asodomkova asodomkova komentáře u knih

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

(SPOILER) Když jsem do rukou vzala tuto knihu, čekala jsem, že se bude týkat nějakého zajímavého tématu, jako každá kniha od Colleen. No nečekal jsem tohle. Celou knihu až na konec bych hodnotila 4*, ale ten konec. Přišlo mi až nepravděpodobné, jak všechno vycházelo. Jak naivní to bylo.
Láska života chlapce z ulice na něj po měsíci techtlí mechtlí čeká čtyři roky. Po dřívějším propuštění chlapec přijde k velkému domu. Jeho bývalý přítel opravdu rozjel značku oblečení jeho snů a čeká dítě se sestrou hlavní postavy.
Asi jsem už zvyklá na něco jiného, ale naivita provázená minimálně koncem knihy mě neuveřitelně rozčilovala. Asi už nejsem na tyto sladké romanťárny.

17.07.2023 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Neuvěřitelně silné čtení. Nevěděla jsem, že mě kniha zasáhne tolik. Jazyk a poetičnost jen dodala třešničku.

17.07.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

3,5*
Jistě jsem nevěděla, co od knihy čekám, ale čekala jsem hodně. Když jsem knihu začala číst, první polovina byla skvělá. Naprosto úžasná, byla jsem z ní úplně uchvácená. Poté se to začalo lámat. Do druhé třetiny se to ještě četlo krásně, při dalším čtení mě ale kniha zklamala. Děj obsahoval spoustu nudných vsuvek, které se pořádně nedaly číst. Děj už skoro neubíhal a pro mě to bylo dost zklamání.
Co se mi na ní ale líbilo, byl pohled na život z té druhé strany. Z vyšší vrstvy, která nemá zrovna mravný život. Kniha obsahovala spoustu myšlenek, nad kterými opravdu má cenu se zamyslet.
Nuže kniha mě opravdu zaujala, děj i námět se mi moc líbil, ve finále malinko zklamaná třetí třetinou knihy, ale celkový dojem je příjemný a fajn. Ve finále to nebylo vůbec špatné, jen si tak říkám, že spousta pasáží v knize ani nemusela být, vůbec by jí to na kvalitě neubralo, právě naopak.

28.02.2021 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Z knihy jsem byla zprvu nadšená. Bylo to zvrácené, bylo to napínavé a nedalo se od ní odtrhnout. Dokud jsem se nedostala ke konci, byla jsem z knihy unesená. Ten konec nebyl zrovna vydařený. Autorka se snažila nutně pospojovat všechny souvislosti, až z toho vzniklo něco naprosto nereálného. To mě celkem zklamalo, jinak za mě bomba.

10.02.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Kniha se velmi rychle stala mou nejoblíbenější. Těžko se dají popsat pocity, ze kterých až mrazí. Jen těžko bych popsala, co ve mě zanechala.
Možná byste řekli, že to přeháním, ale dost často mě mrazilo, když jsem situace a spoustu okolností přirovnávala k reálnému světa a ty podobnosti tam viděla. Je neuvěřitelně geniální, jak autor dokázal předpovědět tolik věcí do budoucna, i když o tom předtím ani neměl zdání.

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Kniha, od které jsem skoro nic nečekala se ukázala ve vážně pěkném světle. Originální nápad, rozkošné zpracování, romantická linka. Určitě je to pro mladší čtenáře, než jsem já, všechno je takové růžové, miloučké a pozitivní. Ale krásně se to četlo i mně. Byla to taková moc příjemná oddechovka.

28.01.2021 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Možná budu jediná, komu se kniha doopravdy líbila?? ':DD
Ano bylo tam spoustu nudných pasáží a některé situace byly zdlouhavé, ale i přes tu stupiditu kolem to nebylo až tak špatné. Samozřejmě pokud má někdo chuť na propracovaný románek tak na tohle může rovnou zapomenout, protože toto není jak propracované, tak románek. Ale i přes to to v sobě nějaký ten potencionál má. Teda aspoň já si myslím.

28.01.2021 4 z 5

Sice asi nejsem úplně cílovka, ale i přes to se mi kniha velmi líbila.
Kniha v sobě nesla takové ještě dětské kouzlo, a i když některé situace kluci museli řešit trochu dospěleji, bylo z toho cítit dětství a z toho jsem byla dost unešená. Měla jsem to přečtené hodně rychle a ráda bych doporučila jak mladším, tak i starším čtenářům.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Upřímně jsem z knihy celkem zklamaná. Neměla jsem moc žádná očekávání, ale i tak jsem dostala něco jiného, než jsem si myslela, že dostanu.
Kniha ze začátku šla dobře. S hlavní postavou jsem více méně sympatizovala a děj se nijak extra netáhl. Později mě hlavní postava začala tak neskutečně lézt na nervy, až se to prostě nedalo pořádně číst. Nemyslím, že by mě štvala nějak vyloženě svým chováním, ale tím co říkal. Jak se neustále a pořád dokola opakoval. Že nikoho nepustil ke slovu. Brrr.
Ten konec jsem trochu čekala, ale i tak mě fakt hodně překvapil. Troufla bych si říct, že to zachránil? I když k situaci, která tomu předcházela není moje tvrzení z morálního hlediska úplně v pořádku.
No, ale abych nebyla jen negativní. Bylo fajn vidět myšlenky a celkové myšlení lidí z té jiné strany, než se o tom všude píše. Druhá polovina knihy už celkem odsýpala a celkově se četla příjemněji, protože absence děje nebyla již tak velká jako v první polovině.
Myslím, že si kniha zaslouží být v klasice, protože after all nebyla vůbec nijak špatná a chápu, že si ji někdo může třeba velmi oblíbit.

První láska První láska James Patterson

Moc nevím, jaké ve mně kniha vyvolala pocity. Rozhodně to ale nebude nadšení z dobrého příběhu.
Kniha se sice četla skoro sama, to ale neznamená, že by mě uchvátila. Snad skoro všechno, co se v knize děje mi přijde přehnaně idealizované. Ano, místy byla kniha vydařená a reálná, ale převážnou část děje jsem byla naštvaná nad tím, že takhle to prostě nefunguje. Štvaly mě naivní postavy, štval mě děj, štvaly mě okolnosti. A proč jsem knihu tedy nezavřela? Protože tam bylo pár hezkých chvil. Protože jsem tak strašně dlouho čekala dokud nedošlo na tu podstatnou část příběhu.
No nevím, mé pocity jsou dosti smíšené, ale možná jsem na knihu už moc stará. Věřím, že určitě mladším ročníkům by se mohla líbit.

28.01.2021 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tímto dílem si mě Jane Austenová nějakým způsobem získala. Samozřejmě znám Pýchu a předsudek z televize, ale číst to bylo něco úplně jiného. Sice jsem knihu četla trochu pomaleji, protože jazyk je někdy trochu složitější na přelouskání (hlavně ve chvílích, kdy je kniha relativně bez děje). Přesto si myslím, že je tato kniha (a ostatní autorčiny knihy) do klasiky zařazena oprávněně. Myslím, že milovníkům klasiky (jako jsem já) se kniha bude hodně líbit.

28.01.2021

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Moje první kniha od Remarqua a jsem z ní absolutně odvařená. Četlo se to úplně samo a ten děj byl tak skvělý, až z toho mrazilo. Je to krátké a myslím, že by si to měl přečíst každý z nás. + Rozhodně to nebyla moje poslední kniha od Remarqua.

28.01.2021 5 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Sice už nejsem dítě, ale kniha se mi neskutečně líbila. Ty ilustrace jsou absolutně bombastické. Četla jsem to se svou malou sestřenicí, a i když jsem si myslela, že se těch ilustrací bude trochu bát, tak z knihy byla taky nadšená.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorku jsem si dost oblíbila, díky tématům, o kterých píše. V předešlých knihách, které jsem od ní četla, nasadila laťku opravdu hodně vysoko. Tímto nechci říct, že by pro mě kniha byla zklamáním, to vůbec. Jen jsem chtěla vyjádřit, že se jejím jiným knihám nemůže vůbec rovnat.
Děj byl relatvně předvídatelný, ale časové prolínání z Milesovy minulosti mě popohánělo číst dál. Stala se z toho taková příjemná oddechovka.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Bylo to vyloženě romantické YA čtení, v které jsem doufala, že mě osloví víc, než se stalo. Přijde mi, že všechno šlo hladce, dokud nedošlo na poslední příběh. Tak nějak v průběhu celé knihy mi vůbec nesedly postavy (některé z nich mě teda mimořádně štvaly). Příběh byl takový spíš o ničem než o něčem.
Abych nebyla jen negativní, líbila se mi ale propletenost příběhů, která tomu tak nějak dodávala na zajímavosti. Dějem jsem se vyloženě nepřekousávala, i když jsem se tak úplně nezačetla. Trochu jsem doufala v něco lepšího, když je jedním z autorů John Green.

06.01.2021 3 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Moje první Verneovka a musím říct, že se nestíhám divit, jak neskutečně mě kniha chytla.
Akce se střídala s popisem v příjemných rozestupech, ale zároveň nemůžu říct, že by se v knize nic nedělo. Je přímo nabytá různými dobrodružstvími.
Postavy mi přirostly k srdci (hlavně Joe). Bylo to vtipné, napínavé, pochmurné a radostné.
Ze začátku jsem se musela asi 50 stranami celkem přemáhat a zvykat si na starý jazyk, ale poté, jak jsem ten začátek překonala už to šlo samo a kniha mě vtahla do děje.
Jsem spokojená. Je to přesně to co jsem od toho čekala.

29.12.2020 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

2,5*
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak bych toto dílo ohodnotila a nakonec jsem se nedokázala rozhodnout a hodnotím 2,5 hvězdičkami.
Kniha byla vtipná, to bezpochyby. Častokrát jsem se zasmála nahlas a spoustu vtipných hlášek mi leží v hlavě doteď.
Pokud si myslíte, že budete ale číst něco převratného, tak to ne. Kniha je přesně o tom, co nese v nazvu a děj se nějak speciálně nevyvíjí. Postavy do toho moc taky nepřinesly, převážně mě štvaly. Kaitlyn mě štvala, její otec mě štval a Amy mě nejen štvala, ale přišla mi jako velmi labilní jedinec, který mění názor každých pět sekund. Craig nebyl špatná postava. Na něm se mi asi nejvíc líbilo to, jaký to byl nerd a že byl zažraný do ruské literatury. Byl dokonce i dost rozumný a převážně cením toho, co udělal. Nejlepší postava byla asi Groash, s tím jsem i ve spoustě věcí souhlasila a působila na mě nejlépe.
Co z mé strany na knize dost přidalo bylo zařazení do geekovského prostředí, Dračí doupě a tuna komixů. I přiřazení v čase bylo příjemné.
Zkrátka a dobře, bylo to dobré, zasmála jsem se, ale není to nic světoborného a už vůbec nic co bych četla znovu. Pokud avšak vydá autor nějakou novou knihu, ráda si ji přečtu, celkem mi sedl jeho styl psaní.

06.12.2020 2 z 5

Špinavé ruce Špinavé ruce Sherwin B. Nuland

Velmi zajímavá kniha, která mě rozhodně zaujmula a byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o historii zdravotnictví. Bohužel kvůli stylu psaní a čtivosti, což mi prostě nesedlo, jsem se do knihy nemohla vžít natolik, abych si z ní odnesla ještě o ždibet víc.

31.10.2020 2 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Asi jako první je nutno dodat, že jsem poslouchala jako audioknihu. Mám pocit, že kdybych to četla, nedokázala bych se do toho tolik vžít a tolik si celý příběh užít. Teres znám z jejího podcastu a z podcástu Linka, proto mi její hlas přidal na autentičnosti celé knížky.
Dílo ve mně jinak zanechalou spoustu emocí a někdy jsem se až nechala strhnout romantickou, byť trochu přeslazenou, linkou. Nechala jsem se unášet příjemným příběhem mladé dívky, která si plní své sny. Od knihy jsem vůbec nevěděla co čekat, proto jsem posléze byla velmi mile a příjemně překvapena.
I přes mé nadšení mám pás výtek, které mi trochu vadili. Nezdála se mi zbytečně častá přirovnání, u kterých by vůbec nevadilo, kdyby se semtam vypustila. Takhle se často opakovali, až to ve mně vyvolávalo líčící slohovou práci. Také mě trochu mátly kapitoly a celkově to, jak popořadě byl příběh napsán. Nebyl psán chornologicky, tak jsem se v tom místy ztrácela.
Tyhle výtky mi ale nemohou vzít krásný pocit z knihy.

26.10.2020 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Při čtení jsem se cítila, jako kdyby autorka psala přímo o mně. Nabo přinejmenším jsem se ve všem našla, nebyla jediná část, kdy bych si neřekla ,,Anoo, to úplně sedí!" a takhle jsem se do knihy naprosto zamilovala :DD

26.10.2020 5 z 5