archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Květinová zahrada Květinová zahrada Christopher LLoyd

Ještě bych chtěla upozornit, že byla přeložena v r. 1994.
Je to 1. české vydání.
Rok 1995 není nikde uveden.

23.03.2021 5 z 5

Květinová zahrada Květinová zahrada Christopher LLoyd

Kniha Květinová zahrada není zahrádkářská příručka - je to kniha určená ke čtení. Obsahuje praktické rady při pěstování kvetoucích i nekvetoucích okrasných rostlin.

23.03.2021 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Když si čtu knížku, kde je hlavním hrdinou Poirot, tak mám před očima Davida Sucheta.
Jeho Poirota miluju a manžel se s tím musel smířit.

22.03.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta I. díl Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta I. díl Mika Waltari

Skvěle napsaná knížka. Nikdy nepřestanu obdivovat úžasný překlad z finštiny od pí. Hellmuthové.

22.03.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta - II. díl Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta - II. díl Mika Waltari

Nádherná a zajímavá knížka. Obdivuhodný překlad.

22.03.2021 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Doma jsme měli pouze první tři díly. Kája a Zdeňa dva kladní hrdinové, kteří se mi (jako dítěti) moc líbily.

22.03.2021 4 z 5

Zorka dobývá štěstí Zorka dobývá štěstí Dáňa Homolková

To byla jediná knížka z červené knihovny, kterou jsme měli doma. Moc se mi líbila a dodnes se k ní občas vracím

Jančino jaro Jančino jaro Věra Němotová

Byl to první dívčí román, který jsem četla před mnoha lety. Stále ho mám schovaný a občas si ho z nostalgie přečtu. Pamatuju si, jak mě naštval rychle ukončený závěr.

22.03.2021 3 z 5

Netoužím po ráji Netoužím po ráji Václav Lucemburský

Jeho milostná trubadúrská poezie, i když někomu nejspíš bude připadat naivní , se mi líbí.

21.03.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka není špatná, ale když jsem jí četla, tak jsem stále měla před očima hrdiny z televizní inscenace. Stává se mi to velmi málo, ale musím přiznat, že se mi inscenace líbila víc , i když byla natočená podle knížky.

20.03.2021 4 z 5

Guláš Guláš Brian Kimberling

Nudná knížka, kterou jsem nedočetla a už nedočtu.

19.03.2021

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Přestože se knížka četla dobře, tak je hrozně depresivní a já jsem neměla nervy jí dočíst. Až se zlepší situace, tak se k ní určitě vrátím.

19.03.2021

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Hezky napsané, stejně jako ty předešlé.

16.03.2021 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Četla se dobře, ale čekala jsem od ní víc. Připadalo mi , že se spisovatelka snažila co nejrychleji napsat závěr. Bylo to zmatené.

16.03.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od autorky je to druhá knížka, kterou jsem přečetla. Líbila se mi.

16.03.2021 5 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Začátek byl pomalý a nudný.Po setkání dvojníků se děj zrychlil. Na knížce je znát, že už byla napsána před lety.

15.03.2021 3 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Nejdřív jsem četla knížku Otrok, která mě zaujala. Potom jsem začala číst Hračku. Byla jsem z ní otrávená a ani jsem jí nedočetla. S Otrokem se nedá srovnat.

11.03.2021 odpad!

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Otrok byla první knížka, kterou jsem od Sylvy Lauerové četla. Byla opravdu svým tématem šokující. Nikdy jsem nic podobného nečetla, ale rychle mě vtáhla do děje.

11.03.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Předpokládala jsem, že knížka bude lepší. Začátek mě nezaujal.Potom se děj zlepšil. Konec byl zvláštní.

11.03.2021 3 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Čekala jsem od ní víc. Zklamala mě

07.03.2021 2 z 5