archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Tajemství dědečkovy zahrady Tajemství dědečkovy zahrady kolektiv autorů

Pokud se zajímáte o zahradu a potřebujete poradit, tak si myslím, že vám tato kniha pomůže a poradí. Samozřejmě odborníci budou všechno vědět, ale pro laiky se to hodí.
Já ráda studuju, jak a kdy mám sázet kytky, pěstovat zeleninu a ovoce, bojovat proti škůdcům a další důležité rady.

07.05.2021 4 z 5

Tutanchamon : jeho hrob a poklady Tutanchamon : jeho hrob a poklady Walter M. Weiss

Zajímavý katalog, který přibližuje egyptologii, nález Tutanchamonovy hrobky a ukryté poklady.

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

První díl se mi velmi líbil, o to víc jsem byla druhým dílem zklamaná.

06.05.2021 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

To byla první knížka, kterou jsem o Sherlocku Holmesovi četla. Napínavá, záhadná a čtivá. I když jsem jí četla několikrát, tak se k ní ráda znovu vracím.

06.05.2021 5 z 5

Jídlo z naší zahrádky Jídlo z naší zahrádky kolektiv autorů

Recepty jsou částečně vhodné i pro vegetariány, ale mnoho receptů je i s masem a zeleninou, která je zdravá i pro normální strávníky.

Tři stačí Tři stačí neznámý - neuveden

Skvělé recepty. Určitě tři suroviny , každý doma najde a nečekaná návštěva ho nepřekvapí.

Guláš pokaždé jinak Guláš pokaždé jinak Věnek Baudyš

Kdo má rád guláš, tak si recept najde. I když jsou recepty starší, tak se z nich dají vyčíst rady, z čeho se má guláš uvařit.

05.05.2021 5 z 5

Gratinované pokrmy Gratinované pokrmy Libuše Vlachová

Ze sešitu, který obsahuje mnoho předpisů a rad, jak se má gratinovat, je znát, že je napsán už před mnoha lety. Jeho rady jsou zastaralé. Recepty jsem četla před mnoha lety, ale jeho radami se už neřídím.

05.05.2021 2 z 5

Bezmasé pokrmy Bezmasé pokrmy Antonín Nestával

Sešit Bezmasých pokrmů patří mezi mojí nejoblíbenější kuchařky. Nejsem vegetarián, ale pokud doma nemám maso, tak si zde najdu spoustu receptů, které mě inspirují.

05.05.2021 5 z 5

Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Petr Hora (p)

Pamatuju si, když jsem četla MS a vaření od Péťy Vařiče. Koupila jsem si tuto knížku a moc ráda jsem jí četla a někdy z ní i vařila.

Co vše z mletého masa Co vše z mletého masa Dagmar Lánská

Ráda vařím z mletého masa. Tento sešit často používám, i když ho mám dlouho a recepty bych si měla pamatovat.

Pokrmy z planých rostlin Pokrmy z planých rostlin Dagmar Lánská

Dostala jsem dárek. Musím přiznat, že jsem si jí přečetla, ale nijak mě neuchvátila.
Nezačala jsem běhat po loukách a sbírat plané rostliny.

04.05.2021 2 z 5

Učíme se vařit Učíme se vařit Hana Sedláčková - Pačová

Skvělý pomocník , když jsem se začala učit vařit

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Jsem hrdá, že máme génia, který bude, je a byl - i když vlastně nebyl. Přiznávám, že mám radši úvodní přednášky než vlastní hry.

Dutina Dutina Zdeněk Helcl

Opravdu jsem se snažila tuto knížku přečíst a dočíst. Nevydržela jsem to, protože jsem měla pocit, že se mi dělá v hlavě "díra neboli dutina".

04.05.2021 odpad!

Exkurze do království grotesky Exkurze do království grotesky Ondřej Suchý

Já nemám moc ráda němé filmy a grotesky. Tuto knížku jsem si přečetla pro zajímavost. Knížka rozebírá život a osudy nejenom slavných a známých komiků, ale i komiků, které v současné době moc lidí nezná. Myslím, že by mohla přitáhnout nejenom čtenáře, které zajímá němý film, ale i ty, kteří by si chtěli rozšiřit obzory.

04.05.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

První polovina knížky mě moc nebavila. Otravovalo mě chování manželky Karen. Od poloviny se děj rozjel, takže jsem knížku dočetla během dopoledne. Jsem moc ráda, že jsem autorku objevila.

01.05.2021 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Zaujal mě přitažlivý popis tajemné Isabelly, která odkáže chatu cizí dívce a potom skočí do vody. Proto jsem si knížku půjčila. Přečetla jsem jí rychle, ale musím přiznat, že mě zklamala. Byla taková nijaká. I když měl být popis chaty tajuplný a stresující, tak jsem se nebála a chování hlavní hrdinky mě také nefascinovalo. Začala jsem tušit, že do toho budou asi zapojeni klaďasové ,i když konec nebyl takový, jaký jsem myslela, že bude.

29.04.2021 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Alespoň jsem si udělala částečný obraz, jak to tam vypadá. Nedovedu představit, že bych tam žila. I když u nás (za komunistů) byly problémy, tak se to se Severní Koreou nedá srovnat.
Jsem zvyklá (podle ruské transkripce) používat jméno Kim Ir-Sen. Stále se mi pletlo, že korejské jméno Kim Il-Song vlastně znamená česky Kim Ir-Sen.

28.04.2021 5 z 5

Atlas plemen koček Atlas plemen koček Jan Vařejčko

Je poznat, že knížka je už starší a kočky se mění.Stejně je pravda, že náš Mikuláš je nejkrásnější kocour, i když v knize není

25.04.2021 3 z 5