archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Žádoucí a nežádoucí rostliny na zahradě - Jak je rozpoznat a co s nimi Žádoucí a nežádoucí rostliny na zahradě - Jak je rozpoznat a co s nimi Bärbel Oftring

Doufala jsem, že se mi bude knížka hodit, abych rozeznala plevel od kytek, které mám pěstovat. Myslela jsem, že bude lepší. V knížce je spousta fotek, kde jsou jenom zelené listy a já plevel od kytek stejně nerozpoznám.

02.04.2021 3 z 5

Rostliny v květináčích a dalších nádobách Rostliny v květináčích a dalších nádobách Jorge Echagüe

Potřebovala jsem poradit, jaké květiny se hodí do květináčů a různých dalších nádob, kterými jsem zásobena. Udělala jsem dobře, že jsem si jí koupila.

Skalky a skalničky Skalky a skalničky Petr Pasečný

Četla jsem jí už dávno. Nijak mě nezaujala. Je znát, že už vyšla dávno.

02.04.2021 2 z 5

Máš přece všechno, abys byla šťastná Máš přece všechno, abys byla šťastná Nicole de Buron

Knížka se mi líbila. Připadala mi vtipná a nijak mě nestresovala. Je pravda, že když jsem jí četla po čase znovu, tak už mě moc nebrala.

Přemyslovské Křivoklátsko Přemyslovské Křivoklátsko Vladislav Razím

Výstavu doplňuje kniha, která podrobně rozebírá krásu Křivoklátska. Je doplněna krásnými fotografiemi. Fotografie přibližují mapy, hrady, hrádky a vesnice, které jsou v okolí hradu Křivoklátu. Alespoň zůstala památka na tuto velkou výstavu. Velice se mi líbí, protože svými fotografiemi přibližuje krásu okolí Křivoklátu.

Jakou rostlinu kam zasadit Jakou rostlinu kam zasadit Thomas Hagen

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Každý rok se k ní vracím a stále studuju, kam by se mi hodily nové rostliny.

Bylinky naší prabáby Bylinky naší prabáby neznámý - neuveden

Nemám ráda černobílé obrázky a co se týká bylinářství, tak jsem laik a pochybuju, že se mě stane bába kořenářka.

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Kdysi jsem se rozhodla, že bych se chtěla naučit psát nějaké příběhy. Koupila jsem si Tvůrčí psaní a doufala jsem, že se naučím psát. Knížku jsem si přečetla, ale psát jsem se nenaučila. Alespoň jsem zjistila, že na to nemám.

29.03.2021 4 z 5

Řekové Řekové Sophie Descamps-Lequime

Knížka je vhodná pro děti. Popisuje historii života Řeků, která je doplněná kreslenými ilustracemi. Myslím, že by se to dětem mohlo líbit.

29.03.2021 4 z 5

Výtvarný inspiromat Výtvarný inspiromat Jana Podzemná

Knížku jsem objevila náhodou. Je to výborná výtvarná inspirace pro děti

27.03.2021 4 z 5

Písmo nelže aneb Co nevíte o grafologii Písmo nelže aneb Co nevíte o grafologii Josef Burgr-Votava

Autor rozebírá znaky písma a z rukopisů určuje povahové vlastnosti pisatele. Koho zajímá grafologie, tak by se mu knížka mohla líbit.

27.03.2021 4 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Knihu jsem četla hrozně dávno. Pouze si pamatuju, že jsem se musela velmi snažit, abych jí přečetla. Možná, že bych si jí měla přečíst znovu. Třeba bych změnila názor.

27.03.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se mi moc líbila. Bylo v ní skvěle popsáno chování sousedů, přátel a jejich dětí. Představovala jsem si, jak bych se chovala, kdyby se moje dítě dostalo do stejné situace.
Mrzelo mě, že na závěr nebylo podrobněji vysvětleno chování manžela.

27.03.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé, napínavé, čtivé ! Nikdy jsem nevěděla, kde zemře teď a kdo potom

26.03.2021

Osudy dívek Osudy dívek * antologie

Četla jsem tuto knížku před mnoha lety. I když si podrobnosti už nepamatuji, tak vím, že mě některé povídky zaujaly. Měla bych se k nim vrátit.

25.03.2021 3 z 5

Karel Weinlich - pokus o životopis Karel Weinlich - pokus o životopis Lucie Weissová

Čtivá knížka, která velmi otevřeně popisuje život sympatického režiséra.

25.03.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Začátek byl pomalejší, ale potom se děj rozběhl. Nečetla jsem jí jedním dechem a tak jsem ztrácela přehled, kdo je kdo. Jinak se četla celkem dobře.

24.03.2021 3 z 5

Hrajeme si s kočkou Hrajeme si s kočkou Denise Seidl

Dozvíme se, jak si máme hrát s kočkou, abychom jí zabavili. To by nás ovšem musela poslouchat .

24.03.2021 4 z 5

Závodník Závodník Remy Saint Maurice

Zajímavý román z prvopočátku cyklistického závodění. Kniha pojednává o morálním problému hlavního hrdiny. Ze současného hlediska je děj lehce naivní.Zajímá spíš ctitele cyklistiky.

24.03.2021 3 z 5

Naše zahrádka Naše zahrádka Daphne Ledward-Hands

Origin.: Readeŕs Digest Gardening Techniques
vyd. 2007, Londýn
přeložila: Kateřina Ševčíková
Vyd. 1., Praha r. 2010
Podrobné rady pro zahrádkáře od návrhů na vytvoření zahrady, návody na pěstování rostlin, boj proti škůdcům, rozmnožování ...
Vypadá to jednoduše. Pro mě, která jsem věčný začátečník, to jednoduché není a nikdy asi nebude.

23.03.2021 5 z 5