archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Encyklopedie psů Encyklopedie psů Bruce Fogle

Psa nemáme, ale ráda si prohlížím obrázky a vybírám si psa, kterého si třeba jednou koupím.

25.04.2021 4 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Od začátku až do konce byla napínavá a přečetla jsem jí jedním dechem. Stále se k ní vracím.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naposledy jsem jí četla ve škole, ale pamatuju si, že se mi líbila. Klasika se nezapomíná.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Celý Máj mě neuchvátil, ale určité pasáže se mi líbily. Stále si pamatuju části, které jsme se ve škole museli naučit a přednášet. "To vše zločinec ještě jednou zřel, to vše jež nyní opustiti měl a srdce mu hluboký žel (nebo žal ?)zachvátí. Hluboce vzdechne ..." Já už taky vzdychám a končím.

25.04.2021 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Četla jsem jí už dávno, ale pamatuji si, že se mi moc líbila.

Zahradní rostliny Zahradní rostliny Andreas Bärtels

Bezvadná encyklopedie. Jsem ráda, že jí mám. Je pravda, že občas nějaké květiny chybí, ale to se dá přežít.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Kniha mě moc zklamala. Byla zbytečně zdlouhavá. Nudila jsem se a před koncem mě dokonce přestalo zajímat, kdo je vrah. Donutila jsem se, abych jí dočetla, ale jsem ráda, že už je konec.

24.04.2021 2 z 5

Naše automobily včera Naše automobily včera Rudolf Štechmiler

Byla to první knížka, která nastartovala náš zájem o historické automobily. V některých věcech je už nepřesná, ale i nadále je velmi dobrým zdrojem informací o nejstarší historii.
Popisuje vývoj českého automobilového průmyslu do r. 1922.

20.04.2021

Mýty a legendy z celého světa Mýty a legendy z celého světa kolektiv autorů

Moc se mi líbila. Jsou tam známé pověsti, ale o mnoha pověstech jsem četla poprvé.

20.04.2021 4 z 5

Josef Herčík Josef Herčík Jiří Karbaš

Myslím, že je dobře, že tato knížka vznikla. Je obdivuhodné, jak se někdo dokáže věnovat takové drobné práci.Je tady popsán i vznik prvních rytin ve světě a později u nás.

Dějiny Rakovnicka Dějiny Rakovnicka Václav Kočka

Pokud někoho zajímá Rakovnicko, tak by ho tato knížka mohla zajímat.Jsou tady podrobně popisovány vesnice, kdo tam žije, počet obyvatel ... Opravdu je moc zajímavá a docela dobře se čte.

20.04.2021

Letňany - Kniha o Praze 18 Letňany - Kniha o Praze 18 Dagmar Broncová-Klicperová

Čtu si knížku o Letňanech, které reprezentovaly dobu do 2003. Srovnávám současné Letňany, které jsou zastavěné spoustou nových paneláků. Za tu dobu se vystřídali asi dva starostové a Letňany se řítí do propasti. Staré Letňany reprezentují pouze fotografie. Škoda, že nezůstaly takové, jaké byly v době, kdy vznikla tato knížka. Je to smutné.

20.04.2021 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Nečekala jsem od té knížky nic zajímavého. Překvapila mě. Od začátku se mi líbila. Bohužel jsem se ke konci začala nudit. Děj začal být rozvleklý a vadilo mi časté přeskakování kapitol z Braxtona na Jemm.

11.04.2021 3 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Sága byla zbytečně rozvleklá. Dala se číst, ale předchozí díly byly lepší.

08.04.2021 4 z 5

Tradiční řešení pro moderní život Tradiční řešení pro moderní život kolektiv autorů

Knížka je velmi různorodá.Snažila se mi poradit, jak mám mám zvládat domácnost, pečovat o zdraví a zahradničit. Některé zajímavé věci se z ní dají vyčíst.

Skalničky našich zahrad Skalničky našich zahrad Čestmír Böhm

Mám ráda všechny knížky o různých kytkách a skalničkách. Čím víc knížek mám, tím víc se z nich snažím sbírat důležité rady.

Grilování Grilování Věra Martinková

Grilovaná jídla mně chutnají, i když je knížka staršího věku, tak recepty nestárnou.

Učme se bridž Učme se bridž Miloš Polák

Před lety jsem náhodou sehnala v antikvariátu knížku o bridži, který jsem se tehdy začala učit. Je to bezvadná knížka. Pokud dokážete logicky myslet, tak je bridž pro vás. Pro mě bohužel není. Logice a matematice nerozumím a nikdy rozumět nebudu.

07.04.2021 5 z 5

Moderní židovská kuchařka aneb Šoulet a jiné básně Moderní židovská kuchařka aneb Šoulet a jiné básně Karel Sýs

Protože nedodržuju židovské svátky a kuchařku jsem dostala darem, tak si vybírám recepty, které by nám mohly chutnat.

03.04.2021 4 z 5

Bylinky na okně, na balkoně a na zahradě Bylinky na okně, na balkoně a na zahradě Christine Recht

Spisovatelka se nám snaží radit, jak máme správně pěstovat různé bylinky. Ani její speciální rady mě nijak neuchvátily. Snažila jsem se nějaké bylinky pěstovat. Občas se mi podařila vypěstovat pažitku a tymián, ale ostatní zasazené bylinky se někam ztratily.

03.04.2021 2 z 5