AnnL AnnL komentáře u knih

Kniha se mi líbila. V pracovním prostředí se pohybuji. Sama pracuji jako vychovatelka. A bohužel v mnohém kniha nelže. Nejvíc mě baví komentáře zde, kdy bych to nezvala, potrefená husa nejvíc kejhá. Doufám, že všechny ty "tety" naši práci už dělat nikdy nebudou. Panu Morávkovi fandím.

30.09.2023 4 z 5

Jsem těhotná, ne nemocná Jsem těhotná, ne nemocná Renata Petříčková

Četla jsem hodně knížek v období těhu a v šestinedělí, jako prvorodička a musímříct, tahle byla nejlepší. Jakým stylem byla psaná, informace podávané, názory autorky, vše s lehkostí a humorem. Moc se mi líbila. kdyby bylo šest hvězd, dám šest ;)

24.10.2018 5 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Stejně mám z porodu obavu, ale kniha velice dobře napsaná ;)

09.09.2018 4 z 5

Dítě jménem Kuba Dítě jménem Kuba Tereza Melišová

Takže pobavila jsem se, to určitě. Doma máme něco podobného, jen v holčičím provedení. Ale trochu se divím mamince, že mu občas nedá na zadek. Vím, že v dnešní době to není moderní, chudáky děti mlátit. Ale někdy to prostě potřeba je. Odmítám pohlavkování a jiné fyzické tresty, to už je přes čáru, ale jenom na ten zadek by dítě mělo dostat, když se mu něco řekne 5x a stejně neposlouchá. Sama jsem dostala párkrát na zadek a žiji já i moje sestra, která taky občas dostala. Ale příběhy pěkné, to ano. Smekám, že má takovou trpělivost.

27.05.2018 3 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

No co k tomu dodat, oddechovka pěkná to sice jo. Ale!! Rozhodně mi vadilo, jak hlavní hrdinka srovnávala všechny muže ve svém životě s tím jedním. To byla pitomost a tím se mi zprotivila, neboť na začátku, kdy šla z onoho maturitního večírku, ho potkala, prohodili spolu snad jen tři slova a "vlítli na to" (pardón). A ráno se jí jen představil a řekl jí, že jí děkuje. Nebo teda neumím číst, ale pochybné srovnávání mužů s ním. To mi prostě vadilo. Ale jinak příjemné čtení. I když trochu naivní v dnešní době, kdy málokterá maminka, co se ocitne "na ulici" a bez přátel a rodiny má takové štěstí, že má bohatou babičku, která ji zařídí a zaplatí všechno. Takže za mě to řadím mezi hezké pohádky.

27.05.2018 2 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Takže knížka s velice zajímavým tématem, popravdě jsem nikdy o vegetativním stádiu moc nevěděla. Za téma by byl plný počet hvězd, navíc na to, že to je autorky debut, tak psaný dobře, čtivě. Jediné, co této knize ubírá na kráse, je konec. Moc rychlý, zbytečně odfláknutý a vlastně nevíme co bude dál.. Za mě 4*

20.01.2018 4 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Nejlepší ze všech dílů. Břicháčovi recepty miluju ;)

30.11.2017 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

No nebudu říkat, že to je čtení, které člověku něco dá, něco v něm zanechá. Ale pobavila a v pár pasážích jsem se tedy opravdu smála, až se manžel divil, co to čtu. Takže úkol knihy, pobavit, určitě autorce vyšel. ;)

30.11.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takové lehké čtení. Které jsem přelouskala v pár dnech a pobavilo. Což byl účel, odpočnout si a zapomenout na starosti všedních dní. :)
Akorát by mne zajímal ten konec... no, nebudu lhát, že ne :D
Odpočinková kniha, kterou člověk musí tak brát, ne od toho čekat literární poklad. ;)

30.11.2017 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

No popravdě nevím co napsat, kniha byla psaná zajímavou formou. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se v těch ženách vyznala. Ale takovým tím jiným, netradičním způsobem napsaná, mě bavila. Nečetla se jako jiné, které se dají přečíst za pár dní, ale měla v sobě něco, kvůli čemu jsem jí nedokázala odložit. A těším se až si od autorky přečtu další.

30.11.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nevím no. Mě to prostě neoslovilo, tak jako jiné knihy v tomto žánru. Přečetla jsem, ale bylo to takové nemastné, neslané. Znám mnoho jiných a lepší. 2** bohužel.

29.10.2017 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nic jiného než kopie I. Levina - Ten báječný den.

10.12.2014

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemá smysl zde psát, že ji doporučuji. Je jasné, že její krása je věhlasná. Příběh mnoho lidí zná, ještě dřív než ji poprvé otevře. K obsahu nemá cenu nic psát a kazit těm, kdo neměli tu čest. Jediné doporučení, které pro vás mám je: Před posledními 29 stranami se s ní někam zavřete. Někde, kde vás nikdo neuvidí. Aby jste mohli plakat, když se vám bude chtít a nemuseli se stydět při pohledu ostatních lidí kolem vás. Aby jste mohli celý konec prožít naplno, aby vás mohl pohltit. Teda alespoň ti, kteří TOMU NĚČEMU, co nám výjimečné knížky dávají, rozumí. Ti ostatní, ať to dočítají, kde chtějí. Ti asi nikdy neporozumí...
PS: četla jsem 2x a pochybuji, že jsem se s ní setkala naposledy ;)

10.02.2014 5 z 5

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

obsahuje spoiler!
místy velmi otřesné, ale výborně poutavě napsané.přečetla jsem to jedním dechem za dva dny a chystám se na autorčinu druhou/první knihu.pro mě jednoznačně nejhorším osudem byl příběh matky, která chtěla zachránit svoji dceru (bohužel však marně).Plachá dívka byl nejlepší a zároveň nejhorší příběh a mrzí mne, že nedopadnul alespoň maličkým happy endem, protože ta žena by si ho zasloužila a já bych jí to moc přála.tento příběh mě opravdu zasáhl.kéž by už žádná matka nemusela zažít to co tato...bohužel tomu však nevěřím :(

07.04.2013 5 z 5

Jak neztratit lásku Jak neztratit lásku Meg Cabot

typická oddychovka na jeden až dva večery

04.03.2013 3 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

tak z téhle knihy jsem trochu rozpačitá, nevím co si o ní myslet.některé pasáže mě přišly až moc přehnané, ale napsané to bylo dobře, kniha jak pro koho.

10.01.2013 3 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Autorce a v tomto případě i matce vyjádřuji svůj obdiv. Nejvíce ji obdivuji, že zvládala období "tvrdé lásky" neboť to pro matku není jednoduché vidět své dítě, tady navíc dvě, v tak hrozném stavu. Knihu bych doporučila všem rodičům, kteří mají děti s drogovou závislostí a také samotným začínajícím uživatelům drog. Možná se jich nedotkne to, že můžou sami umřít, ale to, že pochopí, jak moc ublíží svým nejbližším.

07.01.2013 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

téma velice povedený, knížka se mi líbila, ale vadilo mi na ní, když hlavní hrdina promlouval ke čtenářům, tenhle styl nemám ráda.lepší je když jen vypraví a nesnaží "navázat kontakt"..

14.09.2012 3 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

opravdu jedna z nejslabších, červená knihovna není můj styl, je to velké zklamání! Chystám se číst i tu druhou novou Nenasytnou a doufám, že bude lepší než tahle, která se asi celou dobu máchala jen v cukru a proto je tak přeslazená =o(

29.12.2011 2 z 5

Úvod do kriminologie: Jak studovat zločin Úvod do kriminologie: Jak studovat zločin Jan Tomášek

tato knížka je psaná velmi dobře, neboť jsem se díky ní dost naučila, není psána nijak složitě a narozdíl od jiných učebnic kriminologie co jsem měla možnost poznat, není zbytečně přehuštěna pojmy, které nejsou potřeba, kupříkladu k zápočtu z kriminologie ;)

14.12.2011 4 z 5