AnnieMarie AnnieMarie komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Ach jo, taky fandíte Morfeovi? :3 :P

Jinak abych neměla jen jednu větu: pokračování se mi moc líbilo. Hrozně jsem si oblíbila extravaganci i Alenku v říši divů a vůbec. Prostě je to BOŽÍ!!!

Očekávání splnila na víc než pět hvězdiček. ;)

19.12.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha je naprosto úžasná! Opravdu mě překvapilo, jek se dají znetvořit postavy z Alenky v říši divů. :D Ne, kniha je vážně skvělá. Hrdinka je sice trochu jiný typ než já, ale i tak jsem si s ní neuvěřitelně sedla. Je to velice originální i když vlastně hooodně související s Alenkou. Co dodat. Knihu jsem přečetla jedním dechem, už obal mě přitáhnul.
Jedna dívka tu kritizovala piercingy. Já na ně také nejsem, ale postupem času jsem si zvykla a dokonce mi teď do toho zapadá. Zkuste se na to dívat z různých stran, ne jen z té černé. ;)

01.01.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knížka mě naprosto pohltila a okamžitě se dostala do oddělení mých oblíbených knih. Hodně mi připomínala Hunger Games a Selekci - hlavně Selekci, ale i tak se spousty věcma lišila. Co všechny hrdinky mají společného je odvaha, překonávání bolesti, samozřejmě milostný trojúhelník (Ten je ale snad všude :) ) a jisté "náznaky" vzpoury. Další souvislosti - král je hajzl, hrdinka soutěží atd. Ovšem není to žádné "opičení se". Upřímně jsem pořád tak nějak fandila Chaolovi a autorka mě nějak nedokázala přesvědčit o Dorianovi.

Během čtení knížky jsem si říkala: Ajaj. Skončí s Dorianem a mně se to nebude líbit. Co budu dělat?! S koncem jsem však nadmíru spokojená. A když jsem se podívala na hodnocení 2. dílu, které bylo víc než positivní, řekla jsem si - Co to bude, když už tehle díl se mi tak líbil?! - A tak jen můžu čekat, než k nám do knihovny dorazí 2 anebo úporně prosit rodiče, aby mi ji koupili. :)

Určitě doporučuji. Hlavně těm, kterým se líbilo Hunger Games či Selekce. A kdo jste tyto knížky nečetli, máte velkou mezeru ve vzdělání!! :)

09.02.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Zase skvělý díl, to co mě mrzí je, že jsem knihy měla jen půjčené a že jsou to jen 3 díly. Díky této sérii jsem si víc uvědomlia současnost. Určitě to stojí za přečtení. :)

19.01.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No, co k tomu říct? Báječná kniha!!! :)

06.01.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Této knihy jsem se nemohla dočkat. Nikdy jsem neslyšela o Wilhelmu Gustloffovi, takže jsem si říkala, že se aspoň něco nového dozvím. Styl psaní jsem už znala díky Potrhaným křídlům, takže nic nestálo v cestě.
Když jsem ji začala číst, bylo to pro mě jako droga. Nemohla jsem se jí nabažit. Líbilo se mi, jak autorka postupně odhalovala vše okolo postav.
Musím říct, že jsem naprosto nesnášela Alfreda. Od začátku mi přišel jako sociopat a pak se mi to i potvrdilo. Sice bylo zajímavé nahlédnout do jeho mysli, ale když přišlo na katastrofu, doufala jsem, že se utopí jako první. A to nejsem zlomyslná. :D
Nejbližší mi byla Joana. Samozřejmě.
Celkově bych knihu označila jako naprostou bombu. Líbí se mi, že na konec Ruta přidala i kapitolu, ve které najdeme fakty o katastrofě. Podle mě zkrátka nemá chybu. :)

11.03.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha ze série Selekce nezklamala. Povídky byly nádherné. Díky nim jsem se rozhodla přečíst si ji znovu (a ne naposledy). Nyní mnoem lépe rozumím i ostatním postavám. Poutavá, nádherné ilustrace, zkrátka boží.
Určitě doporučuji (ale až po přečtení Selekce!).

03.01.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Kniha byla zase naprosto úžasná! Celou trilogii jsem si hrozně moc oblíbila. Už už jsem se lekla, jak to všechno skončí, ale konec byl samozřejmě super. Něco sice smutné, ale jinak supr.

PS: Chci ty šaty!!! :D

27.01.2016 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

(SPOILER) Řekla jsem si, že dám šanci české beletrii. Vybrala jsem si na to bohužel špatnou knihu... Možná by se mi líbila víc, kdybych ji četla jako mladší. Teď to ale bylo velké zklamání.

Drobné SPOILERY!

Kniha byla velmi předvídatelná, v některých chvílích nesmyslná (Jak můžete utéct výtahem pronásledovateli, když nefunguje elektřina? A nikde nebylo psané, že by to nebyl klasický výtah). Vážně mi tam chyběl popis jak místa, tak postav. Téměř nikdy jsem neměla plnou představu o tom, jak to na určitém místě vypadá. Také mě pobavilo, jak se příhodně najednou objevila věc, co by Layle mohla pomoct. K většině postav jsem si nedokázala vytvořit vztah a ani jsem nevěděla, jak přesně vypadají.

A další, pro mě nepochopitelná, věc - jak se dokázala tak rychle zamilovat do Lea, když se s ním nebavila půl roku a po pár větách bez sebe nemohou žít..?

To jsou zkrátka věci, co mně vadily nebo nešly do hlavy. Myslím, že v mladším věku by mě to bavilo, nyní to ale bylo pouhým zklamáním a knihu jsem dočetla jenom kvůli čtenářské výzvě. Na druhou stranu ale oceňuji zajímavý nápad.

11.05.2019 odpad!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jelikož jsem slyšela, že kniha čtenáře většinou zklamala, moc jsem od ní neočekávala. I tak patřím mezi ty zklamané. Je to opravdu škoda, že Sarah ji protkala jedním klišé za druhým. Navíc jsem se do hlavní hrdinky vážně nevžila. Opravdu mi její trable s láskou nervalo srdce. Víc, než ona a Tamlin mě zajímaly vedlejší postavy. Například Rhysand. S ním si troufám očekávat v dalším díle milostný trojúhelník. Přišel mi jako osobnost mnohem zajímavější, než Feyre.
Knihu si klidně přečtěte, je to zase jiné zpracování krásky a zvířete, ale dalo se určitě spracovat lépe. Ještě ke všemu od Sarah J. Maas.

16.11.2016 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nehorázně dlouho jsem čekala na druhý díl, až jsem přestala doufat, že ho kdy zahlédnu. Jenže pak jsem ji uviděla v knihově a naprosto se mi zatajil dech. Taky že právem. Tahle kniha je naprostá BOMBA! Já ji tak zbožňuju! Naprosto jsem se do ní zažrala a nechtěla se od ní odtrhnout.

Máte to taky tak, že ve svém snu hledáte své dveře? Já vím, jsem naivní, vždyť je to sci-fi a fantasy, ale stejně! Aspoň to lucidní snění... :D

Tuhle knížku miluju!

18.05.2016 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Tato knížka je opravdu odpočinková. Řekla bych, že za 1 den sfouknuto, konec naprosto předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila. Téma espressologie jsem jinde nepotkala a tak jsem si v knize oblíbila hlavně části typu: Velké extra silné latte s odtučněným mlékem - Typický kafe pro.... :)
Kniha ničím nepřekvapila, ale bavila mě, takže doporučuji pro ty, kteří chtějí pro změnu lehkou četbu. ;)

19.01.2016 3 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Musím říct, že jsem od knihy čekala víc. Myslela jsem si, že kniha bude víc akční a to, co jsem očekávala ve třetině knihy, se objevilo až na konci. Hrdinka mi moc nesedla. Obzvlášť mě udivil její milostný život. Zkrátka a dobře 3*. Kniha mě dokázala udržet, jelikož jsem pořád očekávala nějakou akci, takže trochu lepší, než průměr. Mrzí mě má negativní kritika, ale jak jsem už jednou zmínila, očekávala jsem něco víc.

Komu ale nevadí málo akční knihy, klidně si to přečtěte a nechte mou kritiku za hlavou. ;)

01.01.2016 3 z 5

Juditin pokoj Juditin pokoj Ivana Peroutková

Kniha mě zpočátku chytla, nicméně po dvaceti až padesáti stranách jsem se začala ztrácet v ději. Možná je to jen mnou, ale Juditiny myšlenky pro mě byly zmatené, možná až moc tajemné. Nejspíš bych uvítala větší rozvoj myšlenek... Také pro mě bylo těžké orientovat se v časové ose. První kapitola žákyně, druhá již studentka a to se nic neudálo..? A další bod: Jsme vhozeni do děje s různými postavami a i přes trochu popisu se mi zdá, jako bych nikoho dostatečně dobře neznala.
Z knihy jsem zmatená a ani jsem ji nedočetla, jelikož jsem se vážně ztrácela. Možná, že za pár let tomu lépe porozumím, ale řekla bych, že jako sedmnáctiletá bych to mohla chápat. Proto si kladu otázku: Je chyba jen ve mně?
(Á propos: V naší knihovně je kniha v dětském oddělení, pro náctileté. Já si ale říkám, že to, jak se hlavní hrdinka chová mi úplně nesedne pro mladší čtenáře. Pevně doufám, že kdyby na tento román narazila například jedenáctiletá holčička, která se teprve začíná poznávat, zjišťovat, kdo vlastně je a chce být, nebude ji kniha bavit a odloží ji. Většina z nás chce být jako hlavní hrdina a zde by ta mladá dívka četla o kouření atd. To dle mého názoru není vzorem pro děti a kniha by se spíše měla řadit do oddělení pro dospělé.)

18.09.2018 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knížka mě zaujala, líbila se mi. Bohužel teď frčí styl knížek Hunger Games a tahle knížka se tomu samozřejmě podobá. Konec pro mě skončil až moc nevyřešeně. Přišlo mi to celkem arogantní a sebevědomé, jako kdyby měla spisovatelka jistotu, že to se to chytne.

Nemyslete si ale, že tu knížku nenávidím, to ne. Spíš se těším ne další díl, protože jsem moc zvědavá, jak to vše dopadne! :)

18.05.2016 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Do první poloviny knihy jsem měla pocit, že ji každou chvíli vyhodím z okna. Poté si mě však docela dokázala vtáhnout a já jsem ji dočetla, aniž by skončila po oknem. :) Některé "scénky" byly tak ohrané a předvídatelné, že jsem se musela hodně snažit, abych to dočetla. Konec mě však překvapil, proto 3*. :)

19.01.2016 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Tuhle knížku jsem si s sebou vzala na dovolenou a bavila mě natolik, že jsem pomalu ani nechtěla dělat nic jiného, než číst. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji jedním dechem.

Po špatné zkušenosti s českými autory mi tato kniha změnila názor. Povedená, spíše ale oddechová kniha.

29.07.2019 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Po stovkách přemáhání se, abych tu knihu nevyhodila z okna, jsem ji dočetla. Taky nechápu. Ale upřímně, posledních sto stránek nebylo až tak nudných. Tuhle knihu bych ale zkrátila tak na 120 stran. Čekala jsem od toho víc, tohle bylo jedno velké zklamání.

08.04.2018 odpad!

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Tahle knížka by byla zábavná, nebýt jednoho vztahu, který mi to zhnusil a nebýt jisté vraždy. Jinak by to šlo...

03.02.2016 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Už jen tím, jak spisovatel přišel na takový nápad. I konec mě překvapil. Nevím přesně, jaké pocity z toho mám, ale určitě jsou kladné.
Musím říct, že nejsem fanouškem homosexuálů, ale jeden vztah tam byl velice pěkně popsaný, takže mi to knížku v žádném případě nezhnusilo.
Doufám, že se spisovatel rozhodne, pro další díl. :)
Rozhodně byste si to měli přečíst!!! ;)

06.01.2016 5 z 5