AnjaBo AnjaBo komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborně napsaná kniha, neustále žasnu, jak krásně Alena Mornštajnová dokáže pracovat s jazykem. Těším se na další, pište, prosím!

02.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi promyšleně napsaná kniha. Dvě stránky před koncem jsem si říkala, to teď přece ještě nemůže být všechno! A ono bylo. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

07.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Senzace! Hodně jsem o knize slyšela a přesto pak předčila má - vysoká - očekávání. Práce s jazykem, vyvolání emocí, výběr slov, zápletky, postavy, vykreslení doby - četla jsem jedním dechem a místy pro slzy neviděla na text. Těším se na další díla.

09.02.2020 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Osobní zpověď psaná přímo Adinou, žádný “přežvýkaný” příběh. Strhující popis doby a jak Adina viděla sebe sama. Fascinující obraz, který vrací minulost na dosah.

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Poutavě napsaná kniha, člověk se nejdříve musí “začíst” a zvyknout si na styl psaní, ale rozhodně se to vyplatí. Krásná klasická četba.

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Silný příběh, který si zaslouží pozornost. Člověku místy běhá mráz po zádech. Lustigovo vypravěčské umění bylo jedinečné.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kateřina Tučková rozhodně ví, jak a o čem psát. Ani jednou jsem při čtení nezapochybovala, že by u některých v knize popisovaných událostí “nebyla”. Musela jsem si posléze vyhledat historické fotky a mapy Brna a začít studovat, co se to tam vlastně tenkrát dělo. Za mě rozhodně nahoru.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Silný, velice dobře zpracovaný příběh. Ohromující množství faktů svědčí o poctivé práci autorky s každým detailem v knize. Doporučuji!

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Neuvěřitelně uvěřitelný geniálně zpracovaný historický příběh. Četla jsem německy, tak nevím, co český překlad, ale rozhodně stojí za to! Existuje film - není špatný, ovšem pokud ho chcete vidět, tak před četbou. Kniha uchvátí.

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Senzačně graficky zpracovaný příběh s úžasnými ilustracemi. Přečtěte ho prckům a zamilujete si ho stejně jako oni. Budou ho chtít slyšet pořád znovu :-)

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Kdo zná Roalda Dahla, kniha ho rozhodně nezklame. Další velice povedená kompilace.

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Je ohromná škoda, že knihy Michala Viewegha už nejsou, co bývaly, než si prošel, čím si prošel. Určitě je ale budu dál číst a doufat v překvapení.

04.01.2020 2 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Tradičně krásná slovní zásoba, úsměvné momenty, zajímavé myšlenky, člověk vše v podstatě “vidí před sebou”, jenom způsob psaní formou dopisů mě bohužel moc nepohltil. Rozhodně ale mohu doporučit!

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Moc pěkná “Svěrákovina” :-)

04.01.2020 3 z 5

Tato kniha rozhodně není ztráta času, velice čtivě napsaná a zanechá dojem. Palec nahoru.

04.01.2020 4 z 5

Tak už jsem se hodně dlouho nenasmála! Neskutečně promyšlené, takovou fantazii bych chtěla mít! Nekoukejte na film, ten se těžce nepovedl, zklame Vás.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Čteno v angličtině, která ponechává větší prostor k interpretaci Coelhových myšlenek. Krásné.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Poutavě napsáno, výborně vykreslené postavy. Doporučuji.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc mě bavily! Zasloužily by si filmové zpracování :-)

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Úžasně napsaná kniha, určitě si ji v budoucnu přečtu ještě jednou.