AnjaBo AnjaBo komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jako by člověk četl scénář, i “střihové" přechody mezi jednotlivými postavami tomu odpovídají. Teatrálnost Šamponova momentu v záři reflektorů jako třešnička na pomyslném dortu. Nechci kritizovat, sama psát neumím. Ale příští Hartlovku už si jenom půjčím v knihovně.

12.12.2023 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Nesedl mi styl, kterým je kniha napsaná. První dvě třetiny jsem se do čtení musela vyloženě nutit, poslední třetina výborná. Ale jinak - těžko říct. Čekala jsem, že se něco stane, a ono pořád nic... Rozhodně ale dobrá kniha.

01.03.2022 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Trochu to trvá, než se člověk prokouše nečekaně krkolomně postavenými větami a než se zorientuje. Pak to jde.
A když to vydržíte, dočtete, a seberete odvahu zkusmo číst znovu od začátku, konečně vám těch prvních několik stran začne dávat smysl a pochopíte, o čem se tam vlastně píše.
Je to zajímavě poskládané, technika a stavba textu, metafory, přirovnání, tok myšlenek a lidské jednání vymykající se “mainstreamovému normálu”.
Ve zkratce: není to žádná vtipná “oddechovka”.

29.07.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Silný, velice dobře zpracovaný příběh. Ohromující množství faktů svědčí o poctivé práci autorky s každým detailem v knize. Doporučuji!

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Obsahově výborná kniha, moc se mi líbila a doporučuji! Kdybych ovšem neznala předchozí díla autorky, obal knihy by mě spolehlivě odradil. To se po dobu čtení naštěstí dalo vyřešit balícím papírem.

26.02.2023 4 z 5

Tato kniha rozhodně není ztráta času, velice čtivě napsaná a zanechá dojem. Palec nahoru.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Výborná kniha.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Absolutní senzace, přečteno jedním dechem. Díky, Patriku, pište dál!

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tentokrát opravdu ne. Hvězdičky jsou za stylistiku, která je pro RT typická a díky které její knihy čtu. Jinak bohužel.

22.09.2023 3 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Naprosto senzační antologie. Autoři jsou jeden vedle druhého spisovatelé velkého formátu. Za sbírku všem děkuji a rozhodně doporučuji!

18.10.2020 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Musíte milovat hudbu a divadlo, pak vás tato kniha osloví. Za mě senzační!!!

21.07.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Musím souhlasit s předešlým komentářem. Četla jsem Hotýlek jako poslední z tvorby paní Mornštajnové a je znát, že její další díla už jsou jinde. I tak moc pěkná kniha, není to ztráta času, ale ostatní jsou povedenější.

02.04.2020 3 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Poutavě napsaná kniha, člověk se nejdříve musí “začíst” a zvyknout si na styl psaní, ale rozhodně se to vyplatí. Krásná klasická četba.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Poutavě napsáno, výborně vykreslené postavy. Doporučuji.

04.01.2020 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první přečtená “Hartlovka”. A láska ke stylu jeho psaní se rozjela.

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Silný příběh, který si zaslouží pozornost. Člověku místy běhá mráz po zádech. Lustigovo vypravěčské umění bylo jedinečné.

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Senzačně graficky zpracovaný příběh s úžasnými ilustracemi. Přečtěte ho prckům a zamilujete si ho stejně jako oni. Budou ho chtít slyšet pořád znovu :-)

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Čteno v angličtině, která ponechává větší prostor k interpretaci Coelhových myšlenek. Krásné.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc mě bavily! Zasloužily by si filmové zpracování :-)

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Obstojně napsané oddychové čtení.