Anie.M Anie.M komentáře u knih

Lexikon lektvarů paní Daneové Lexikon lektvarů paní Daneové Katherine Howe

byla jsem s knihou spokojena. téma je mi velmi sympatické a líbil se mi i styl psaní. důležitý pro mě byl doslov, kde jsem se dozvěděla o tom, jaký má autorka k tématu vztah, co přesně se zakládalo na pravdě a které části příběhu byly smyšlené.
jednu hvězdu srážím za uspěchaný konec. nedá se říct, že půlka knihy by byla o ničem, ale to zajímavější se dělo až v poslední třetině a najednou byl konec.

20.10.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

dobrá severská detektivka. ale mám oblíbenější, nebyla to úplná jednohubka na pár večerů a občas jsem musela přemýšlet kdo s kým proč a jak. samozřejmě mě to neodradí od dalšího dílu.

28.09.2019 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Není to klasický thriller, kde by mi běhal mráz po zádech, ale kniha se mi četla velmi dobře. Celá story měla vývoj a dozvěděla jsem se něco i ostatních postavách. Bylo to takové černo-bílé, ale rozhodně nelituji, že jsem po knize sáhla.

10.03.2019 4 z 5

těšila jsem se na zajímavý příběh o duchovní cestě a propojení s běžným životem. po pomalejším začátku přišel ještě pomalejší střed, až ke konci se mi líbilo pár myšlenek. celkově byla pro mě až moc křesťanská a já očekávala spíš duchovno.

03.03.2019 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

- obsahuje spoilery -

mám z knihy takové rozporuplné pocity, celkove se mi líbila. nápad napsat o tom, jak policii vládne korupce a jak se politici drží v šachu se mi zamlouval. něco jako česká expozitura
Ale. hvězdy padly dolu za spoustu drog, jeden závislák ok, ale pak se začali vynořovat další a další, až mi bylo divné, že na tak vysokém úřadě je nikdo neodhalil dříve. také Lady mě zklamala, nejprve se tvářila jako sebejistá žena, která se vyzná v ovlivňování vlivných, no a nakonec se ukázala jako psychicky labilní a taky závislačka. ani Macbeth se nevymanil z podvodů a nepřešel alespoň na neutrální půdu.

Macbetha mezi mé oblíbené knihy nezařadím, ale autorův styl psaní i nápady na zápletky mi sedly a chystám se na další příběhy.

23.02.2019 3 z 5

Má nejmilejší kniha Má nejmilejší kniha Markéta Pilátová

Velmi zvláštní charismatická kniha, po prvních kapitolách mi blesklo hlavou, že tohle nebude můj šálek kávy, že jsem očekávala něco zcela jiného. nevím čím to bylo, ale nemohla jsem se odtrhnout (nejspíš zapůsobily lehce magické prvky).
je zde více linií různých příběhům a každá postava je svým způsobem hlavní hrdina. jedním z nich je had Haré, který žije v hadím "vězení" a spřádá plány, jak osvobodit sebe a ostatní tím, že se plíží do snů.
na knize se musí vyzdvihnout, že se dotýká spostu témat, o kterých je důležité mluvit, ale zároveň to čtenáři nevnucuje, necítila jsem žádný nátlak.
Myslím, že díky knize přehodnotím svůj strach a trochu i odpor k hadům.

21.01.2019 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Fabriku jsem si poslechla jako audioknihu - rozhodně doporučuji. a jelikož jsem milovnice archivů, antikvariátů a všech možných starých lejster, tak mě nevadila ani ta reklama na výstavu, kterou jsem brala jako takovou kulisu toho, jak se autorka dostala zrovna k tomuto tématu a kde všude hledala dostupné informace. vyzdvyhnout se musí její jazyková dovednost a um zatáhnout do děje čtenáře/posluchače i když nemá k místu či tématu nejblíže.

20.12.2018 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

ze Spánku mám rozporuplné pocity, pomalejší rozjezd a až po půlce jsem si říkala, že to nabírá nějaký smysl, že to není o ničem. někdy je dobré se zamyslet, jaký je tedy můj cíl. co chci v životě dosáhnou, dělám pro to něco nebo jsem jen mechanický strojek, kterého ovládá rutina.
zamyšlení o smrti mě upoutalo asi nejvíce, ale tak nějak mi tam chybělo pár stránek navíc, aby se ta myšlenka dovedla alespoň do poloviny. ten useklý konec mi prostě nesednul, možná později se nad tím zamyslím z jiného úhlu pohledu.
musím dát tedy jen tři hvězdičky na rozdíl od Podivné knihovny a Birthday girl, které jsou super.

24.11.2018 3 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

jedna z mých nejoblíbenějších knih. už od samého začátku jsem si pomalu vychutnávala každou stránku. staré příběhy, hrabání se v minulosti, napětí a cestování, to je moje. určitě musím říct, že to není rychlovka na tři večery - vzažda, záhada, vyšetřování, vrah odhalen. je to dlooouhý román s tou správnou mystery atmosférou, která nás zavede do trošku jiného světa.

17.08.2018 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

ač jsem si předchozí příběhy Katie zamilovala u této knihy mám "nedočteno" a to z jedného prostého důvodu. když jsem se dostala na popisek toho jak jdou za padouchem co cvičí psi na zápasy a přeskočila jsem odstavec,.....dva, tři .... stránku, druhou stránku .... pak jsem zaklapla (nic z těch posledních třech stránek nepřečetla) a konec vědět nechci. nepotřebuji přečíst vše za každou cenu, nevadí mi popis jak se porcuje mrtvola nebo uřezává noha, ale tohle opravdu ne. hodnotit knihu nebudu protože bych automaticky dala málo hvězd a asi by to z literárního hlediska nebylo objektivní.

24.08.2022

En el umbral de Praga / Na prahu Prahy En el umbral de Praga / Na prahu Prahy Juan Pablo Bertazza

kraťoučké básničky, které pochopí asi jen člověk, který Prahu opravdu miluje a aspoň nějaký čas byl daleko od ní.

Esta es la cuidad de las bienvenidas hostiles y las despedidas desgarradoras.
V tomhle městě jsou přivítání nevlídná a loučení srdcervoucí.

14.11.2020 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

tak tady jsem mimo, narazila jsem na knihu náhodou a většinou nejsem náročný čtenář, ale zde jsem postrádala snad úplně vše.

19.12.2019 odpad!

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

sedmý díl série jsem si opravdu užila - útlá knížka na dva večery napěchovaná akcí. moc ráda se k Mercy a jejímu fantasy světu vracím.

08.07.2019 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

akce, napětí, wau. tuhle jízdu bych si klidně přečetla znova.

tak jo, možná je Michelle, až moc dokonalá, jednu chvíli je to roztomilá a sexy žena, po které prahne každý chlap a na druhé straně má jizvy z drsného mládí a dovede splynout s africkým prostředím plným grázlů, ale je to jen knížka a já si jí představila tak, aby zapadala do všech nej, které v knize má. líbil se mi popis prostředí, krátký vhled do její minulosti a cesta k té Michelle, kterou je nyní, dokonce se tam vešla i střízlivá love story.

17.08.2018 5 z 5

Zlodeji labutí Zlodeji labutí Elizabeth Kostova

jak shrnout ? Melancholie.
ani nevím jak bych zhodnotila styl psaní, příběh nebo postavy. spíš mám velký zážitek z toho, jak na mě kniha dýchla jako celek, celá atmosféra je jakoby zahalená do mlhy, tajemství a stavu, když se dá jen přemýšlet. i když upřímě řečeno knihu jsem četla snad půl roku, vždy kousek a pak jsem nemohla a pak se k ní zase vrátila. jsem ráda, že jsem se prokousala a prosnila až do posledníh stran.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

na Tuesday jsem narazila přes knihu Lovkyně informací. rozhodně to byla dobrá volba. knížka mě bavila, není to story rozepsaná na 700 stran a čte se velmi rychle. občas mi některé věci přišli až moc, ale vlastně proč ne. není to takový ten klasický thriller, který ráda čtu, ale Tuesday mi přišla sympatická a tak jsem se těšila, jak to dopadne.

17.08.2018 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

hezky zpracované, nápad i postavy mi sedly. nenašla jsem nikde hluché místo, při kterém bych zkoumala kolik teda ještě musím dočíst.
nejvíc oceňuji ten konec, který se pořád vyvíjel a vlastně měla jsem tušení, ale stále jsem si nebyla jistá detaily.

Případ Vincent Franke Případ Vincent Franke Christoffer Carlsson

knížka se mi četla veli dobře, jedna stránka za druhou, příběh měl hlavu a patu, napětí a spád. taková "krimi oddechovka" :)

13.08.2018 3 z 5

Proroctví temnoty Proroctví temnoty Duane Swierczynski

shrnula bych to jako docela dobrá a napínavá detektivka. nebylo to nic závratného ani zcela originálního, na druhou stranu jsem to přečetla se zájmem, Steve je prostě sympaťák.

03.02.2022 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

oceňuji propracovaný příběh, nečekaný konec, promyšlené postavy. ale kdyby to bylo stáhlé na polovinu asi bych hodnotila vyšším skóre. úplně mě nezaujala ta linie s kosmonautiou, ale to je zřejmě můj osobní problém, že k této vědě nemám vztah. mráz se mi líbil více.

22.01.2019 3 z 5