anid anid komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Hned na začátek. I když nejste big fanda Scifi nebo tlustý knih, neváhejte a zkuste ji. Kniha je tak výjmečná, že se vám nepřijde, že má 599 stránek
Tuhle knihu jsem si doslova zamilovala. Její originální styl psaní mě nadchnul a zaujal.
Kniha mě donutila nenávidět určité postavy a naopak soucítit a litovat jiné. Každopádně člověk neměl moc na výběr, koho si může oblíbit, protože přece jenom, jde o jakoby záznam, takže se zaměřoval na určité osoby . (a když už jsem si udělala fav postavu..... tak umřela). Navíc díky určitému zpracováni knihy, si člověk uvědomí, kolik sakra lidí umřelo... A ty čísla opravdu nejsou malá
SPOILER
Každopádně se těším na další díl a jsem ráda, že nakonec to vraždící AI zachránili. A jop docela jsem si ho oblíbila

16.03.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tohle byla jízda. Kniha mě celá pohltila a i když jsem se bála, že anotace prozradila až moc z příběhu, byly tam pasáže, které rozhodně překvapily. Obálky jsou krásné, příběh úžasný, postavy se lehce zamilují. Svět má dle mého mušky (hlavně myšlenka, že nic už vymyslet nejde).
Měla jsme jediný problém. V jedné scéně jsem si celkem jistá, že se prohodili hlavní postavy. Nevím jestli je to chyba překladu....

18.09.2019 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

To byla jízda, ale upřímně kdo nemá rád Hunger games tak se mu toto také nebude líbit. Bylo super vidět, jak fungovali první Hladové hry. Kdo sakra tuhle nelidskou věc vymyslel, a jak se vůbec mohla ujat. Navíc bylo také zajímavé sledovat, jak se Snow dostal k moci
Celkově postavy byly větší tahák knihy než děj samotný. Bylo zajímavé sledovat Snowa, který sice rozhodně nebyl úplně dobrý a normální člověk, ale něco dobrého v něm bylo. Jak se z něj stává ten psychopat, kterého známe z trilogie. Lucy Gray je také velice zajímavá postava. Vztah, který se tam nachází je velice toxicky, takže žádnou romárťárnu. Taky nečekejte že tam budou nějaké vyloženě dobré postavy,

02.11.2020 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

O knize jsem vůbec neslyšela jako mnoho lidí, dokud náhodou si ji nepůjčila mamka. Vzhledem k tomu, že jsme nic neměla ke čtení, tak jsme ji zkusila a nelitovala jsem.
Příběh mě od začátku pohltil. Fantasy svět byl jiný a jednoduchý, bez přehnaně mnoho magie, což i jako fanoušek složitých fantasy zvládnu ocenit. 3 dějové linky krásně do sebe zapadaly, a to i v místech, kde se nezdálo, že by se mohly spojit. (lehce naznačené souvislosti. Když se něco významného odehrálo u jedné postavy, byla o tom lehká zmínka u jiné). Moc se těším na další díl.

04.12.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Všichni chválí tuhle knihu jako úžasné zakončení, ale pro mě.... ehm nezdála se mi tak tak úžasná jako ostatní... rozhodně je neslabší.
Neber te mě zle . prví polovina byla naprosto bombastciká jako předhozí díly, ale pak to šlo z kopce. Musím říct, že jsem celou serii Harry Pottera četla 2x (a chystám se v blízké době po 3x) ale poslední díl jsem ani jednou nedočetla......

22.09.2018 3 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tak takového gary-sue jako hlavní postavu jsem dlouho neviděla.
Je vidět, že autor umí psát, ale postavy a příběh stojí za nic. Já skončila u takové sté stránky a to jsem se přemáhala...

22.11.2017 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha je doslova nudná
Začala jsem to číst 2x. Jednou jsem vdržela 60 stran podruhé zhruba do 3/4.
Moc popisů, nelíbivá hlavní postava, celkově mi vadilo styl psaní a celkově ten svět(i když to je možná daný tím, že Alenku celkově nemusím.) Nejvíc mě ale štvali postavy a jejich chování.....

17.10.2017 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Za mě moc vydařená knížka. Líbí se mi pomalejší rozvoj vztahu mezi hlavními postavami i "detektivní zápletka". Za mě takový odpočinek od super "epických" bojů a magických duelů které se poslední dobou u Maasové hodně vyskytovali.
SPOILER sekce
I když je to prakticky v anotaci tak smrt Daniky a smečky mě zasáhla. Doufala jsme že aspoň někde bude mít hlavní postava dobrou kamarádku. (Aelin a její kamarádky nikdy to pořádně neprodali). Celkově se mi líbila ta dynamika
Problém jsme měla s koncem. Líbilo se mi jak Bryce je prakticky bez magie a přitom je stále velmi silnou. Jak dokáže využít své jiné schopnosti a díky tomu dohnat to, že magie jí nebylo do vínku tolik dáno. Nevím uvidíme zda její schopnosti opravdu zůstanou pouze u "jenom světla".

28.03.2022 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Začátek je o něco pomalejší. Myslím že autor nám dával čas si udělat lepší představu světa a hlavně abychom si udělali nějakou tu vazbu na hrdiny knihy. Taky celkem dělal místo pro ten konec. Upřímně mi moc nesedla nová hlavní postava, vadilo mi jak ubírá prostor Citře(Anastazii) a Rowanovi.Navíc mi nijak nepřirostl k srdci. Naopak se mi moc líbili pasáže s Nimbem. Moc se mi líbilo, jak vlastně z "jednoduchého" AI se pak vyvinul celkem komplexní charakter více méně s city a vztahy(jednostrannými).
A konec byl nářez. Ten konec jsem opravdu přečetla s jedním dechem a následoval takoví ten pocit prázdnoty.

01.10.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle bylo ÚŽASNÉ!
O knize jsem slyšela samou chválu, a tak jsem měla docela velká očekávání. Když se mi konečně dostala kniha do ruky (a že to bylo za fakt dlouhou dobu) tak jsem se docela bála, abych díky hypu nebyla nakonec zklamaná. A OPRAVDU JSEM NEBYLA.
Kniha udržuje napětí, překvapuje ale nejsilnější stránkou jsou rozhdoně postavy (narozdíl od Griši, kde bych řekla, že silnou stránkou je právě vytvořený komplexní svět). Autorka se opravdu zlepšila
Kniha donutila, abych si oblíbila všech 6 hlavních postav (znovu na rozdíl od Griši, kde byli postavy ploché a bylo to spíš koho nenávidím nejmíň aka Temnyje cuz já ráda edgelordy...). Strašně se mi líbilo, jak Kaz měl vždy všechno vymyšlené dopředu a vždy měl plán B. Nakonec jste si nato docela zvykli (MINI SPOILER a pak v tu chvíly kdy pán B nebyl..... no jsem dostala fakt strach)
Jediné co musím vytknout je věk postav (který je tedy vytýkán nejdenou). Prostě teen věk postavám neodpovídá (snad teda až an Wylana a možná ještě Inej bych mladší zkousla) Jinak Ninu, Jesper, Mathiesse a hlavně Kaze udělala tak 2-3 rok min starší.
Btw kniha byla tak dobrá, že mě donutila zahodit všechyn spoje WIP kresby a namalovat Kaze XD

20.05.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha byla mnohem ale mnohem zábevnější než 2 díl. Konečně jsem si zvykla na to že je Cealena(chcete-li Aelin) víla. Líbí se mi že příběh sleduje hned několik postav a některé situace jsou částečně popsány v dvou úhlech pohledu. Upřímě jsme si oblíbila Jeřába (ani nevím, asi mám ráda tyhle navenek nevrlé, ale uvnitř dobré lidi) a doufám že se objeví i v dalším díle. Pro ty co po 2 váhají zdaq číst nebo ne... jdetě do toho!

08.01.2017 5 z 5

Celá tahle série je jedno moje velké dirty pleasure a tahle kniha taky nezklamala. Je samozřejmě mnohem kratší a i písmenka jsou velké jak u pohádkové knihy, ale příběh je stále super. Ilustrace jsou výtečné a krásně doplňují knihu.
Kniha tak akorát do chvílích kdy jste vystresovaní a máte málo času, Žádné složité čtení, jenom kouzelný příběh tak akorát na odreagování. Poutavý a milý

21.05.2022 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Erin Hunter

Tohle byl pro mě kámen úrazu celé warriors ságy. Částečně za to může i fakt, že jsem to četla v aj. Měla jsem pocit, že většina knihy byli pouze popisy, jak cestovali. Tudíž miliarda slov, kterým jsme nerozuměla a byla nepodstatná. A upřímně netuším, co přesně se stalo v jaké knize (myslím první tři z druhé serie). Myslím si, že by bylo lepší, kdyby se přeložili spíše super edice než druhá serie.

12.09.2020 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Kniha má úžasný námět spojení draků a steam punku(který byl hodně cítit). Všude jinde jsou draci majestátní tvorové, se kterými si není radno zahrávat. Zde se z nich stal dobytek a lovná zvěř, i když si teda majestátnost a nebezpečnost zachovávají
Kniha má zajímavý příběh a je napínavý. Problém je docela sledování 3 postav. Zatímco Lizanne a Clay mají mezi sebou spojení, takže se to dá skousnout. Hilemore se mi zdá mimo mísu. Každý hrdina má trochu jiný nádech žánru. Navíc díky tomuto po intezivní pasáži jednoho se najednou přeskočilo na "nudnou" část někoho jiného. Ano donutilo mě to zůstat u knihy a furt o tom přemýšlet ale "nudnou" pasáž jsem pak docela přeskakovala. Na strhnutí hvězdy to není, ale tak 4.5* bych spíše dala
Navíc autor se nebojí zabíjet postavy :,)

11.11.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Oproti předchozím dvoum dílům za me strašný propad kvality. (Možná je to dáno obrovskou mezerou, ktera byla dána mezi dily)
Postavy se mi zdali nelibi, chápu že je zkušenosti změnili ale ta změna byla k horšímu
Občas se objevili trhliny v příběhu. Bylo tam moc náhod a většina akci ZLOSINu postrádala jakykoliv smysl. Občas jsem se díky tomu i v ději ztratila. Některé dialogi zněly hodně uměle .
Upřímně jsem některé pasáže musela přeskočit, protoze me totalne nebavili.

05.09.2018 3 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Nápad knihy byl opravdu zajímavý a celkem dost originální. I když v jiných fantasy knihách bylo taky naznačeno, že démoni (zde sunajové atd) že pocházejí z nasilí/ je jich víc když je více násilí, zde to bylo podáno na jiný levl. Moc se mi líbí sytém vznikání příšerek....
Co se týče hlavních postav, obě prošli vývojem přiměřeným příběhu. Můj favorit rozhodně teda August. Co se týče postav vedlejších, ty na rozvoj neměli prostor vůbec žádný. Možná je to malým rozsahem knihy.
Kromě teda problému nedostatku prostoru pro vedlejší postavy, bych knize vytkla pouze předvídatelný záporák. A na popisu akcí by se teda mohlo zapracovat

10.04.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tuhle knihu jsem zvládla přečíst za den, s tím že jsem kvůli ní šla spát ve 3 ráno.
Zpracování světa je úžasné (snoubí spolu budoucnost, ve které se lidstvo ale vrátilo svoji mentalitou do středověku. Zajímavá kombinace). Proměna hlavní postavy (které jsme se docela bála) byla logická a příjemná. To samé se dá říct o vztahu Nemesis s Tyrusem. Fakt ten pár je dobrý.
SPOILER
Jediné co bych vytkla je "znovu oživení" Sidonie, která byla "oživena" jenom aby byla později znovu zabita, ale předtím udělala zmatek ve vztazích se svým přiznáním, které jsem tušila hodně dlouho předem. Příběh se dal vyřešit jinak i bez ní

10.02.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Že by další kniha co se všem líbila jen já jsem z ní zklamaná?? Asi ano. S knihou jsem se dost dlouho trápila a to dokonce přes měsíc a to je u mě opravdu extrém na to kolik má stránek. Kniha asi nesedla, holt nejsem romantik. Děj se mi sice zdál celkem originální ( žádný milostný trojúhelník, ale ty mi tolik nevadí) Zdála se mi moc zdlouhavá a celkem nudná. Ano abych jen nekritizovala byli tam pasáže, které se hezky četli. Ano u konce jsem bulela jak lachtan, což se mě dokážou přinutit jen dobré knížky.
Knihu nemohu hodnotit nedočetla jsem ji a navíc bych musela předělat sna vševchny svoje hodnocení.

09.10.2015

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

(SPOILER) Rozhodně více čtivé než poslední díl. Lépe to utíkalo a opravdu chytlo a nepustilo. Trošku mě štvalo, že nebyli překlady francouzský frází, i když jim Paige evidetně rozumněla (a tím nemyslím názvy skupin nebo jména ale celé věty). Né vždycky jsem měla přístup k překladači a upřímně si mi k nim pak nechtělo vracet. Jinak jsme ráda, že jsme se podívali i mimo velkou británii a rovnou na kontient. Jednu hvězdičku (a půl) musím strhnout az ten krkolomný konec
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPOILER
Moc nechápu ten "plottwist" na konci nebe spíše jeho část. TO že je určitá postava nakonec krajinochodec je podle mě fakt super překvapení, protože upřímně smrděl od začátku. Ale ta první část co se týkala Strážce. Nebudu lhát na nějakou dobu jsem musela knihu odložit nebo bych ji hodila z okna. Totálně krkolomné, nelogické a z Paige udělala ještě větší blbku (což teda se autorce občas dařilo už předtím)

01.05.2024 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Celá tahle trilogie je moje velké dirty pleasure. Jinde tuhle dynamiku hlavních postav nemusím, ale tady ji prostě miluji a úplně nevím proč. Klidně bych do knihy přidala tak 20 stran, kde by byl jenom klid (zvláště pak v první části tam se mu zdá trochu uspěchaná) . Chvilku pohody mezi dvěma katastrofami. Hlavně z důvodu, aby člověk měl místo, kde může knihu odložit.
Jsem moc ráda za šťastný konec, i když si myslím, že jak vyřešili Madoca není úplně nejlepší nápad

02.01.2021 5 z 5