AničkaŽ AničkaŽ komentáře u knih

Barvy slečny Toyen Barvy slečny Toyen Vladislav Kučík

Souhlasím s předchozím komentářem - zbytečná, nezasvěcené matoucí, komerčně čtivá fikce plná nesmyslů a vynechaných podstatností. Takže se také ptám PROČ?

23.07.2015 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Strašně mě mrzí, jak je celkově tahle série haněna a to jen díky pubertálnímu šílenství ohledně nechutně zpracovaných filmů. Filmy jsou vysloveně odpad, nepodařilo se jim absolutně vyjádřit podstatu knih, myšlenky hlavních postav...Stydím se před lidmi přiznat, že jsem velkým fanouškem Stmívání a jeho pokračování a to jenom díky tomu světovému šílenství ohledně filmů a hlavně herců. Knihy jsou ale nádherné a ušlechtilé. Popravdě od té doby co jsem je jedním dechem přečetla, si dávám velký pozor na to co a hlavně jak čtu. Protože tyhle knížky mě svým způsobem psaní, autorčiným jazykem do sebe tak vtáhly, že pro mě bylo těžké smířit se s vlastní realitou a odpoutat se od světa v knihách. A to samé jsem měla i s Hostitelem, který v sobě má snad ještě ušlechtilejší myšlenky. Neodsuzujte knížky jen kvůli celosvětovému puberťáckému šílenství. Nevím jak to autorka dělá, ale vážně vás neobyčejně vtáhne do příběhu.

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Já musím přiznat, že jsem byl okouzlená. Možná to není to pravé pro každého. Možná p. Green ani ve spojení s p. Levithanem svoje Hvězdy už nikdy nepřekoná. Možná mu ale také nikdo neupře, že vytváření postav nejlepších kamarádů mu jde tak, jako nikomu jinému. Vážila jsem si Drobka, Willa, Willa, Jane, Gideona, rodičů a dokonce i Izáka.

14.09.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nečekala jsem, jak moc mě tahle kniha zaujme. Čekala jsem sebepřekonávání v rámci "povinné četby" , ale nakonec jsem se dočkala příjemného čtení. Pro mě z knihy vyzařoval zvláštní klid. :)

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Souhlasím, že nesouhlasím s označením Young Adults a docela mě překvapilo autorčino vykreslení milostných scén, asi to nebylo nutné. Ale jinak skvělé, VŘELÁ DOPORUČENÍ, její knížky si ve své kategorii (ať už je jakákoli) takovéto hodnocení zkrátka zaslouží, nemůžu se dočkat dalších dílů, jen tak to ale asi nebude.
!!Nicméně PROSÍM, ZEJMÉNA V PŘÍPADĚ NĚKTERÝCH PRVOTNÍCH KOMENTÁŘŮ, pište si co chcete, jen je na místě, abyste přidali/y na začátek hodnocení slovo SPOILER, ráda si čtu reakce na knihu než se na ní vrhnu a tady jsem velkou pointu bohužel pochytila předem a to mě dost mrzelo!!

19.05.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takhle - z památkového hlediska, je to zkrátka nemožné. Jiná (lidská) hlediska jsou zde také bohužel nezohledněna, ale budiž. Jenže ta památkařina... Četla jsem s chutí a ráda, určitě doporučuju, jen na případnou frustraci je nutno se připravit! ;)

01.04.2016 4 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Přehledové, základní, ale vhodné i pro začínající historičky a historiky umění. Upevní základní znalosti a především uvede do srozumitelného, čtivého kontextu.

25.06.2015 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Ač to není pro každého, vážně jsem ocenila jazyk, kterým byla kniha vyjádřena. Jemný a velice příjemný příběh. :)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(!!ZAŠIFROVANÝ SPOILER!!) ... Myslela jsem, že se na konci Lysandra tedy konečně ukáže jako ta pravá... a možná pár dalších věcí...ale jinak - s každým další dílem lepší a lepší - byla to jízda, doporučuju!! :)

11.02.2017 5 z 5

Příběhy kouzelného stromu Příběhy kouzelného stromu Enid Blyton

Nádherná knížka z mého dětství, moc ráda na ní a její pokračování vzpomínám. :)

26.05.2014 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Přestože by si tahle kniha zasloužila úctyhodný a předlouhý komentář, já nemám slov. Velké pravdy se v ní skrývají, velké uvědomění jsem našla sama v sobě a i velkým skeptikům pro slabost v literatuře ji doporučuji.

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Lehce slabší kniha od mé oblíbené autorky. Byla jsem zvyklá na bystrost a inteligenci jejích hrdinek, zatímco tady jde do pozadí nejen vlastní úsudek hlavní hrdinky, ale i samotná romantická zápletka nebo nějaké dialogy. Poslední stránky a to nejdůležitější - vyjádření citů hlavního hrdiny k mladé Catherine mi přišlo malinko odbyté, přesto se knížka ale četla hezky a celkově nejsem nijak zklamaná. :)

25.05.2014 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Těžko říci, zda Vy necháte kus sebe v knize nebo alespoň část této knihy zůstane ve Vás. Podle mě výjimečné čtení. :)

23.07.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green vkládá do svých knih neobyčejné poselství, které nemůsí být vždy a všem jasné. A kdo ví, možná je jen v našich představách nebo si ho snad každý může vyložit podle sebe. Každopádně si myslím, že Greenovy příběhy nás určitým způsobem zasáhnou všechny. Definitivně za sebe doporučuji jeho knihy, Hledání Aljašky je opravdu neobyčejná zkušenost.

20.02.2015 5 z 5

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Toto je slibný začátek jednoho velkého díla, rozsáhlého románu, jenž však autorka nestihla rozvést ani dokončit. Kdyby z tohoto díla autorka stihla udělat rozsáhlejší román, jak měla původně pravděpodobně v plánu, bylo by to úžasné. Na této knize je znát, že ji dopisoval někdo jiný a je to opravdu jenom kraťoučké čtení na jedno odpoledne. I tak ale podle mě stojí za to. ;)

06.06.2014 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Původně jsem čekala vyprávění nějaké přestárlé paní Sophie, která si během 2. světové války vytrpěla velké hrůzy. Čekala jsem, že hlavním želízkem v ohni této knihy bude právě ta její osudová volba, ale vůbec ne. Šlo o velmi propracovaný, dojemný příběh mladého autora a jeho přátel, šlo o naturalistické vyprávění hrůz, které jsme my jakožto lidstvo dopustili. Hodně čtivá a dojemná kniha. I já citlivá povaha jsem to vydržela a celá dojatá a uplakaná jsem knihu statečně dočetla a vůbec toho nelituju, přestože mě téma světových válek, zejména té druhé nikdy nelákalo.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka mne nelákala jakožto "povinná četba" ,což ale byla velká chyba. Tahle knížka prostě nestárne! Pobaví, uklidní, povzbudí...Zkrátka super! ;)

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Toto dílo si jistě zaslouží své čtenáře a čtenářky, i já jsem ji četla moc ráda. Přesto "všechny" čtyři hvězdičky dávám spíše z nostalgie a sympatiím vůči panu Greenovi a jeho spolehlivě vtipným nejlepším kamarádům hlavních hrdinů. Jinak mě poznámky pod čarou a grafy spíše otravovaly, což zamezovalo jinak hladkému čtení Greenových děl. Ale jak jsem napsala už na začátek - knížka si zaslouží čtenářky i čtenáře, tak ji nezatracujte pro její konkurenci v Johnových předchozích počinech. :)

26.07.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po většinu času to není o realitě, ale o tom, co by většina žen ve skrytu duše doopravdy chtěla (včetně uspokojující erotiky, ať už je jakákoliv). A proto je to tak čtivé.

23.09.2014

Hrobka písní Hrobka písní Orson Scott Card

Dle mého názoru jde o velmi neobyčejné a originální nápady. Byť tato kniha nemá přespříliš vysoké hodnocení, podle mě určitě stojí za přečtení. ;)

26.05.2014 5 z 5