Příběhy kouzelného stromu

Příběhy kouzelného stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186/bmid_kouzelny-strom-pribehy-kouzelneho-s-aFW-186.jpg 5 85 12

Kouzelný strom série

Když se Tom, Eva a Tereza odstěhovali na venkov, brzy objevili Začarovaný les s Kouzelným stromem. Spřátelili se s jeho obyvateli, skřítkem Měsíčkem, vílou Hedvábkou a inženýrem Vařislavem Castrollem. Společně s nimi prožívají řadu napínavých dobrodružství při poznávání nejrůznějších pohádkových fantasy-zemí, které se postupně střídají nad vrcholkem Kouzelného stromu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Magic faraway tree , 1943

janasim
05.10.2020 5 z 5

Milý příběh plný fantazie. Dobře se četlk i mně jako rodiči.

Knihomolka506
19.08.2020 5 z 5

Jako dítě jsem  tu knihu- serii milovala. Nejdřív se mi do  toho nechtělo až po přemlouvání od paní knihivnice, že je ta série skvělá a velmi čtivá tak si říkám, že to zkusím a dobře jsem  udělala. Nádhera!

havranice
22.01.2018 2 z 5

Kniha mi připadá opravdu dost slabá z více důvodů. Já se ke knize dostala až jako dospělá při předčítání čerstvě šestiletému synovi. Četli jsme nejdřív první díl - tam zpočátku super, podněcovalo to hodně fantazii, pak to ale postupně bylo velmi repetitivní, ploché, přeplácané, ke konci už dojem, že je to prostě vlastně kravina. Druhý díl už byl jenom takový, strašná splácanina všeho možného, ale úplně ploché, velmi placaté dialogy působící dojmem, že je vymýšlelo desetileté dítě. Nulová psychologie postav. Nevím, jestli je to špatným překladem, ale kniha mi přišla i stylisticky opravdu velmi podprůměrná. Většina vět byly jednoduché krátké věty, souvětí jsem měla dojem, že je tam málokdy, ale na druhou stranu obsahovaly věty hodně významově málo známých slov, které se tam vůbec nehodily a působily divně. Synovi se první díl líbil, chtěla jsem mu udělat radost a koupila druhý díl (byť já se na něj moc netěšila), těšil se na něj, ale vlastně se hodně v příběhu ztrácel, a po dočtení kapitoly mi často nebyl schopen převyprávět její obsah, čemuž jsem se vůbec nedivila, protože mně se ten text a příběh v něm také špatně vnímal. Čteme jinak často knihy určené starším dětem a syn je chápe úplně v pohodě. V knize je spousta situací taková, že je může pochopit až mnohem starší dítě, přitom je ale v jiné poloze zas kniha vlastně docela primitivní, a tato nevyrovnanost mi dost vadila. Četla jsem to nerada, jsem šťastná, že to mám za sebou. Celou dobu jsem měla dojem, jakoby knihu sepsalo tak dvanáctileté dítě, které vrší nápad za nápadem, aby tam toho bylo co nejvíc, ale je to amatérské a stylisticky nevyzrálé. Dvě hvězdičky za to, že tu ideu kouzelného stromu, na němž každou chvíli nahoře přistane nějaká nová země, si děti oblíbily a podnítilo to v nich fantazii. Vysoké hodnocení knihy mě opravdu překvapuje.

raffi
24.05.2017 5 z 5

Knihu som síce čítala až teraz ako veľký "dospelák", ale bavila som sa u nej ja, aj moja dcéra. Ja možno o niečo viac, preto oceňujem úžasný a moderný preklad. Predsa len od napísania uplynulo veľa rokov a chce to nemálo snahy, urobiť starú detskú knihu príťažlivou aj v dnešnej dobe - tu sa to naozaj podarilo.

JaneTrafy
14.11.2015 5 z 5

Úžasné příběhy kouzelného stromu a krásná dobrodružství Toma, Evy, Terezy, Dicka a obyvatel kouzelného stromu :) Ráda se k ní vždy vrátím :)

AničkaŽ
26.05.2014 5 z 5

Nádherná knížka z mého dětství, moc ráda na ní a její pokračování vzpomínám. :)

Blanka S.
11.05.2014

jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství, i když je tomu pár let, co sem jí četla, tak si občas na ni ráda vzpomenu ;))

brčko-A
09.04.2014 4 z 5

Dobrá kniha,ale ten 1díl je lepčí.

mercedes1j8
09.08.2013

Tyto příběhy jsem milovala. Doufám, že je jednou budou milovat i moje děti :D

Eneo
02.08.2012 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem četla a přitom jedla perníčky :) Je moc povedená, pro děti doporučuju.

Barbastelle
22.04.2012 5 z 5

To byly krásné knížky. Já se jen třásla, co tam přistane za zemi příště...=) A tak jsem toužila podobný strom objevit.=)

tee
09.02.2011 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla asi ve dvanácti letech a pamatuji si ji dodnes.