Podařená dvojčata

Podařená dvojčata https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26701/podarena-dvojcata-26701.jpg 4 186 21

Dvojčata série

První ze série příběhů ze školy St Clare vypráví o příjezdu dvojčat Patricie a Isabely, která sem nastoupila s nechutí.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twins at St Clare's , 1944

Aligator805
18.03.2023 5 z 5

Do čtenářské výzvy jsem hledala knihu se žlutou obálkou. V knihovně mi padla do ruky kniha mého dětství. Tato série mě provázela celým dětstvím a já tyto knihy četla neustále dokolečka.

1bublina
19.04.2022 5 z 5

Příjemný návrat do dětství. Překvapilo mě, že si z knihy celkem dost věcí pamatuji. A to jsem ji četla před více než 20 lety. Je celkem úsměvné jak jsou všechna děvčata čestná a správná. Ale taky byla kniha vydaná v roce 1944. Trochu mi to připomínalo Svéhlavičku od E. Krásnohorské.
ČV 2022 - Kniha (od autora) z mého dětství

Eeve
09.08.2021 4 z 5

Jedna zo sérií, ktoré ma sprevádzali mojím detstvom, a ja som za to vďačná. Pamätám sa, ako som nedočkavo listovala stránkami, aké nové dobrodružstvá dvojčatá čakajú, čo zas vyparatia, koho nového stretnú...
V tejto prvej, úvodnej časti, sa so všetkým a všetkými zoznámime, spoznáme školu St. Clare´s, jej učiteľku, i úžasnú riaditeľku, jej žiačky, ktoré sú naozaj rôznorodé. Jedny usilovné, druhé veselé a nezbedné, ďalšie odvážne športovkyne, či tvrdo úprimné alebo naivné. No proste všehochuť, tak, ako to má byť. Dvojčatá spočiatku tvrdohlavé a nafúkané, si táto škola veľmi rýchlo získa, a zmenia sa, až snáď príliš rýchlo a výrazne :) To ale až tak nevadilo, vzhľadom na cieľovú skupinu je to až pochopiteľné.
Mňa takisto fascinoval celý tento "staro"anglický svet, vôbec tá predstava internátnej dievčenskej školy, veci ako lakros, zázvorové pivo, zašívanie si plachiet, rovnaké rovnošaty, semestre, to všetko boli pre nás deti fascinujúce neznáme veci, ktoré sme sa snažili pochopiť a predstaviť. Proste to bol zážitok. A z toľkého rešpektu a úcte voči pani učiteľkám by sa mohli dnešní žiaci trochu inšpirovať, určite by to prospelo nám všetkým. Teším sa, ako si opäť prečítam druhé pokračovanie.

Starmoon
01.01.2021 5 z 5

Podarená kniha a séria o podarených dievčatách (nielen o dvojčatách Pat a Izabele). Od detstva ma fascinoval a priťahoval svet internátnej školy, akú navštevovali, a často i rada som sa zahlbovala do predstáv, aké by to bolo, keby niečo podobné existovalo i v našom časopriestore.

Páči sa mi, ako nenásilne dokázala autorka čitateľa vtiahnuť do deja, na príbehoch rôznych dievčat demonštrovať, že dobro, čestnosť a hodnoty sú nielen správne(jšie), ale aj príťažlivejšie ako rôzne charakterové neduhy, a že správna partia je veľkým darom.

Potešila by som sa novému vydaniu, veď aj dnešná generácia si zaslúži takéto milé príbehy.

Aninka36
28.10.2020 4 z 5

Hezká kniha o holkách ze střední.

Elleonora
26.09.2020 5 z 5

Jednou o prázdninách, kdy mi mohlo být okolo 12 let, jsem u babičky prohledávala knihovnu a našla sérii knih o dvojčatech ze školy St. Clare, kterou jsem si během čtení naprosto zamilovala. I teď, ačkoli jsem mnohem starší, si ráda nacházím své oblíbené pasáže. :)

haki34
04.03.2019 5 z 5

díky Isew za připomenutí série, která mě provázela základkou :)
při čtení jsem snila o půlnočním pikniku (už jen to zvukomalebné slovo piknik !!!), hádala, jak asi chutná zázvorové pivo, a taky jsem chtěla zažít internátní školu a samozřejmě mít dvojče :)))
hezké holčičí čtení !

PetraaMatouš
04.03.2019 4 z 5

Četla sem tuto knihu v 11letech. Dost sem se u ní nasmála.

knihomolkačenka
28.05.2017

Při čtení této knihy jsem si vzpoměla na Dvojčata v průšvihu.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

mijala
17.02.2016 4 z 5

Na knížku jsem si vzpomněla náhodou, protože jsem se snažila vzpomenout na oblíbenou knížku z dětství kvůli čtenářské výzvě. Pamatuji si, jak jsem si knížky půjčovala v knihovně a vím, že jsem do nich byla na základce zblázněná, i když mám pocit, že jsem nečetla všechny díly. Zpočátku jsem měla problémy se začít, ale pak už stránky utíkaly. I když už nejsem cílová skupina, tak se mi knížka líbila, i když samozřejmě ne tolik, jako když jsem byla menší.

gomaki
19.06.2015

Tak tomu rikam nostagie:) kdysi jsem precetla celou serii a uplne jsem to milovala:) dily uz mi davno splynuly do jedoho, ale pocit z dobre knizky pro pubertacku ve mne dodnes pretrval:)

vodopad152
31.05.2015 3 z 5

Kniha nebyla úplně nejhorší, ale mě se moc dobře nečetla. Nevím jak ostatní a tak proto dávám 3 hvězdičky.

pakoshka
28.07.2014 4 z 5

Která z nás netoužila být z dvojčat? A příběhy z internátu měly pro nás, Češky, lehký nádech exotiky. Jsem zvědavá, jestli tématika bude takhle atraktivní i pro mou (zatím neexistující) dceru.

katty999
01.07.2014 5 z 5

Líbila se mi myšlenka obratu dvojčat a jak jedna kamarádka se jim svěřila s krádeží a ony to na ní neřekly. Také se mi líbilo, jak autorka dobře vystihla jejich zklamání, že na vysněnou školu nepůjdou.

reccal
10.02.2014 4 z 5

Ideální pro mladé slečny, celá série je psaná vtipně, čtivě, jen ty postavy by nemusely být tak moc černobílé:) I dnes po těchto knížkám moc ráda sáhnu.

dark.ma93
04.10.2013 4 z 5

V době od 10 až 12 let to byla moje srdcovka. Příběh děvčat z internátní školy mě vážně zaujal. Doporočiji jej každé mladé dívce.

Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Další série od Enid Blytonové, kterou jsem četla v dětství a můžu ji doporučit. Souhlasím s Effi - taky mi bylo líto, že knihy měly málo stránek a já jsem je měla hned přečtené.

Effi
05.08.2013 5 z 5

Hltala jsem je na základní škole, takže je to už pěkných pár let zpátky. Vždy jsem litovala, že jsou tak tenké a hned přečtené :)

Calwen306
17.03.2012 5 z 5

Po prečítaní tejto knihy v období keď som mala asi tak 11 rokov som definitívne opustila svet rozprávkových knižiek. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a poučná. Dvojčatá a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a jednoznačne doporučujem túto knihu všetkým dievčatám. Celá séria sa skladá zo 6 knižiek a všetky sú rovnako kvalitné a čarovné :)