Aneneta Aneneta komentáře u knih

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Skvělá detektivka. Napsána poutavě a originálně s mnoha překvapujícími prvky. Četla jsem ji v angličtině, a tak mně překvapila některá zastaralá slova, která mi chvíli vrtala hlavou. Ale jinak fajn, obešlo se to bez slovníku.

20.10.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přestože je to knížka spíše pro děti a já se jí plně věnovala až v devatenácti letech, rozhodně nezklamala. Autorka vytvořila úžasnou a věruhodnou iluzi světa magie. Kniha je napsaná velmi čtivě a pokaždé jsem se těšila, až přijdu ze školy a odpočinu si u další kapitoly audioknihy. Audioknihu v anglickém originále rozhodně doporučuji, protože je namluvena hezky.

12.10.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Poslouchala jsem audioknihu v anglickém originále a rozhodně to stálo za to. Zdokonalení angličtiny zábavným způsobem, neměla jsem problém rozumět.

12.10.2013 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Velmi čtivé. Vůbec první kniha, která mě absolutně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že si časem celou sérii přečtu znovu.

16.07.2013 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Po přečtení začátku druhého díla jsem se rozhodla (na doporučení autorky v úvodním textu), že si raději nejdříve projdu díl první. Zpočátku nuda, prodírání se teorií jak napsat reportáž a jiné žánry, které se vlastně nejspíš ani psát nechystám. Nakonec jsem přeskočila několik stran a vrhla se na teorii příběhu. Skvělé! Báječné rady. Taky mě kniha donutila, uvědomit si, jaká je publicistika nevděčná dřina a jak těžké je, prosadit se.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Hezký, i když smutný příběh. Velmi krátký, ale musela jsem se trochu přemlouvat ke čtení. Ne, že by byl nudný, ale zkrátka jsem postrádala nějakou napínavou zápletku. Možná škoda, že jsem předem ze školy věděla, jak to dopadne. Ale stojí za přečtení. Jazyk díla je trochu zastaralý, ale i současný čtenář mu snadno porozumí.

15.06.2013 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četla jsem ji protože jsem si myslela, že ji máme v ČD, ale po přečtení jsem zjistila, že k maturitě se mi nehodí. Neva, kniha byla kraťoučká (přečtená za 2 hoďky) a četla se hezky. Ale zápletka mohla být napínavější. Celkově hodnotím kladně.

15.06.2013 4 z 5

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Brad Stone

Zajímavé téma, ale autorovo zpracování mi příliš nevyhovovalo. Příliš podrobné. Zbytečně mnoho jmen dle mého názoru nevýznamných lidí, která mi stejně nic neříkala. Přesto jsem knihu dočetla a získala nový pohled na život Bezose a budování Amazonu.

18.07.2018 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kdybych knihu četla bez předsudků, nejspíš by mě velmi zaujala. Já jsem si od ní ale hodně slibovala a tak mě, jak už to tak bývá, trochu zklamala. Přesto však hodnotím pozitivně. Nejvíce se mi líbily pasáže o Sonmi, které byly originální. Příběh o Meronym byl napsán skvěle, ze zajímavého pohledu vypravěče. Na knize nejvíce oceňuji to, jak byl každý příběh napsán jiným stylem - každý vypravěč je úplně jiný, někdy je to psáno formou vypravování, jindy rozhovoru či dopisů.

14.07.2014 4 z 5

Mě tato kniha příliš nenadchla :(

01.06.2014 3 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Hezky napsané, ale mnohokrát jsem postrádala pointu. Některé povídky se mi líbili více, jiné méně, ale žádná mě nezaujala tak významně, že by mi dlouho vydržela na mysli. Je zvláštní, že nejvíc se mi líbila povídka Za Přemkem Bastýřem - 2. nejstarší a nejméně Podvodník - nejstarší. Slibovala jsem si od Svěráka víc.

24.01.2014 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Nejspíš jsem byla ochuzena o zážitek ze čtení tím, že jsem předem věděla, o čem kniha je. Rozhodně mě ale kniha zklamala a např. celé třetí dějství mi přišlo zbytečně dlouhé, protože se tam vůbec nic nedělo a dalo by se to shrnout na jedné stránce. Zkrátka mi to připadalo jako takové okecávání. R.U.R se mi rozhodně líbilo víc.
Námět celého díla je ale velmi zajímavý, má to nápad i hlubokou myšlenku.

05.01.2014 3 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Originální, neokoukaná zápletka. Přestože kniha se četla příjemně a nemusela jsem se nijak přemáhat, od autorky tolik oblíbených kurzů psaní jsem si slibovala více. Na druhou stranu ale musím uznat, že to, co píše v učebnicích tvůrčího psaní, skutečně používá v praxi.

02.01.2014 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je velmi čtivá a 500-ti stránkovou knihu jsem přelouskala poměrně rychle. Přesto mě však tato četba nijak nenadchla. Občas se objevil zajímavý nápad, ale jinak nic extra. Pár skvělých pasáží se v knize našlo, ale závěr mě nijak neuchvátil a nedočkala jsem se napětí, které bych od takovéto knihy očekávala.

30.12.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Super. Napsané velmi prostým jazykem, že i v angličtině jsem rozuměla snad každému slovu. Knížku jsem přečetla během pár hodin.

12.10.2013 3 z 5

Případ rozladěného manžela / The Case of the Discontented Husband Případ rozladěného manžela / The Case of the Discontented Husband Agatha Christie

Hezké, krátké příběhy. Jednoduchá angličtina.

21.09.2013 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezký, krátký příběh. Jen, jako by to bylo o ničem. Stačilo si přečíst začátek a poslední větu a věděla bych všechno. Chyběl napínavý děj.

15.06.2013 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha se mi velmi líbila, rozhodně lepší než film. Je to napsáno poutavě a skutečně jsem se dokázala vžít do hlavní postavy a prožívat s ní její pocity, první lásku, zamilovanost. Druhý ani třetí díl jsem nečetla, čtvrtý jsem nedočetla. Nebylo to ono. Všechny díla od Meyerové jsem četla v anglickém originále, dá se to.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvěle napsané, čtení této knihy mě moc bavila a neustále jsem jen přemýšlela nad tím, že přestože Doyla psaní příběhů o Sherlockovi moc nebavilo, napsal to geniálně. Vůbec jsem se nemusela přemlouvat ke čtení. Doyle dokázal úžasně popsat atmosféru a překvapit čtenáře.

15.06.2013 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Hezká povídka, která ve mně i po přečtení zanechala pocity soucitu s Kuličkou. Miluji knihy, které ve mně skutečně vzbudí emoce!

09.06.2013 5 z 5