AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Vcelku dobrá doplňková knížka k H.P., ale nějak mi nesedí ten styl.

08.12.2022 3 z 5

Ke světlu Ke světlu Andrej Dyakov

Postavy nejsou moc propracované a nevěnuje se jim moc pozornosti, k nikomu jsem si nevytvořila vztah. Třičtvrtě knihy tak trochu nuda, pořád nějak jdou a bojují, zase jdou a bojují. Líbilo se mi hodně různých nestvůr. Celkově jsem knihu neměla nutkání pořád číst, nějak mě to nenapínalo a nebyla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě překvapil a docela i bavil.

01.11.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Taková klasická romantická knížka

07.10.2022 3 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Prvně jsem viděla film, že to bylo podle knížky jsem se dozvěděla až po dlouhé době. Ve filmu jsem si dlouho nebyla jistá, jak to skončilo, u knihy mi to přijde více vše jasné. Knížka mě rozhodně nezklamala, sice je škoda, že jsem věděla, jak to bude probíhat díky filmu. A film je knížce opravdu hodně podobný, i když závěrem ve filmu jsem si jistá nebyla. Akorát je mi z toho příběhu a konce dost smutno, není to zrovna nejvíc optimistická knížka.

03.09.2022 4 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Moc zajímavá knížka, popravdě jsem vůbec neměla tušení, jak moc špatné to v Afghánistánu je. Samozřejmě vím, co všechno jim islám zakazuje a přikazuje, ale nevěděla jsem, jaký mají na to názor Afghánci. V knize je hodně jmen, je těžké se v tom orientovat, ale vzhledem k velikosti jejich rodin to jinak nejde.

10.08.2022 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Četla jsem v angličtině a moc doporučuji. Je to napsané poměrně jednoduchou angličtinou, takže super na procvičení. Jinak jsem byla překvapená, jak moc se to podobá i filmovému zpracování.

27.05.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Knížka se mi líbila moc, i když možná první díl se mi líbil o trošku víc, když jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Těším se na další díl

27.02.2022 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

(SPOILER) Knížka se mi líbila, ale překáželo mi tam až moc vyprávění různých příběhů. Součástí knihy je i dost ilustrací, které se mi bohužel nelíbily a ani zdaleka nemají na ilustrace Adolfa Borna, kterému se asi měly přiblížit. Na to že slečna Barbora celou knížku naznačuje, že se chce vdávat, tak jsou nakonec vlastní svatbě věnované jen 2 věty, to mě trošku mrzelo, aspoň jednu kapitolu by si to mohlo zasloužit, když jde o svatbu hlavního hrdiny (nebo je v dalším díle, který teprve budu číst?).

10.12.2021 3 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

No, čekala jsem horor nebo aspoň abych se trochu bála a v tomhle tedy knížka dost zklamala. Docela mi vadilo, že knížka se věnuje dvěma příběhům, jeden o Greiswicku a druhý první světový válce a jak ztratila svého snoubence. Já bych více přidala na propracování té hororové části a ubrala válku a vše okolo, kterého tam bylo zbytečně moc a pak to obojí trpělo na kvalitě. Čekala jsem od knížky víc, nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbila, ale čekala jsem něco jiného a jsem tedy dost zklamaná

31.10.2021 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Bohužel vzhledem k tomu, že jsem jako první viděla seriál od Netflix, tak jsem věděla, kdo je lady Whistledownová a tudíž byl tento díl dost o ničem pro mě. Zachránili to aspoň trochu Colin a Penelope, kterým jsem ve vztahu fandila, ale odhalování totožnosti lady W. mě dost nudilo

08.07.2021 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

(SPOILER) Asi zatím nejlepší ze série. Všechny knížky jsou předvídatelný, ale to asi u těchto romantických knížek jinak nejde, takže 4 hvězdičky to má za mě v porovnání opět jen s červenou knihovnu. Byla jsem trochu naštvaná kvůli tomu jak Sofie pořád tajila kdo je a Benedikt, že si ji nechtěl vzít, tak mě to docela unavovalo a frustrovalo.

29.06.2021 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Za mě dost předvídatelný děj, i když jsem nevěděla přesný důvod. Příběh mě bavil, ale čekala jsem od této knihy víc, když má tak dobré hodnocení.

21.06.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Samozřejmě jsem viděla jako první seriál. Překvapilo mě, že co se týče děje a postav, tak je seriál daleko obsáhlejší. Ale třeba zbytek děje najdu v jejich dalších knížkách? Je to naprosto typická červená knihovna. Nevidím v tom rozdíl mezi ostatním romantickým vrakem. Vlastně ani nevím, proč se mi ta knížka líbila a zhltla jsem ji na posezení, jestli je to tím, že jsem viděla i seriál, jinak opravdu nevím.

06.04.2021 3 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Četla jsem znovu po 10 letech. Napoprvé jsem z knihy byla unesšna, teď mě už bohužel tolik nenadchla. Musím říct, že v divadle a tak, je to daleko zábavnější, nebo možná dnes selhala má představivost daných situací. Ale v budoucnu ji určitě přečtu znovu a své hodnocení přehodnotím

25.03.2021 3 z 5

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Za mě pěkná knížka, asi tak pro děti 10-15 let, ale mě moc bavila taky. Příběh zajímavý, v knížkách se s čerty moc nesetkávám, takže byl i originální. Rozsah tak akorát a četla se moc pěkně

04.03.2021 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

První část knihy se dost vlekla. V podstatě celá kniha je jen vyprávění a deník, chybí mi více rozhovorů, které by více udrželi pozornost a kniha lépe plynula. První polovinu jsem četla opravdu dlouho. Naopak posledních 100 stran mě opravdu chytlo a byla jsem napnutá, co bude dál, ale ten konec? Pro mě velké zklamání. Po přečtení této knihy jsem si uvědomila, že vlastně konce všech Glukhovskyho knížek, co jsem četla, si vlastně nepamatuji, protože mi prostě jeho konce nesedí.

V knize se prolínají různé světy - fantasy, Mayové, současná Moskva. Musím říct, že takovouhle knihu jsem četla asi poprvé, není to zrovna moje oblíbená četba, ale Metra jsem měla fakt ráda a Soumrak jsem dostala jako dárek. Když jsem knihu otevřela, vůbec nic jsem o ní nevěděla a sama bych si ji nevybrala. No a rozhodně ji už ani znovu číst nebudu ;)

23.01.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Nebyla to špatná knížka. Čekala jsem duchy, ale byly zde jen jako kulisa, to mě trochu zklamalo. Nápad a příběh se mi ale líbily. Hvězdičky strhávám za to, že jsem doufala, že opět budou duchové v hlavní roli a že knížka byla až moc krátká, četla se dobře, takže za necelý den už zase nemám co číst :D

02.10.2020 3 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

(SPOILER) Zrození jsem si ze série přečetla jako první, chtěla jsem to mít chronologicky seřazené. Knížka byla dobrá, ale orientace v ní trochu horší. Ztrácela jsem se občas ve jménech i v jakém období se zrovna děj nachází. Zabití Míši bylo hodně smutné a nechutné. Nicméně ostatní vraždy mě až tak moc nebrali, byli to všechno lidé, kteří si to zasloužili. Těším se však na ostatní díly a doufám, že se dočkám pořádného masakru

12.09.2020 3 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Hodnotím knížky většinou podle toho, jak rychle ji přečtu, tzn. jak se od ní nemůžu odtrhnout, jak dobře se čte. Tuhle jsem přečetla za den a kousek, což u mě není zvykem, trvá mi to třeba dva týdny :D romantiky moc nevyhledávám, ale tahle mi prostě sedla. Chtěla jsem vědět, jestli bude happyend, tak jsem hltala. Hvězdičku strhávám za to, že to občas už bylo trošku moc naivní a i když jsem neslyšela žádné zvuky, tak už mě někdy zvuky hlavní postavy štvaly. Nedovedu si představit, že by to mohl být i reálný příběh, ale to mi nijak v knížce nevadilo.

08.09.2020 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Já nevím, i když mám Kingovi knížky ráda, spíš teda ten nápad tě knížky, tak se mi vždycky čtou hrozně špatně. I když má knížka víceméně málo stránek, tak mi trvalo strašně dlouho ji dočíst. Zajímal mě spíše konec té knížky, než děj samotný, musela jsem se k čtení někdy i nutit. Druhá část knížky byla o poznání lepší. Celkově i ten příběh se mi líbil, ale prostě se mi to čte blbě

03.06.2020 3 z 5