Andrea x Andrea x komentáře u knih

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

V závěru je knížka strhující. Psaná čtivě, reálně. Za mě top pro 10 - 13 let.

20.02.2023 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Opět napínavé, čtivé. Za mě nejlepší díl trilogie.

24.04.2022 5 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Na knížku jsem se těšila. Ale očekávala jsem něco jiného. Je to spíš encyklopedie, plná faktů. V anotaci se píše: bohatě ilustrovaná příručka, ale spousta předmětů k předpovídání počasí tam nakreslená není, chybí mi fotografie věcí nebo míst, která se pouze suše pojmenovávají. Je to škoda.

09.11.2020 1 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Po prvni strašidelné kapitole je to zábava.

14.10.2020 4 z 5

Mariana a rozteklý kopeček Mariana a rozteklý kopeček David Košťák

Bezva knížka na jeden večer. Teda pokud mate radi milý příběh s fantazií.

14.10.2020 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Dcera se u knížky bála.

10.08.2020 2 z 5

Harry Potter and the prisoner of Azkaban.
Dil se skvělým rozuzlením. Vysvětlení kdo je kdo.

10.05.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Skvěle napsané. Ráda čtu knížky, které se odehrávají v několika dějových rovinách. Autorce se podařilo zpracovat několik témat (studium, dospívání, přátelství, lásku, mystery, Japonsko, japonské zvyklosti, vztah k literatuře) a přitom to drží pěkně pohromadě.
Jasně, že jsem očekávala, jak to vše dopadne... Závěr trošku absurdní, ale za mě dobře uzavřené.
A vlastně je ta kniha i vtipná.

25.04.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Neotřelé zpracování. Složené ze střípků-odloučení od rodiny, dril, odříkání, bohémský život, láska k tanci. Knížka se mi četla velmi dobře.

22.03.2020 4 z 5

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Hezké ilustrace, které knihu dělají nádhernou. Příběh v první polovině nudný, ale ke konci dostal mírně hloubku. Na jeden večer s dětmi dobré.

28.11.2019 3 z 5

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Není to žádná encyklopedie a přitom se o každém stromě dozvíme nějpodstatnější informace. Je to vlastně milý příběh s hezkým, dojemným závěrem.

28.10.2019 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Bezva knížka, pořád jsme se u ní smáli.

07.08.2019 5 z 5

Stínidla Stínidla Maija Hurme

Dojemně vykreslená atmosféra smutku po odchodu blízkého člověka.

06.08.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Darovanému koni na zuby...
Kýč jak bič.
Čtvrt hvězdy za to, že se kniha čte velmi snadno.
Doporučuji v létě na plovárnu, lze jednoduše přečíst i s pěti dětmi na hlídání. Člověk se nemusí na čtení nijak zvlášť soustředit a stejně ví, jak to dopadne.

19.04.2019 1 z 5

Divoký koník Ryn Divoký koník Ryn Bohumil Říha

Četla jsem ji v dětství, tenkrát se mi moc líbila. Nyní jsem ji četla s dětmi, synovi 9 let se také líbila. Popravdě, já ji dočetla se sebezapřením. Dítě asi nevnímá tolik ten budovatelský nádech, který čiší z každé strany.

09.01.2019 1 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

To je úplná maličkost, přečíst Karkulína. Moc jsme se nasmáli.

23.11.2018 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Ne, Viewegha už ne. Přečetla jsem ji ze setrvačnosti, protože většinu předešlých knih jsem četla. Štěstí, že mi ji půjčila kamarádka, jinak by to byly vyhozené peníze.

18.10.2018 odpad!

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale později jsem se nemohla odtrhnout.

08.09.2018 5 z 5

Dobrý svět Dobrý svět Alena Ježková

Knížka se dětem líbila, především střídání vypravěče kapitol, každý se mohl těšit na "svého". Chtěla bych upozornit rodiče, jejichž děti věří na Ježíška, aby si zimní kapitolu přečetli nejprve sami a pak upravili dle svých potřeb.

18.09.2017 3 z 5

Terezka a Šáša Šišulác Terezka a Šáša Šišulác Lenka Rožnovská

V knize určené pro začínající čtenáře bych hrubou chybu nečekala. Sama často chybuji, proto když už i já si všimnu, je to na pováženou.

11.10.2016 1 z 5