Mariana a rozteklý kopeček přehled

Mariana a rozteklý kopeček https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447700/bmid_mariana-a-roztekly-kopecek-lgG-447700.jpg 4 13 13

Mariana se s maminkou přestěhovala do velkého města. K jejímu překvapení je tam ale příliš velké horko a málo zelených kopců, ze kterých by se daly válet sudy. Aby maminka svoji dcerku rozveselila, koupí jí alespoň kopeček pistáciové zmrzliny. Horko je ale neúprosné a zmrzlina se začne roztékat. Podaří se Marianě před letní výhní ochránit malé pistáciové človíčky?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mariana a rozteklý kopeček. Přihlašte se a napište ho.

Aknel26
19.09.2022 2 z 5

Zase projednou půjdu jiráskovsky proti všem. Je to jistě zajímavá knížka s ekologickým přesahem, nicméně děj zaujme asi jen děti s opravdu velkou představivostí. Dívka dá kopeček pistáciové zmrzliny do mrazáku, aby se neroztekl, a on se jí tam rozroste v celou říši lidiček. Díky klimatizaci pro ně Mariana v bytě vytvoří zimu, což přivolá z parku sochy tučňáků, kteří se přijdou ochladit... Fakt divné.

Andrea x
14.10.2020 5 z 5

Bezva knížka na jeden večer. Teda pokud mate radi milý příběh s fantazií.

Lóra1961
24.09.2020 5 z 5

Milá kniha s ekologickým podtextem.
Autor velmi dobře pracuje s českým jazykem, používá pěkné slovní obraty a dětskému čtenáři se nepodbízí, což je mi velmi sympatické. Četba je tak příjemná i pro dospělého čtenáře, který dětem předčítá. Text přímo vybízí k diskuzi s dětmi na téma ekologie, příroda, město.
Knihu ilustroval Daniel Poharyskyi, jehož ilustrace jsou vkusné a daleko vzdálené od kýče.
Jeho tvorby jsem si všimla již v knize Nejkrásnější řecké báje a pověsti od pana Slušného, 3. vydání z roku 2019.

Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020

Kniha Mariana a rozteklý kopeček v seznamech

v dalších seznamech3x

pro děti od 4 let fantazie