Mariana a rozteklý kopeček

Mariana a rozteklý kopeček
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447700/bmid_mariana-a-roztekly-kopecek-lgG-447700.jpg 4 13 13

Mariana se s maminkou přestěhovala do velkého města. K jejímu překvapení je tam ale příliš velké horko a málo zelených kopců, ze kterých by se daly válet sudy. Aby maminka svoji dcerku rozveselila, koupí jí alespoň kopeček pistáciové zmrzliny. Horko je ale neúprosné a zmrzlina se začne roztékat. Podaří se Marianě před letní výhní ochránit malé pistáciové človíčky?... celý text

Aknel26
19.09.2022 2 z 5

Zase projednou půjdu jiráskovsky proti všem. Je to jistě zajímavá knížka s ekologickým přesahem, nicméně děj zaujme asi jen děti s opravdu velkou představivostí. Dívka dá kopeček pistáciové zmrzliny do mrazáku, aby se neroztekl, a on se jí tam rozroste v celou říši lidiček. Díky klimatizaci pro ně Mariana v bytě vytvoří zimu, což přivolá z parku sochy tučňáků, kteří se přijdou ochladit... Fakt divné.

Andrea x
14.10.2020 5 z 5

Bezva knížka na jeden večer. Teda pokud mate radi milý příběh s fantazií.

Lóra1961
24.09.2020 5 z 5

Milá kniha s ekologickým podtextem.
Autor velmi dobře pracuje s českým jazykem, používá pěkné slovní obraty a dětskému čtenáři se nepodbízí, což je mi velmi sympatické. Četba je tak příjemná i pro dospělého čtenáře, který dětem předčítá. Text přímo vybízí k diskuzi s dětmi na téma ekologie, příroda, město.
Knihu ilustroval Daniel Poharyskyi, jehož ilustrace jsou vkusné a daleko vzdálené od kýče.
Jeho tvorby jsem si všimla již v knize Nejkrásnější řecké báje a pověsti od pana Slušného, 3. vydání z roku 2019.

TerJac
22.09.2020 3 z 5

Pěkně napsáno se smyslem pro ekologii. V dětech vzbudí určitě nějaké otázky. Jen je škoda, že příběh začal tak dobře, a pokračoval už jen fantazijně bez nějaké pointy. Ano, je mi jasné, že pointa, ta hlavní, je v tom, že by mělo být ve městě více stromů, ale pistáciové lidičky, na nich děti hledat nebudou. Trochu jinak bych to podala, byť nápad byl dobrý. Ale je to velmi mile napsáno :)

pro děti od 4 let fantazie

David Košťák