Allia Allia komentáře u knih

Když se nic nedaří Když se nic nedaří Bradley Trevor Greive

já tuhle knihu miluji, vždy když mám depku si s ní zvednu náladu. Nádherné fotografie s trefnými hláškami, které potěší jak oko tak ducha :-)

10.04.2015 5 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Velmi čtivá kniha. Nemohu ji porovnat s původním příběhem o ženě v černém, tu jsem bohužel nečetla, ale mohu říci, že tato kniha stála za to. Napětí pomalu narůstalo a nedala se odložit, jelikož jste chtěli vědět, jak to bude dál. Temna atmosféra houstla a houstla a já četla a četla, abych mohla na konci najít vytoužené světlo ;-) Vřele doporučuji jako oddechová četba od těžších knih ideální :-)

28.03.2015 4 z 5

Wittgensteinův vražedný komplex Wittgensteinův vražedný komplex Philip Kerr

jedna z mála knih, při které musíte přemýšlet. Ze začátku bylo pro mne těžké začíst se, ale pak přišel zlom a nemohla jsem knihu odložit. Líbil se mi pohled do mysli masového vraha i filozofická střetnutí, která měla něco do sebe a nakonec budete i soucítit se samotným vrahem.

26.03.2015 3 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

tak jak sám překladatel, čekal na další kapitoly deníku z výpravy, tak i já se cítila jako na trní, jaké to bude mít pokračování :-) Líbil se mi příběh, i myšlenkové pochody hlavní postavy a celkem mě překvapil konec, který jsem opravdu nečekala, ale o to se mi kniha víc líbila. V podstatě se dá říci, že po přečtení mám o čem přemýšlet.

04.03.2015 4 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se velmi dobře a jedním dechem. Mám ráda psychologické krimi, a když jsem zjistila, že tentýž autor napsal Sběratel kostí, neváhala jsem (i když jsem viděla jen film), a nelituji toho. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

26.02.2015 5 z 5

Suši dieta Suši dieta Makiko Sano

velice užitečná pomůcka pro začátečníka. Nekupovala jsem ji kvůli dietě, ale kvůli příteli co má rád suši, a oběma se nám líbila. Pokud začínáte s přípravou suši jako my dva, určitě doporučuji. Postupy jsou příjemně popsány, základy dobře vysvětleny a není nad to udělat si suši doma s přáteli nebo s rodinou, hlavně když se do toho zapojí všichni ;-) Líbí se mi různé obměny, které jsou zmíněny. Za mě určitě 5 hvězdiček, coby vhodné pro ty co začínají.

26.02.2015 5 z 5

velice poutavý pohádkový příběh, který byl původně psaný jako pohádka na dobrou noc synovi :-) jako úvod do světa a příběhů o Jednom prstenu, je famózní a nevšední a nadchne už od mladší generace :-)

14.02.2015 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

jedna pro mne z nejúžasnějších knih mého dospívání, doslova jsem ji hltala a nemohla ji odložit, je to prostě Královna fantasy, a i když jsem starší tak vždy když mám splín pro ní sáhnu, jelikož dokáže čtenáře vtáhnout do jiného světa, takovým způsobem, že si myslíte, že stojíte po boku všem hrdinům a putujete s nimi světem. A co je krásné dokáže nadchnout každou generaci již několik let ;-)

14.02.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

No, no .... očekávala jsem od této knihy asi více, ale z druhé strany se jedná o knihu pro mládež, i když prej od 16 let. Ze začátku mi to velmi připomínalo jeden horor, co jsem kdysi viděla. Ani ne v polovině knihy jsem tušila, oč v knize jde. Děj se dal snadno předpovídat, ale i tak se dobře četla. Myslím že knihu postoupím dále, k mému bratranci, který je v požadovaném věku, kterého to snad více nadchne. Dávám jednu hvězdičku navíc jen pro ten poutavý obal a ilustrační fota.

02.02.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Není to zlá kniha, je to taková erotická pohádka pro dospělé. Pro mne to bylo takové oddechové čtení, které mi doporučila známa, spíše z psychologického hlediska. Psychologii bych v tom ale moc nehledala, avšak je zajímavé dovídat se více o Christianovi a jeho dětství. Myslím, že pokud nejste zrovna puritáni, tak tato kniha nepřekvapí ani neurazí. Jako oddech od náročnějších knih to šlo, četla se lehce a rychle :-)

PS: Která žena někdy nesnila o princi na bílem koni (tady spíše sportovní Audi :-D), i když má své mouchy. My ženy přece umíme muže předělat ;-) (trocha ironie).

01.02.2015 3 z 5

To To Stephen King

Velice důmyslně zpracovaný příběh. Čtenář jakoby rostl s postavami, některé zvraty byly zajímavé a tak trochu zvrhlé s tím, že je to moje druhá kniha od Kinga. Jinak po přečtení knihy jsem získala fobií z klaunů :-D, které jsem jsem stejně nikdy neměla ráda ;-). Knihu můžu vřele doporučit všem, které baví napínavý hororový příběh s prvky psychologie ;-) Jako první jsem viděla film, který byl pro mne slátaninou, ale neodradil mne od této knihy, čímž jsem si potvrdila své pravidlo, že knihy jsou vždy lepší.

01.02.2015 5 z 5