Allia Allia komentáře u knih

Stébla trávy Stébla trávy Walt Whitman

Opravdu krásná kniha. Už dlouho jsem se chystala ji přečíst a konečně jsem se k ní dostala a nelituji :-) Sice se čtením básní nemám moc zkušeností, ale tato sbírka dokáže člověka chytit za srdce a umí mu otevřít oči, aby si lépe všímal krásy kolem sebe a vnímal sebe jako božské stvoření. :-)

17.10.2016 5 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Velice zajímavý nápad, pro knihu :-) Čtiví příběh s dávkou humuro, vždy potěší. Jak již tu bylo řečeno sympatická hlavní hrdinka a její chytromyši nemají konkurenci. Jen já bych z nich asi jednou zcvokla :-D

16.09.2016 4 z 5

Stezky krve Stezky krve Ivana Kuglerová

Opravdu klasická fantasy, ale to není vadou na kráse ;-) Příběh sice není moc originální, ale zase je velmi dobře napsaný. Prolínání jednotlivých postav, vám dává pohled do různých životních proudů, které na sebe krásně navazují, i když se vám to ze začátku nemusí zdát. Postav je tam dle mého tak akorát a nedělalo mi žádny problém se v nich orientovat. Psáno je to velmi poutvě a měla jsem problémy knihu odložit, když jsem měla na plánu jiné věci :-) Pro ty co miluji fantasy a nevadí jim krátší klasika vřele doporučuji. Určitě se poohlednu i po dalších knihách autorky :-)

16.08.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První co mne napadlo po přečtení knihy bylo, tak to dopadne, když si vemete sociopata. Druhou věcí bylo, proč si hrát na někoho jiného, když taková opravdu nejsem, což se hodilo na oba dva hrdiny. Jinak musím pochválit dokonale vykreslené charaktery, se kterými soucítíte a žijete celý příběh. Opravdu se jedná o velice povedený příběh se zajímavý koncem, který mě ale trochu štval, přece jen nedopadl tak, jak byste si asi představovali.

11.05.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak tedy za mne opravdu skvělé postapokaliptické sci-fi. Od začátku až do konce vás příběh nechce pustit a vy tak nemůžete odložit knihu. Putování Arťoma a jeho myšlenkové pochody se vás dotýkají tak, že máte pocit, jakoby jste stáli po jeho boku, pozorně sledovali jeho pouť a napjatě čekali, jak se vyvrbí daná situace. Snad jako neviditelný pozorovatel. ;-) Jinak opravdu mi tu nic nechydělo, dechberoucí zvraty, sekty, komunisti a dokonce i fašisti + dokonce lidožravý mutanti. Ani konec vás nenechá chladné a budete přemýšlet co bude dál. Určitě sáhnu i po daších dvou dílech a už se těším :-)

08.04.2016 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tak konečně jsem se dostala, k této klasice a jsem ráda. Sice jsem předem viděla seriál, ale nijak to nevadí, jelikož většina povídek se zfilmování netýkalo, což mě potěšilo :-)

21.02.2016 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Tak tedy mohu souhlasit, že tento závěrečný třetí díl, byl opravdu nejlepší ze série. Děj má spád, napětí i gradaci, který je svým způsobem dekadentní, temný ale i smutný. Pokud nejste otupělí zvráceností dnešního světa, tak vás vezme za srdce, ale i řádně šokuje. Co se týče rozuzlení, je velice překvapivé, které jsem opravdu nečekala, ale zároveň vás po zamyšlení nepřekvapí, takže má i svou logiku. Jediné co je mi líto tak hlavní hrdinky Jeanette, která by si zasloužila lepší konec. Za mne tedy 5 hvězdiček a mohu vřele doporučit. Pokud nejste z ledu, zcela jistě vás tato trilogie šokuje a také vás přinutí přemýšlet nad dosavadním životem a vaši vnímavosti.

PS: Pokud se vám nelíbí název, zkuste trochu zapojit mozkové závity svým způsobem toho bylo v knize dost řečeno. To platí i o motivu vražd. ;-)

31.01.2016 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Dlouho mě tak nechytla kniha, jako byla tato. Zatím pro mne top od tohoto autora. Děj se vás hned na začátku knihy chytne a nechce se vás pustit dříve, než přečtete celou knihu. Není pasáž, při které by jste se nudili. Je protkán spletitou akci a reakcí, a některé zvraty, vám nedovolí knihu odložit, dokud se nedovíte víc. Sice moc nemusím téma 2.světové války, ale zde mi to nijak nevadilo. Brilatní popis nacistického němacka i charakteristiká postav, dokonce zde najdete malý románek, ale přece jen Paul je tím čím je. ;-) Vřele doporučuji všem, které baví dobrá detektivka nabytá neopakovatelným dějem ;-)

15.01.2016 5 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Tak mám za sebou i druhý díl. Moc se mi líbí styl psaní autora, jak jsem již psala u prvního dílu. Je pravdou, že ne každému vyhovuje obsáhlý popis, ale mne to pomáhá vžít se do kraje, příběhu a v podstatě s růst s knihou a žít její příběh :-) Co se týče příběhu, nenudila jsem se a některé zvraty a události mne překvapily. Už se těším na třetí díl, začíná to být pro mne dosti zajímavé a jsem zvědava jak to s Amberem a jeho lidmi dopadne :-)

05.01.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

I druhý díl, se mi líbil. Děj se sice pomalu vyvíjí, ale dle okolností si nemůžu stěžovat. Co se týče konce druhého dílu, pro mne celkem překvapující a těším se na třetí. ;-)

20.09.2015 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nevím, buď jsou lidé tak zvrácení a zkažení, že obsah knihy je nijak nešokuje, nebo opravdu jsem sama z jiného vesmíru. Za mne rozhodně šokující příběh s prvky psychologie (opravdu prvky, nic většího nelze moc hledat), který mne nenechal chladnou. Neměla jsem problémy ani s prolínáním času, vše bylo přehledné a krásně vysvětlovalo, děj i počínání postav. Je pravdou, že se ze začátku člověk v postavách může i trochu ztratí, než mu to začne docházet, ale nakonec vše pochopí, jak autoři jistě zamýšlely. Za mne určitě velice zajímavá kniha a už začínám číst druhý díl.

31.08.2015 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Kniha nebyla špatná, byla čtivá, četla se velmi dobře i rychle, ale připadalo mi to spíše jako nějaká reportáž. Dle mého názoru by to šlo i lépe, ale samozřejmě i hůře ;-) Já měla to štěstí, že na základní škole, jsem absolvovala cestu do Osvětimi-Březinky s bývalou zdejší vězenkyni. Zážitek to byl velice silný a šokující. Slyšet o těchto zvěrstvech, které se tam děly, od člověka, který to přežil, je velice vzácná zkušenost, která se nese celý život. Co se týče knihy, Osvětim, je velmi složité téma, kterí se nedá popsat jen v jedné knize, aby obsáhla opravdu vše, ale tato kniha obsahuje, hodně podstatných informací, které alespoň nastíní, danou problematiku. Pro podrobnější výzkum a získání informací je třeba hledat i v jiných knihách. Ale jako úvod je velice přínosná ;-)

12.08.2015 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Ze začátku jsem měla problém začíst se, přece jen tolik neholduji "modré sféře". Proto bylo pro mne těžké prokousat se, začátkem, ale pak se to krásně rozjelo a nedala se kniha odložit. Ráda si přečtu další knihy autora :-)

24.07.2015 4 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Výborná kniha. Líbil se mi styl s jakým ji autor psal. Hlavní postava jakoby s vámi rozmlouvala, či jste četli její deník. Děj je napínavý po celý průběh knihy. Nešlo ji odložit, i když ze začátku jsem měla problém pochopit danou scenérií, ale zvyknete si a pak je to také jedním z důvodů proč číst dál. jednoduše chcete pochopit podstatu a cítí s hlavní postavou, které jí objevuje s vámi. Těším se na další díl a určitě zařadím autora k mým oblíbeným :-)

10.07.2015 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Velice pohlcující kniha. Nemohla jsem ji odložit. Dobře se četla, i když se mi příběh zdál velmi známí a to jsem nečetla komiks a ani neviděla seriál. Líbilo se mi, že se autor celkem zaměřil na charakter postav a jejich psyché. Jen je kniha dost předvídatelná :-/, ale jako odpočinková četba od složitějších knih výborná. Určitě sáhnu i po dalším díle, když už mám nakousnutou sérii, vždy to ve mně hlodá ;-)

16.06.2015 3 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Výborna kniha a prvních vědeckých důkazech eboly. Je příjemně románově psaná, proto se čte jednim dechem. Určitě vyzní děsivě, já si to nesměla v průběhu připouštět, jinak bych kontrolovala asi půlku rodiny. Je děsívé jak mikroskopicky malá potvora může udělat tolik neštěstí a nedej Bože v dnešní době, kdy je celý svět spojen tenkou nití po níž se může rychle rozšířit do celého světa.

29.05.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jelikož jsem sama "kačer", neváhala jsem a sáhla po této knize, hlavně ze zvědavosti a nelituji toho. Velmi poutavý krimi příběh s prvky geocachingu, mohu vřele doporučit všem "kačerům" ale i "mudlům" ;-). Napětí by se dalo krájet celou knihou, i když konec mne moc nepřekvapil, i když vysvětlení bylo zajímavé. Co se týče popisu, jak oběti dopadly a mé představivosti, tak někdy lituji, že ji mám tak dobrou, jelikož se mi s některými popisy zvedl žaludek :-D. Teď jen doufám, že nikdy nenaleznu podobný obsah schránek, jako hlavní postavy ;-) a všem "kačerů" i "mudlům" přeji TFTH ;-)

15.05.2015 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

není to špatná kniha, myslím si, že každá žena pozná čas, kdy po ni sáhnout. Jsou ale v ní pasáže se kterými ne zcela mohu souhlasit. Nediktuje jak a co máme dělat, ale ukazuje cestu, jak by to šlo dělat, pak už je na ženě, zda se s tím ztotožní, či nikoli. Řekla bych, že tuto knihu je lepší číst postupně, kdy je pravý čas ;-)

11.05.2015 4 z 5

Tak tahle knížka mi dneska enormně zvedla náladu :-) Miluju Tima a jeho tvorbu, a když jsem ji dneska zahlédla v knihkupectví, musela jsem ji mít. Je pravdou, že občas to někde ve verších drhne, ale i tak stojí za to. Ponuré, pesimistické, s černým humorem a s notnou dávkou nadsázky. Kdo miluje není prostě co řešit a bude nadšen ;-)

25.04.2015 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Pokud čekáte napínavý hororový příběh, zklame vás. V podstatě jde o psychiatrické (tak trochu porucha Kendall) lovestory s hororovými prvky. Ono jako námět by zas tak špatný nebyl, (i když mezi námi, taky nic nového) ale zdálo se mi to dost osekaný a nepropracovaný, a asi tak do půlky knihy jsem si musela zvykat na styl psaní. Za mne opravdu ne. Dalo by se s tím krásně vyhrát, jenže tohle fakt bylo odfláknuté. Zasloužilo by si to více rozvinout, více propracovat postavy a vlastně i celý hororový děj, aby byl opravdu hororový, ale to bych chtěla asi moc.

19.04.2015 2 z 5