Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců". méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/183525/ustrickova-smutna-smrt-a-jine-pribe-669-183525.jpg 4.6427

The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories (1997)

Sci-fi, Fantasy, Poezie
Vydáno:, Dybbuk

AlexisG

Český překlad je celkem nešťastný ale dá se to překousnout. Každopádně překlad nehodnotím. Tim Burton je někdo, kdo si mě získal svými krásnými filmy a taky Můrou noční, předvánoční. Když jsem narazila na Ústřičného chlapečka, věděla jsem, že ji musím získat. Básničky i ilustrace jsou nádherné a přiznám se, že jsem si tam našla i své oblíbence. Depresivní, smutné, šílené, modrbidní ale také roztomilé, to je přesně to co se mi na tom líbí.

Týnidlo

Roztomiloučká knížka plná obrázků s velice originálními příběhy mě nadchla a doporučuji všem.

Stellia

Knižka pre každého, kto má v sebe trošku Vincenta. Aj Jacka Skellingtona. A aj Mŕtvej nevesty. Burtonove postavičky sú už tradične podivne rozkošné, až ich chcete mať doma vystavené na poličke. Alebo ich nosiť neustále pri sebe, ako kľúčenku. Je jedno čo o nás vypovedia, milujeme ich. A možno práve preto ;)

Já_

Skvělá knížečka. Smála jsem se a zároveň soucítila s postavami. A ty obrázky!!! Prostě Tim Burton. Jsem fakt šťastná, že ji mám doma (a ještě v originále).

OneBas

Tak jednoduché ale přitom pro mě geniální. Kresby jsou typicky Burton a u příběhů jsem se smála a zároveň soucitila se smutným osudem hrdiny. Oharek mě dostal společně s Čumilkou a Chlapečkem s hřebíky v očích nejvíc.

dia.riedl

Přečteno v originále. Hned jak jsem tuhle knížku uviděla v knihkupectví, musela jsem jí prostě mít! :D Tima Burtona zbožňuju, jeho filmy, kresby.. Bože, ty ilustrace jsou senzační!! :D

priserkka

Tim Burton je pro mě něco jako Kim Čong-un pro severokorejské obyvatele, ovšem dobrovolně :D
Tahle maličká kniha, kterou lehce strčíte do kabelky a můžete si ji číst při každé příležitosti, mne nadchla takovým způsobem, že teď očkuji všechny, aby si to aspoň jednou přečetli. Doporučuji !

Clairka

luxusní luxusní !

Monika_cz
31.12.2016

Miluju tuhle knížku a hlavně Tima Burtona :-) básničky jsou sice brutální, ale naprosto dokonalé. Líbí se mi úplně všechny. Další bod za ilustraci, která je úžasná.

ThrisaManx
29.12.2016

A mně se to líbilo hodně. Užívala jsem si každou báseň tohoto geniálního tvůrce - mého milého Tima Burtona. Každý příběh mě určitým způsobem chytil za srdce.

velun15
23.12.2016

Miluji všechny Burtonovy příběhy, které převedl na filmové plátno, úžasná fantazie a pro mě nepochopitelné, kde se takový um v člověku bere. Dle vysokého hodnocení této knihy jsem byla napnutá jak kšandy, co, že to vlastně je za další jeho dokonalost. Ovšem pro mě je tato kniha celkem velkým zklamáním, protože jsem čekala naprostou bombu, jen sama báseň o Ústřičkovi byla taková nijaká. Opravdu škoda, čekala jsem víc, ale nikdo není dokonalý :-)

Clairka
12.12.2016

naprosto dokonalé ! :-)

raffi
14.10.2016

Morbídne, absurdné a zároveň zujímavé. Tim Burton rozhodne vie zaujať, u mňa sa mu to podarilo.

ElienH
09.10.2016

Smutné i veselé, obrázkového. Pěkne čtení před spaním po práci :)

pejty
06.10.2016

Soubor humorných, ale i smutných a depresivních básní, které byly doplněny krásnými ilustracemi, které znám především z Burtonových filmů. Bohužel ale asi tak třetina básní mi přišla mimo mísu (hlavně ty básně o jedné větě), což pro mě bylo trochu zklamáním a lehce mi tím pokazili zážitek z knížečky. Mé hodnocení je možná trochu moc slabé, ale básně nikdy nebyly mým šálkem čaje, a i když jsem se tady dokázal docela slušně pobavit, stejně jsem názor na tento žánr nezměnil.

VeronikaZ
06.10.2016

Geniální, smutné i veselé, s úžasnými ilustracemi. Hlavně v originále básničky skvěle vyzní, překladem hodně ztratily.

Hoodec
05.10.2016

V začátcích jsem očekával u básní "happyend", ale pak mi došlo, že je to Tim Burton - morbidní, humorné, depresivní!

Elle272
09.08.2016

Jimmy, hnusná tučňáčí zrůda

Jmenuji se Jimmy,
ale kluci říkají mi,
ta hnusná tučňáčí zrůda.

To sakra mluví za vše. Prostě Tim Burton. Od začátku do konce. Naštěstí jsem divná, potrhlá anevímcoještě, a proto miluju každičkou, každičkou básničku.

anibeni
08.07.2016

Poezie a kresby Tima Burtona jsou prostě poezie a kresby Tima Burtona.... Svým působem nádhera..!!

Arisu
27.06.2016

Přečteno bohužel zatím jen v češtině, nicméně zajisté a ovšem potřebuji i v originále. I když to není poezie nejvyššího levelu, je to - jako vždy - originální dílko. Se skvělými ilustracemi (samozřejmě). Čumilka a chlapeček, co zdobí stromeček jsou mí favoriti!

ZuzziŠ
24.06.2016

Je-li kdo skvělý filmový režisér, dopřejme mu nějakou tu slabost. Tim Burtonovi tedy dopřávám tuto sbírku básní. Pokud teda slíbí, že bude spíš víc točit, než psát :-)

NomenOmen
05.05.2016

Srdeční záležitost :-) Koupeno v originálním znění, vychutnáno do nejmenšího detailu.

nefernefer
27.04.2016

Doporučuji všem spřízněným pošahancům, kteří stejně jako já ujíždějí na Timově morbidně milé poetice :o) Můře noční se to sice nevyrovná, ale mumino nemá chybu :o)

Miru
07.04.2016

Kouzelný! František Hrubín pro dospělé ☺

borknagar
04.04.2016

Typický Burton, který zabere maximálně hodinku a to už musíte hodně moc obdivovat krásné ilustrace, kterých je v knize více než hodně. Co se jednotlivých humorných básní týká, některé jsou povedené, některé méně, ale celkově hodnotím tuto mini knihu velmi pozitivně. Ale přeci jen mám Burtona spojeného s filmem. Zajímavá kniha, kterou jsem si rád přečetl a občas při čtení morbidně zaskřehotal (čti zasmál).....

maja8148
23.03.2016

Mám to přečteno jen v Angličtině a jsem tím naprosto uchvácena. Jednou jsem měla v ruce české vydání... No z překladu jsem úplně nadšena nebyla, ale koukala jsem ale jen na dvě, tři básničky takže nemůžu plně soudit.

Fantýna
20.03.2016

Tato krátká knížka stojí za přečtení, protože jednotlivé temné a místy humorné básně s výstižnými, morbidními a extravagantními obrázky chytí nejednoho čtenáře.

kalinkacz
16.03.2016

Jo! Jo! Jo! Tak tohle byla pecka všech pecek! Já, odpůrce poezie... A pak jednoho dne objevím tuhle bombu, kterou přečtu už v knihkupectví a stejně si ji koupím... Tak skvělý to bylo... Vždycky když mám děsnou náladu si přečtu tuhle knihu a je mi líp.... Tim Burton je neskutečnej borec a tohle jen jeho originální extravagantnost potvrzuje... Kdo chce zažít něco extra, tak tohle vám k tomu pomůže!

Viky27
16.02.2016

Čumilka vede :-)

ModráLaboratoř
04.02.2016

Každodenní smutky, osobní prohry i dny naprostého šílenství zakódované do pár veršů a navrch několik tahů tužkou samotného velmistra pochmurné nálady. Směsice kýčovité temnoty, opovrhované něhy i absence jakýkoliv emocí. Všechny ty vzácné i obyčejné bytosti zkoumané drobnohledem kvůli diagnóze zvané izolovanost.
Podivín Tim Burton ukázal svoji podivínskou představivost plnou pavučin, molů i nočních můr.

poezie nonsensy

Tim Burton