Prokleté město

Prokleté město

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145154/proklete-mesto-145154.jpg 3.6200

Cryer´s Cross (2011)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lioness01
předevčírem

Rozhodovala jsemse, jestli mam dat knizce tri nebo ctyri hvezdy. Nakonec davam ctyri, i kdyz s docela tezkym srdcem a jen diky konci.
Ona knizka nebyla vubec spatna, na styl L. Mcmillan jsem zvykla diky serii lovkyne snu. Jen to neni uplne to prave orechove, ale za par korun z levnych knih mi obsah knizky bohate staci.

martas1907

Kniha mě moc bavila a dokázala mě vtáhnout do děje. Koupila jsem jako náhodný tip v levných knihách nelituji toho. Určitě doporučuji si ji přečíst, kniha je velmi krátká a dobře se čte. Když si ji vezmete do ruky, budete ji mít přečtenou za jeden den. Určitě jedna z nejlepších knih co jsem četla.

bystricm

tvl, koupila jsem v levných knihách, ale tohle jsem nečekala, rozhodně koupě nelituji. Pro mě jedna z nejlepších knih :)

marta14

No...čekala jsem prostě horor.Většina byla o té holce.Byl tam takový románek a až na konci knihy se něco dělo.I tak mě kniha bavila...

Kaaramelka
26.12.2016

Čtenáře drží napnutého až do konce, získá si ho a nechá ho i trochu se bát… sice jsem myslela, že se budu bát více, ale to už záleží na čtenáři. Kniha mne nezklamala, naopak mile překvapila, neboť jsem si od knihy nic neslibovala. Doporučuji i těm, kteří teprve s horory začínají nebo si chtějí přečíst něco slabšího.

Tigergirl
11.11.2016

Já nevím..... Od knihy jsem čekala mnohem více a docela mě zklamala. Příběh mě nedokázal pohltit, neměla jsem potřebu se do knihy začíst v každou volnou chvilku.... Dočetla jsem ji spíše jen proto, že je tak krátká. Styl jakým je příběh napsán mě příliš nezaujal - jednoduché, opakující se a takové strohé. Rozuzlení nakonec bylo celkem fajn, ale knihu a mé hodnocení pro ni to nezachránilo.

ajla5
09.10.2016

Ještě, že nechodím do školy!

angelovdeath
21.09.2016

Knížka se mi moc líbila, vůbec jsem nečekala že se do ní tak začtu,..
Da se říct že je to jedna z nejlepších knih cp jsem četla, velmi mě nadchla, nemohla jsem odtrhnout zrak,..
Ještě jeden řádek, ještě jeden, a byla jsem na konci
knihy vřele doporučuji

Laf
31.08.2016

Z celkového hlediska kniha nebyla špatná a četlo se mi to velmi rychle. Námět knihy byl výborný, jenom mohl být více propracovaný do detailu a trošku mi vadil styl, v jakém to bylo napsané.

Espejox
20.08.2016

Tuctový, ale zajímavý námět avšak mizerně odvyprávěný. Kdyby si hlavní hrdinka hned zpočátku nezískala moje sympatie, asi by mě to vůbec nebavilo. A že teda sakra dlouho trvalo, než se začlo vůbec něco dít.

Aredhelka
02.08.2016

Rozhodně zajímavá kniha :) nepřekvapila mne naprosto v ničem, nečekala jsem od ní kdo ví jaké zázraky, takže mne ani nezklamala. Prokleté město je kniha, který v sobě skrývá víc, než se autorovi podařilo z ní dostat. Rozhodně je to ale také oddychová a příjemná kniha.

RockGirl6
25.07.2016

Vůbec jsem nevěděla co od této knihy čekat, ale se četla úplně sama. Je perfektní jako odpočinek.

~.Lucy.~
24.07.2016

Nečekala jsem od téhle knihy rozhodně moc. Naopak snad mohu napsat, že jsem spíš mile překvapena. Byla to taková příjemná večerní oddechová nenáročná jednohubka. Nechtěla jsem ji odložit před spaním, ale určitě to nebylo tím, že by mi nedala spát, ale spíš tím, že jsem si nebyla jistá jestli se ke knížce druhý den vrátím. Ale určitě nelituji času stráveného nad těmito stránkami. Skvělá na líné letní večery. :)

lena8240
04.07.2016

Byla jsem až do konce opravdu napnutá. Sice bylo pro mě zklamáním, že to nebyl až takový horor, jak bylo naslibováno, ale i tak to bylo fascinující.Jak je na obalu zmíněno, kniha je od 15 let - je trošku složitější děj. Doporučuji přěčíst :)

sgjoli
04.06.2016

Vzhledem k tomu, že jde o young adult literaturu, musí člověk počítat s tím, že to nebude zas tak moc náročné čtení, ale i tak musím říct, že jsem si knihu vlastně dost užila. Nakonec jsem se dočkala celkem napínavého tajemného příběhu se zajímavou zápletkou a zajímavým vyústěním. Rozhodně jde o zajímavý napínák s mysteriózním nádechem, který dokáže čtenáře zaujmout. Vysvětlení všeho se nám dostane až na samém konci, takže jsme napínáni celou dobu. Sama jsem byla s rozuzlením spokojená, navíc se dá konec částečně považovat za do jisté míry otevřený, což mne osobně dost baví, ale chápu, že by to mohlo některé čtenáře trochu otrávit. Nicméně – co se týče mě samotné, bezvadně jsem si u knihy odpočinula, bylo to napínavé, tajemné a rychle mi to uběhlo. Což bylo přesně to, co jsem od knihy čekala. Za mne lepší průměr.

123Lussy
12.05.2016

Abych pravdu řekla, čekala jsem to lepší... Obálka byla skvělá,ale to co se tam stalo a příběh byl takový neslaný., dalo se to přečíst a za tu cenu také. :)

niki-chan
10.05.2016

Kniha mě nejdřív zaujala svou obálkou, krása se nezapře. Námět příběhu se mi líbil, podobný se mi do ruky ještě nedostal a knížka se v pohodě přečetla za jeden den. Jediné, co bych vytkla je "náročnost" děje, s čímž se musí, vzhledem k věkovému určení, počítat.

10.05.2016

Tohle se mi velmi dobře četlo. Měla sem to přečtený během jednoho dne a to se mi moc často nestává u knihy. Je škoda, že není další díl.

ElisR1
06.05.2016odpad!

Za mě je to jedna z nejhorších knih, co jsem zatím četla. Nebylo to nic víc, než nuda.

martina5069
20.04.2016

No tak tohle sem opravdu nečekala. Věděla sem že si knihu musím přećíst protože mě od ní úplně dostala trilogie lovkyně snů, ale že prokleté město bude až tak dobrý to mě dostalo. Od začátku do konce skvělá kniha. Každý si v ní najde svoje. No ten konec budu rozdýchávat asi dlouho. Ale napíšu i nějaký negativa co se mi nelíbilo... Hodně mě štvalo oslovování lidí v knize, že třeba Kendal srovnala lavice a závěsi...Nechápu proč to nevyprávěla jako ta hrdinka ale spíš tam byl vypravěč. A takhle je to v celé knize navíc se do toho míchají rozhovory dvou a více lidí. Kniha je kraťoučká spíš taková jednohubka a já ji rozhodně doporučuji :-)

ewka9843
22.02.2016

Kniha mě okamžitě chytila a nepustila až do poslední tečky.
Dokázala mě vtáhnout do děje, jako bych byla sama přítomná, dokonce jsem se bála.
Stačilo by trochu přidat na drastičnosti a byl by to thriller, horor jaké mám ráda...
Tahle knížka ovšem na tohle nehraje...lehce si se čtenářem pohrává, přiměje občas při čtení pootočit hlavu a ujistit se že za Vámi opravdu nic nestojí.
Přečetla jsem ji jedním dechem a musím uznat že něžnější podání stylu jakým jsou napsány třeba Zrůdné zrcadlo a Ďábelská vidina od Michaela Scotta byly velmi osvěžující a účinné.
Přečteno za necelé čtyři hodiny, pohodové čtení, za mě 5/5

MarketaK.1
21.02.2016

Krásný obal i krásná kniha. Dobře a rychle se četla.

Madlenkačte
16.02.2016

Četlo se to snadno a rychle, moc mě to bavilo.

katule1992
05.02.2016

Další z knih, která je určena především mládeži a proto nemůžeme počítat se složitostí děje. Kniha slouží spíše k odpočinkové četbě, kdy potřebujeme vypnout. Měla jsem knihu přečtenou za jedno odpoledne ( večer) a můžu říct, že jsem čekala určit konec, ale nějak jsem se netrefila. Trochu mě mrzí, že hlavní zápletka nebyla ještě trochu více zamotaná a následně vysvětlená, ale svůj účel spnila.
Rozhodně bych knihu nezařadila do žánru Horor- jediná hororová věc tam bylo jen šeptánní hlasů před závěrečnou scénou.

Za mě tedy opět 4 z 5 za zajímavou odpočinkovou četbu.

Brace
04.02.2016

Souhlas s předchozím komentářem. Do knihy jsem se pustil, aniž jsem tušil, že je spíše orientována na mládež. Prostě jsem se těšil na hororové počtení. Výsledkem je pocit, že se mnou někdo (autorka) těžce vyběhl. Vůbec nechápu nadšené komentáře okolo. První několik stran v pořádku: zmizení studentky a následně přítele hlavní hrdinky. Pak přijde rána na solar: dalších 80% příběhu čtete o tom, jak hlavní postava rovná předměty ve svém okolí, čutá míčem na plácku za barákem a vlhne z mexického přistěhovalce ze sousedství. A konec je úplně nej: dřevěná školní lavice přikáže hrdince, aby se sama pohřbila zaživa. To jako vážně? :-)

Terez.a
30.01.2016

Jednoduše mě to nebavilo. Ještě, že se to rychle četlo a já mohla brzy sáhnout po jiné knize.

AutorV
29.01.2016

Rychle přečtené, ale jinak mě ta knížka zaujala

stolbice
18.01.2016

Pěkný, tajemný příběh, čte se sám. Dopoledne jsem vzala knihu do ruky a odpoledne měla přečteno :-) Atmosféra maloměsta je krásně popsána, obyvatelé sympatičtí a hlavní hrdinové nenudí.

PeM
17.01.2016

Líbilo se mi to. Zajímavé...

Alena_S
20.10.2015

Pěkný malý oddechový horor, i přes hodně pomalý rozjezd se díky atmosféře čte skoro sám :)

Lisa McMann

Lisa McMann