alishek alishek komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knížka mi přišla ze začátku lehce zmatená, než jsem se pořádně začala orientovat v postavách, jakmile jsem se dostala přes tuhle část, tak super, akční a fandila jsem jim až do konce.

20.09.2022 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Velice zajímavý námět knížky, sice mi to místy připomínalo Shadow & Bone, ale druhou polovinu knížky jsem si užívala.

13.09.2022 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Nádherně a poutavě napsané dobrodružství anglického gentlemana, který se kvůli sázce vydá na cestu kolem světa a že je to cesta!

09.09.2022 5 z 5

Červený raptor Červený raptor Robert T. Bakker

Musím říci, že mě příběh velice mile překvapil a od začátku do konce jsem fandila Raptořici. Jediné, co bych knížce vytkla je ta čeština, to byl fakt otřesný překlad a ještě ty překlepy (za to autor nemůže). Doufám, že se mi podaří knížku sehnat v originále a vychutnat si ten příběh bez tohohle rozptylování.

04.09.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Námět a téma knihy mi přišly velice zajímavé a i ta linka, kdy se řeší zkoumání historie, nahlížení do archívů, to jsem četla jedním dechem, zbytek mě vůbec nezaujal a kolikrát jsem si pasáže přeskakovala. Knihu jsem si přečetla na základě tak skvělých hodnocení, ale ve výsledku jsem spíše zklamaná.

03.09.2022 3 z 5

Musím říci, že mě hra mile překvapila, ač není téma nějak veselé, tak mě pobavila. Takové klasické rodinné setkání.

21.08.2022 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi zajímavá knížka, na první pohled 4 nezávislé příběhy, které jsou ve skutečnosti provázané a mají v sobě něco, co si člověk může odnést.

19.08.2022 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Naprosto geniální knížka, chytrý humor, Saturnin, kterého musíte prostě zbožňovat. K téhle knížce se ráda vrátím.

16.08.2022 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Velice pěkná kniha, která si domýšlí události, které mohly kdysi nastat. Přemysl mi nepřišel moc sympatický, ale díky velkému množství postav to bylo zanedbatelné a kniha se mi líbila.

07.08.2022 4 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Nádherně šílené, barevné, vyprávění, které pluje v času, ale čas postupně splývá, něco zaniká a něco vzniká. Určitě se k tomuhle dilu ještě vrátím.

01.08.2022 5 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Musím říci, že mě poslední díl lehce zklamal, příběh byl zajímavý, ale prostě mi tam něco chybělo, takové vloupání bez cíle.

31.07.2022 3 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jukito Kiširo

Další napínavé pokračování Ality a její cesty, tentokrát jako agentky Salemu. Už je tady jasne viditelný rozdíl od filmu, ale příběhové linie mě baví. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

31.07.2022 4 z 5

Smrtící Anděl Smrtící Anděl Jukito Kiširo

Druhý díl taky rychle utíká, dozvídáme se útržky z Alitiny minulosti, které zvyšují napětí u čtenáře, jak to vlastně bylo, kdo je Alita a odkud pochází. Už se těším na další díl.

31.07.2022 4 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Ke komiksu jsem se dostala po shlédnutí filmu, abych se dozvěděla, co se bude dít dále, první díl končí zhruba tam, kde film. Nádherně nakreslené, přehledné, děj ubíhá rychle, fakt super.

31.07.2022 5 z 5

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Ze začátku jsem si říkala, jaké to bude, když už Lovey nebude na palubě Wayfarer, ale kniha byla skvělá. Sledovat ze začátku dva oddělené příběhy, kde si dvě postavy hledají svůj důvod, proč žít, hodně působivé.

31.07.2022 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Kniha se čte velice příjemně, je rozdělena do jednotlivých příběhů. Vysvětlení norské mytologie je jednoduché k pochopení.

24.07.2022 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl, kterým je kniha napsaná, ale po téhle fázi jsem si knihu užila, jemný a chytrý humor, letní nálada, ráda se ke knize vrátím.

22.07.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knížka jako taková je velice zajímavá, rozhodně ta historická část, nicméně příběh Leny, která mi byla vysoce nesympaticka a neuvěřitelně propojené postavy mi fakt nesedlo, ale jsem ráda, že jsem se do knížky pustila.

20.07.2022 3 z 5

Kapitula: Duna Kapitula: Duna Frank Herbert

Ze začátku mi chvilku trvalo se začíst, ale později jsem ocenila pomalejší začátek, intriky, politiku. Skvěle vystavěný příběh.

10.07.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Napínavá knížka od začátku do konce, člověk prostě hlavnímu hrdinovi musí fandit, super akční knížka a už se těším na filmové zpracování.

23.06.2022 5 z 5