alishek alishek komentáře u knih

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Opravdu velké překvapení, zajímavé sci-fi, které vás přivede k podstatným filozofickym otázkám. Přečteno jedním dechem, abych věděla, jak to dopadne.

19.06.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Mohu říci, že mě 3.dil mile prekvapil, byl napínavý, nečekaný zvrat, prostě vse, co má dobrý příběh mít a hezké zakončení této trilogie.

15.06.2022 4 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Knížku jsem měla jako audioknihu a musím říci, že byla velmi dobra, místy mi připomínala Hunger Games. Hlavní hrdina je sympatický, takže mu člověk od začátku fandí.

09.06.2022 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Nádherně napsaný příběh, který čtenáře okamžitě vtáhne do děje a knížku nepustíte, dokud ji nedočtete.

05.06.2022 5 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Kniha mě velice bavila, nádherné využití Prahy a okolí z pera americké autorky mě opravdu mile překvapilo, četla jsem ji v originále a líbilo se mi, jak používala česká jména a pojmenování. Bylo to napínavé, zajímavá zápletka, fakt super, doporučuji :)

30.05.2022 5 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

Další povedeny díl z prostředí asijských miliardářů, intriky se postupně eskalují a ukazují se skryté pohnutky. Už se těším na třetí díl.

29.05.2022 5 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Skvělé oddechové čtení s romantickou zápletkou a samozřejmě napínavým dějem. Líbilo se mi, ze je kniha napsaná po postavách, tak měl aspoň člověk přehled kdo je kdo. Zároveň se člověk naučí i různé cizí výrazy, které jsou dole pod čarou vysvětleny.

25.05.2022 5 z 5

Velká iluze Velká iluze Mika Waltari

Velké iluze jsou drahé... Zajímavé a nadčasové dílo, které mě překvapilo svojí myšlenkovou hloubkou, není to kniha, po které bych normálně sáhla, ale překvapila a vím, že se k ní vrátím.

22.05.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Zajímavě napsaný příběh, který postupně odhaluje zamotanost celého pripadu, četlo se to samo, jak dobře to je vymyšlené.

18.05.2022 4 z 5

Asterix - Latinské citáty a jejich výklad Asterix - Latinské citáty a jejich výklad Bernard-Pierre Molin

Knížka mile překvapila, zábavnou formou poučí o významu latinských citátů, vše za pomoci obrázků z komiksu Asterix.

14.05.2022 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Hned po pár stránkách mi bylo jasné, že seriál je úplně jinak pojatý než knížka a v tu chvíli jsem si knížku začala užívat. Odlehčeně a vtipně napsané, opravdu jsem se bavila.

14.05.2022 4 z 5

Kacíři Duny Kacíři Duny Frank Herbert

Skvělé pokračování, kdy se v příběhu posouvame o další stovky let dopředu, z Arrakisu už je jen Rakis. Svižně, napínavé, doporučuji.

13.05.2022 5 z 5

In Czechia We Don't Say: Co se v Česku říká trochu jinak In Czechia We Don't Say: Co se v Česku říká trochu jinak Jaroslav Salon

Knížka místy pobaví, místy člověk pokrčil rameny, přečteno během chviličky, ale ke knížce se není potřeba vracet.

05.05.2022 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Za mě velmi čtivá knížka, která víceméně shrnuje, co se všeobecně ví, jen je to podložené výzkumem. Pár zajímavých poznatků jsem si z toho odnesla a zkusím se na ně ve svém životě více soustředit.

22.04.2022 4 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Milý příběh o tom, jak je důležité mít vlastní názor a nenaslouchat okolí. Sice jsem si cestu k hlavní postavě Anne chvíli hledala, ale našla a ke knize se ráda vrátím.

18.04.2022 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Za mě trochu zklamání, sice jsem knížku přečetla rychle, protože jsem chtěla vědět, co bude dál, ale spíše z důvodu, co se vlastně stalo. Rozumím, že je to hlavně o přežití, lidské dobrotě, ale nějak ty emoce tady nefungovaly a prostě mi chybělo proč.

12.04.2022 3 z 5

Kniha příjemně ubíhá, není akční, ale spíše představuje různé druhy mimozemšťanů, které jsou členy vesmírné unie a taky vztahy mezi členy posádky tunelovací lodi Wayfarer, poukazuje na rozdíly, ale hlavně na to, že je důležité si vážit rodiny a přátel.

10.04.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Knížku jsem si na doporučení poslechla jako audio a musím říci, že je to prostě geniální, úplně mi bylo líto, že už je konec. Audioknihu jsem měla v originále a prostě, komunikace stylu: Why question? To snad teďka v angličtině začnu používat, dlouho jsem nic roztomilejšího neslyšela. Nevím, proč se to v češtině jmenuje jako Spasitel, vždyť to už je skoro spoiler, ať žije Project Hail Mary.

06.04.2022 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Pokračování příběhu Aliny, který je plný zvratů a vše není, jak se zdá. Knížka se čte velmi dobře, už se těším na třetí díl.

01.04.2022 4 z 5

Musím říci, že je knížka pěkně napsaná a poutavě popisuje Zatopkovu cestu k jeho úspěchu. Přečteno během chvilky, jako většina komiksů.

01.04.2022 4 z 5