alishek alishek komentáře u knih

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Rychle ubíhající příběh s detektivní zápletkou, je psaná z pohledu různých postav a tím dodává příběhu na zajímavosti. Oddechové čtení s vánoční tématikou.

31.12.2022 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Nikdy bych neřekla, jak mě western bude bavit, přečteno jedním dechem, ač o Shaneovi moc nevíme, je to člověk se zásadami, který bojuje proti zlu.

27.12.2022 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Zápletka knihy mě velice mile překvapila, opravdu zajímavý příběh, akorát nevím proč, ale ta temná strana mi byla sympatičtější.

25.12.2022 5 z 5

Hezký pohádkový příběh, který prostě nenudí, za mě jen menší škoda, že je konec tak uspěchaný, klidně mohl být o něco delší.

18.12.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha, která má těžší téma, ale překvapilo mě s jakou lehkostí se to četlo, ač konec nepřekvapil, i tak mě to dojalo.

10.12.2022 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Zajímavý koncept knížky s jednotlivými příběhy vzájemně se propletajicich, aby se myšlenka dokončila. Hodně hluboké, představující, že vše je pouze o interpretaci.

04.12.2022 4 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Nádherný příběh, který rychle plyne a čte se skoro sám. Hlavní postavy jsou sympatické a velice se těším na pokračování.

03.12.2022 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Komplikovaný životní příběh, který je prolozen dalším příběhem, ze začátku jsem se do knihy nemohla zacist, ale pak mě příběh vtahl.

26.11.2022 4 z 5

Krakonošův rok Krakonošův rok Marie Kubátová

Milá knížka s příběhy z Krkonoš, bohužel krkonošské nářečí mi tedy dávalo hodně zabrat a některá slova jsem nedokázala odhadnout, jinak hezké a člověk se poučí.

12.11.2022 4 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Kniha mě velice bavila, představuje několik dějových linií a vysvětluje, co předcházelo událostem dobře známých z Duny. Jediné, co mě lehce vadilo, že některé linie byly zajímavější a pak jsem musela počkat, abych se dozvěděla, co bude dál.

08.11.2022 4 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Jednoznačně nádherně napsaná biografie o jedné z nejvýznamnějších žen současných dějin, ikona, která to ne vždy měla lehké.

15.10.2022 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Musím říci, že rozhodně výborně napsaná kniha, postavy mají vývoj, příběh místy překvapí a místy mrazí.

11.10.2022 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ze začátku mi to přišlo pomalejší a pak se ke konci příběh krásně rozjel a četla jsem to jedním dechem, abych věděla, jak to dopadne. Musím akorát přiznat, že jsem to čekala strasidelnejsi, na horor slabší

23.09.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knížka mi přišla ze začátku lehce zmatená, než jsem se pořádně začala orientovat v postavách, jakmile jsem se dostala přes tuhle část, tak super, akční a fandila jsem jim až do konce.

20.09.2022 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Velice zajímavý námět knížky, sice mi to místy připomínalo Shadow & Bone, ale druhou polovinu knížky jsem si užívala.

13.09.2022 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Nádherně a poutavě napsané dobrodružství anglického gentlemana, který se kvůli sázce vydá na cestu kolem světa a že je to cesta!

09.09.2022 5 z 5

Červený raptor Červený raptor Robert T. Bakker

Musím říci, že mě příběh velice mile překvapil a od začátku do konce jsem fandila Raptořici. Jediné, co bych knížce vytkla je ta čeština, to byl fakt otřesný překlad a ještě ty překlepy (za to autor nemůže). Doufám, že se mi podaří knížku sehnat v originále a vychutnat si ten příběh bez tohohle rozptylování.

04.09.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Námět a téma knihy mi přišly velice zajímavé a i ta linka, kdy se řeší zkoumání historie, nahlížení do archívů, to jsem četla jedním dechem, zbytek mě vůbec nezaujal a kolikrát jsem si pasáže přeskakovala. Knihu jsem si přečetla na základě tak skvělých hodnocení, ale ve výsledku jsem spíše zklamaná.

03.09.2022 3 z 5

Musím říci, že mě hra mile překvapila, ač není téma nějak veselé, tak mě pobavila. Takové klasické rodinné setkání.

21.08.2022 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi zajímavá knížka, na první pohled 4 nezávislé příběhy, které jsou ve skutečnosti provázané a mají v sobě něco, co si člověk může odnést.

19.08.2022 4 z 5