Cesta kolem světa za osmdesát dní přehled

Cesta kolem světa za osmdesát dní https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61513/bmid_cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-BV8-61513.png 4 1098 1098

Nebýt sázky v Reformním klubu, těžko by se usedlý anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za 80 dní celý svět. Na cestě zažívá se svým věrným sluhou Passepartoutem četná dobrodružství, která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Tour du monde en quatre-vingt jours , 1873

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta kolem světa za osmdesát dní. Přihlašte se a napište ho.

M.C.SMITH
dnes 5 z 5

Tuto knihu jsem slupla jako malinu. Četla se skvěle a já si ji užila.
Je to úžasné dílo, které muselo být ve své domě naprosto přelomové.
Pro mne skvělá kniha, která si zaslouží poklonu.

led_darkshiner
12.05.2024 5 z 5

Legendy podruhé.. Kdo by neznal Philease Fogga a jeho věrného sluhu Passepartoua. Kniha má mnoho zpracování v různých verzích, tudíž po přečtení originálu, vlastně přijdeme na to, jak to vlastně bylo. Podle mě přečtení příběhu, který spadá do kategorie legend nelze hodnotit jinak, než plným počtem a to z jediného důvodu. Příběh přežívá po staletí a neustále se k němu vracíme v jiných obdobách a verzích. Možná se v knize skrývá ještě něco jiného, než samotná cesta kolem světa. Co když tou knihou chtěl Verne říci něco úplně jiného a pro nás z 21. století takřka nečitelného. Možná nešlo o samotnou cestu, sázku, ale ...

Knihomolka_123
26.04.2024 3 z 5

Kniha byla zajímavá, čtivá, na svou dobu určitě revoluční a místy i celkem vtipná. Přišlo mi však, že úspěchy Philliasi Foggovi padají tak nějak do rukou, zkrátka, že je to taký Marty Stu, konec se mi zdál trochu Deus ex machina. Ale jinak se mi kniha celkem líbila.

Modrý a rudý, Prométheus a dalších 40 nových eknih zdarma ke stažení

30.07.2023

Kniha Cesta kolem světa za osmdesát dní v seznamech

v Právě čtených17x
v Přečtených1 707x