AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Pomalejší rozjezd, ale pak tempo rostlo a celkověto byla skvělá jízda. Mým kamenem úrazu, hlavně u severských knih, je však množství jmen...

01.09.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Skvěle napsané bez zbytečných slov kolem. Hlavní hrdina je nesympatický, ale presto mi ho bylo líto. Líbilo se mi, jak se spolu s vlastním dějem vyvíjela zahrada a zivot v ní. Kniha je velmi krátká, ale její prostor je využit maximálně.

22.06.2023 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Velmi čtivé, propojuje minulost se současností, zajímavé postavy. Kdybych nečetla nejdříve Životice Lednické, dala bych možná plný počet hvězd, takto jsem bohužel od knihy asi čekala zbytečně moc. Zároveň mi jakožto obyvatelce Těšínska trošku vadil přílišný propolský tón napříč knihou.

23.05.2023 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Všechny povídky se mi velmi líbily, byly napínavé, čtivé. Maximálně jsem si užila Telefon, pak Holly, Chucka a u Krysy jsem doufala v zajímavější vyvrcholení. Mistr mě opět dostal.

07.02.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Hodně povedená zápletka, děj odsýpal a vtáhnul. Oproti předchozímu dílu ubylo strojených dialogů a vztahových problémů. Jediná vada na kráse pro mě byla příliš jednoduché a obdobné vyřešení obou případů. Stačilo přestrojení a všichni profesionální kriminálníci skončili za mřížemi :)

25.12.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Parádní zápletka, napínavé čtení, ale na mě příliš strojených dialogů a zbytečně komplikovaný vztah Luca a Avy. Ale čtení jsem si moc užila.

23.11.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavě pojatá kniha, která mi na jednu stranu dala mnoho zajímavých a nových informací, na druhou se příběh četl hůř, děj nebyl úplně poutavý a velké množství postav a prolínání různých období čtení komplikovalo. Vzhledem ke známosti této knihy jsem čekala více.

10.04.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hodně se mi líbilo prostředí a střípky z minulosti, byť se v příběhu nic moc nedělo, byl napsán velmi čtivě a knihu jsem přečetla za 2 dny. Opět spokojenost :)

19.01.2022 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Velmi sympatické postavy, zajímavý příběh, děj odsýpal a kniha byla návyková. A dokonce jsem byla spokojená s tím, jak kniha skončila, což se mi v poslední době nestává.

13.12.2020 5 z 5

Kromě běžných věcí, které na Harryho knihách miluji, se mi na tomto díle hodně líbí to, že je zde více líčen běžný život v Bradavicích - hodiny, zkoušky, více zápasů ve famfrpálu. Konec je pro mě stále po tolika čteních napínavý a většinou mám tuhle knihu přečtenou během dne.

13.07.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Četlo se samo, moc příjemné vyprávění o nepříjemné době.

17.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Fantastické! U posledních dílů jsem měla pocit, že mě knihy s Kim přestávají bavit, ale Skryté karty jsou přesně takovou knihou, kvůli které jsem Marsons začala číst. Kniha má spád, skvělou zápletku a hlavně humor. Za dva dny doslova shltnuto a těším se na další.

14.01.2020 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Nemůžu nic vytknout, děj měl spád, čtení mě bavilo a těším se na další porci :)

01.04.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Perfektní příběh a skvělá vedlejší linie, případy tohoto týmu bych mohla číst pořád. Za den přečteno a spíš jsem na sebe naštvaná, že budu muset dlouho čekat na další díl.

16.08.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh obyčejných lidí, na kterém si člověk uvědomí, jak se dnes máme vlastně dobře.

25.10.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Knihu jsem začala číst s nadšením, prolog mě vtáhl a zaujal, po odjezdu do Ameriky mě chvílemi kniha nebavila, vždy jsem se těšila na evropské pasáže. Druhá část neměla chybu, úžasně zachycené reálné události, výborně napsané, brutálně prostý jazyk nádherně zachytil odosobněnost toho všeho. Vynikající kniha, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet.

21.09.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá zápletka, vtipné momenty i děsivé okamžiky. Chvílemi možná až moc náhod a těsných úniků a podobných situací, ale překvapivě to na mě nepůsobilo brakovitě.

23.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překrásné, zajímavě napsané, dojemné.

19.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Byť jsem dala 5 hvězd, protože u HP série nemohu jinak, toto je můj nejméně oblíbený díl. Líbí se mi množství postav - nových i vybarvení se těch starých, popis jednotlivých předmětů a zkoušek, úžasně zachycená atmosféra totality, ale vadí mi v tomto díle Harryho nálady, Brumbál téměř v pozadí a závěrečný boj se Smrdijedy.

21.07.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje premiéra od autorky, knihy podobného typu téměř nečtu, ale příběh mě chytil. Hrdinku jsem sice moc nemusela, ale líbil se mi humor, prostředí a celkový styl knihy, byť mě konec trošku zklamal. Ale přečetla jsem ji za dva dny, nešla odložit. Proto dávám plný počet :)

31.03.2020 5 z 5