aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Klasická detektivka, mě se líbila má tohoto spisovatele ráda a knihy od něj utíkají, až na pár výjimek.

01.02.2016 4 z 5

Konkurenti Konkurenti Sergej Lukjaněnko

Knihu Konkurenti jsem přečetla v rámci výzvy 2016 a nelituji, určitě bych se na ni normálně nevrhla. Musím přiznat, že byla celkem zábavná i když velmi nenáročná a určitě nečekejte žádné veledílo, ale jen oddychovku s poměrně dobrou zápletkou, která ovšem vyústila v jednoduchý závěr. Přirovnala bych knihu k filmu Sexmise, jen nebyla tak vtipná, nevím proč mě to napadlo.

25.01.2016 3 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Knihu jsem úspěšně přečetla po měsíci a musím říct, že mi toto umělecké dílo dalo zabrat. Je to kniha těžká a ne vždy na ní má člověk náladu. Musím se přiznat, že začátek je úplně nejhorší. Prokousat se popisem krajiny je trochu očistec. V této knize nehledejte zvraty ani napětí, ale odkaz a kochejte se vyjadřováním a krásou jazyka. Chtěla jsem dát nejdříve 3 hvězdičky, protože dílo je opravdu těžké, ale za posledních 100 stran přidávám i tu čtvrtou. Všem co vydrží přeji krásné počtení.

07.01.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nevím, kniha mě moc nenadchla. Moc technických údajů a klasický americký happyend. Sestra knihu přečetla za dva dny, mě to trvalo déle. Sice jsem jí dočetla, ale byla jsem ráda, že mám tento bestseller za sebou. Možná právě díky technickým údajům pro někoho může být přínosem. Pro mě to nebylo a na film vím, že určitě nepůjdu.

01.12.2015 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přijde mi to celkem dobrá připomínka stalinovských praktik vyvolávání strachu mezi obyvateli Ruska, tak jak to skoro mohlo dojít k nám. Myslím dobrá odpověď pro všechny co říkají o co je to lepší teď než za komunistů. Myslím, že zápletka je jen tak trochu vedlejším tématem. Já byla spokojená. Kniha je čtivá, neveselá, ale dobrá.

09.11.2015 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Knihu hodnotit nebudu, protože jsem jí nedočetla, takže bych byla nespravedlivá. Ale musím říct, že jsem se trochu přecenila, je to opravdu asi čtení spíše pro pány. Ze začátku jsem byla spokojená se zápletkou, ale jakmile se začala odehrávat hlavní dějová linie v pekle, tak jsem knihu, znechucená morbiditou, po několika stranách odložila. Vrátit se k ní neplánuju, ale varuju slabší nátury, že ač napsaná je dobře, téma je přeci jen drsnější.

29.10.2015

Pomalý valčík želviček Pomalý valčík želviček Katherine Pancol

Moc hezké pokračování krokodýlů. Už se těším na další díl. Čtení je spíš pro ženy po 30., taková oddechovka. Nic náročného nesmíte od knihy očekávat. Hezké počtení.

19.10.2015 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knihu jsem měla jako dezert po nedělním odpoledni. Je pravda, že první díl je o poznání lepší, ale i tak jsem měla při čtení nastavený úsměv na tváři a když nebudete čekat, že se potrháte smíchy, ale jen takovou jednohubku, určitě se knihy nebojte. Musím říct, že i když vám vykouzlí úsměv na tváři a ne salvy smíchu, je to podle mě to co by si autor přál. Za mě tedy 4* a panu Bočkovi děkuji.

16.09.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Super, jedna z nejlepších Nesboovek :-)
Příznivcům vřele doporučuji!

04.09.2015 5 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Průměrná detektivka, neurazí ani nenadchne. Dobrá na deštivé večery nebo deštivou dovolenou.

24.08.2015 3 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Knížka se mi moc líbila. Je to takové poklidné čtení mezi detektivkami. Je moc příjemně napsaná a líbí se mi hlavní hrdinka. Pro pány bych ji ale asi moc nedoporučila, řekla bych, že je to spíš ženské čtení.

10.08.2015 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Slabší detektivka. Ale poměrně čtivá, na lenošivý víkend ujde. Takových bylo už napsáno hodně, ale zase autor nenudil.

27.07.2015 3 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Kniha nebyla špatná. 3 dějové linie mě trochu mátly, pak se zbytečně dlouho čekalo na pointu a závěrem mě dostalo téma. Sexuální zneužívání dětí v dětském domově není opravdu nic co by bylo napínavé a lákavé. Smutné a nechutné, pro mě odpuzující. Na druhou stranu musím uznat, že autorka si musela dát práci a dílo bylo propracované. Nicméně nic pro mě :-( určitě bych knihu už po druhé číst nechtěla.

17.07.2015 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Moc hezký špionážní román a na to, že má skoro 750 stránek jsem se nenudila. Trochu mi to připomnělo Boží pěst od Forshyta. Konec byl sice trochu Bondovský, ale to jsem panu autorovi odpustila, protože jinak je kniha psaná uvěřitelně, srozumitelně a netáhne se. Doporučuji.

13.07.2015 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Hurá přečteno. Knihu jsem přečetla, jen z toho důvodu, že jsem byla opravdu zvědavá co z ní vyleze. Kdyby byla tak o 250 stran kratší byla by mnohem lepší. Detailní popisování pro mě bylo příšerně zdlouhavé. Přišlo mi to takové zbytečné čtení, na psychologické romány prostě asi nejsem, ale milovníci tohoto žánru ji určitě ocení.

29.06.2015 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Klasický Nesboův napínák. Konec trochu překombinovaný, ale čtivé čtení.

18.06.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dala jsem na recenze a knihu zakoupila. Bohužel jsem po několika stranách zjistila, že to je čtení pro mladší generaci a knihu jsem dala své 12 leté dceři. Té se kniha líbí. Nicméně hodnotit nebudu, protože jsem ji nepřečetla a nepřišlo mi to fér. Je to prostě čtení pro dívky tak 12 - 16 let.

15.06.2015 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Napínavý, skvěle propracovaný a promyšlený příběh. Sice jsem měla občas problém zařadit postavy, protože jich je tolik, ale na knihu mi stačilo pár dní. Úžasná oddechovka, alespoň pro mne. Už se těším na 3. díl, který doufám bude.

30.04.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Jedna z těch lepších Nesboovek. Líbilo se mi propracování příběhu, děj utíkal a knihu jsem přelouskala za dva dny. Závěr mě překvapil. Určitě doporučuji k přečtení.

20.04.2015 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Dobrá napínavá detektivka. Zhltla jsem ji za 2 dny.

16.04.2015 4 z 5