Akléda_ Akléda_ komentáře u knih

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Boží! Já mám obecně tenhle typ komiksů ráda a Tulení patří mezi ty lepší, spolu se Sarah Andersen nebo Debbie Tung. Chtěla jsem si olepíkovat každou druhou stránku, líbila se mi kresba a zvlášť teď, když jsem ve vztahu jsem nemohla být nadšenější.

14.05.2021 5 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Tušila jsem, že tohle bude boží, ale že až takhle? Marin jsem si neskutečně oblíbila, stala se jednou z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek ever. Celý příběh, to jak od začátku víte, že je něco hodně špatně a postupně se dozvídáte co vše je špatně, mě hrozně bavilo. Styl psaní je boží, čte se to úplně samo, má to ideálně dlouhé kapitoly a bude vás to bavit. Problém, který se váže s lehkým stylem psaní je ten, že knížka moc nejde do hloubky, což je škoda, zaujala by mě pak ještě více. Mým druhým problémem je délka knížky, vůbec by mi nevadilo, kdyby byla o pár desítek stránek delší. Jinak ale nemám co vytknout, moc jsem si to užila, bavilo mě téma knížky a rozhodně mám v plánu kouknout se po podobných knížkách.

13.05.2021 4 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

Theovy knížky prostě miluju a díky Oskeruši jsem se v tom jen a jen utvrdila. Naprosto chápu, že velkým fanouškům fantasy se to nemusí líbit, nejde tady totiž jen o svět a o zvraty. Velký důraz je dáván na postavy, na vztahy mezi nimi, na jejich vývoj i na romantickou linku. Theo se drží toho co umí, zároveň je ale knížka plná zvratů a super nového prostředí, takže ani o to není nouze. Několikrát jsem se nahlas smála, bála jsem se o postavy a bylo by i pár ňuňu chvil. Navíc je dvojka míň infarktoidní než jednička, takže prostě boží. Pokud vaším primárním žánrem není fantasy a nebo s ním začínáte, dejte Oskeruši šanci.

28.02.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Knížku jsem vzala do ruky v době, kdy jsem si potřebovala něčím lehkým proložit fantasy a tohle bylo ideální! Přečteno během víkendu, bavilo mě to, četlo se to skvěle, skoro celou dobu jsem se smála nahlas a chtěla číst dál a dál. Storki jsou božím ozvláštněním a kupodivu mě knížka překvapila, protože romantická linka se nevyvíjela tak jak jsem čekala. Postavy nejsou sice vykreslené úplně nejlépe, ale za mě je tohle ideální na vypnutí nebo vytáhnutí ze čtecí krize.

22.02.2021 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Od knížky jsem neměla moc velká očekávání, ale příjemně mě překvapila. Od první autorky jsem nic nečetla, ale jsem si jistá že se do něčeho pustím. Bavil mě styl psaní, bylo to vtipné a přesně takové to ňuňu čtení které chceme o Vánocích. Bála jsem se povídky od Johna Greena, jeho styl mi moc nesedne, ale tady to docela šlo. Byla to sice ta nejslabší povídka, ale byla fajn. Sice moc nechápu humor autora a přišlo mi to táhlejší, ale zároveň to bylo to nejlepší co jsem od autora četla. A poslední povídka byla za mě nejlepší. Byl tam vidět vývoj hlavní hrdinky, byla tam i romantika, bylo to vtipné a hlavně se to na konci všechno tak krásně propojilo. Jednotlivé povídky bych hodnotila 4*, 3* a 5* Za mě moc příjemná Vánoční oddechovka, která mě mile překvapila a na Vánoce je ideální.

27.01.2021 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Z téhle knížky jsem trochu na vážkách. Četlo se to docela dobře, jen ke konci už jsem se k tomu musela nutit. Konec je pro mě sám o sobě otázkou, přijde mi takový nedodělaný a asi jsem ho moc neochopila. Hrozně moc se mi líbí nápad knížky, ale nedokázala jsem se do toho nějak víc vcítit, byla jsem docela zmatená a do teď si nedokážu moc představit jak to v příběhu vypadalo. Uvidím jestli si ji dám k maturitě.

23.01.2021 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Další suprová knížka od Kasie West! Já jí čtu v případech kdy na mě padá nebo potřebuji vytáhnout ze čtecí krize, což jsem potřebovala právě teď. Od autorky to byla moje třetí knížka a zatím nejlepší. Přečteno jsem měla za dva dny, četla jsem do tří do rána, dokud jsem nedočetla. Sice už podle první stránky víte kdo s kým skončí, ale navadí vám to, protože vás to baví. Opět mě neskutečně bavily postavy a jejich humor, ten byl obrovským plusem. Romantická linka byla super, líbila se mi hlavní hrdinka a její rodina a hlavní hrdina. U čtení jsem se culila a vše prožívala s postavami, což bylo super. Westová je za mě zaručený tahač ze čtecích krizí, jeden z důvodů proč budu její knížky milovat i nadále!

01.11.2020 3 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Doufala jsem, že knížka bude podobná mojí oblíbené Sarah Anderson nebo Debbie Tung, tohle na to ale bohužel nemělo. Sice jsem lepíkovala, ale nesmála jsem se nahlas a celkově jsem se v tom tolik neviděla. Líbil se mi styl ilustrací a zpracování knížky, ale tolik mě to neoslovilo. Já asi zůstanu u svých výše zmíněných oblíbenkyň :)

01.11.2020 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Vůbec jsem nevěděla co čekat a neskutečně mile mě to překvapilo! Bylo to vtipné, zábavné, hezky nakreslené a já teď už jen tajně doufám v další díly.

01.11.2020 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Dala jsem Rupi kaur druhou šanci a vůbec se mi to nevyplatilo. Po Mléku a med jsem čekala aspoň podobnou kvalitu, ale tohle fakt ne. Knížku jsem četla na etapy, ale i přes to mě nebavila, musela jsem se do ní nutit, nic ve mně nenechala a neměla jsem touhu lepíkovat. Bohužel, do dalších knížek od Rupi Kaur už se pouštět nebudu.

01.11.2020 1 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knížku jsem měla doma už přes tři roky a konečně jsem se k ní dostala. nechápu proč jsem jí tak dlouho odkládala, byla skvělá! Měla jsem jí přečtenou během čtyř dní, bavil mě svět, příběh postavy, všechno! Hlavní hrdinka je nebojácná a vtipná, rozhodně se vám bude líbit. Super plus je i odhalování zabijáka a prince, to se mi moc líbilo. Já to odhadla a troufám si říct, že vím kdy se stalo že si to většina lidí prohodila. Četlo se to svižně a opravdu mě celá knížka moc bavila. Obálka je krásným plusovým bodíkem navíc. Moc se těším na další díly.

01.11.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Pokud jste romantik tak tuhle knihu potřebujete. Nic jsem od ní nečekala a bylo to strašně moc roztomilé a ňuňu. Máte to přečtené za pár minut, budete se u toho rozplývat a budete chtít další díly. Kresby jsou roztomilé a líbí se mi "dodatek" na konci. Moc super!

23.08.2019 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Od knížky jsem neměla žádná očekávání a neskutečně moc mě překvapila. Veronika je silná žena, obdivuju ji za to co vše musela přetrpět a dokázat. V knize bylo hodně hezkých myšlenek a celý potenciál knihy je důležitý a hezky popsaný. Rychle to ubíhalo a já jsem neskutečně ráda že jsem na knihu narazila. Doporučuji.

23.08.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bohužel, kniha mě zklamala. Možná jsem na ní "malá", ale spíš mi nesedl styl psaní, přišlo mi to nereálné a nějak jsme si s autorem nesedli. Líbilo se mi ale, jak chování zvířat kopírovalo chování lidí.

15.12.2018 2 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Romantické komedie od Ali Hazelwood mě baví, ale osobně víc tíhnu k Young adult a tak jsem byla zvědavá, jak mi bude sednout tohle. A ono to bylo snad ještě lepší! Je tady všechno, co autorka tak dobře umí, ale zároveň ještě mnohem víc. Autorku můžeme znát díky tomu, že umí psát romantiku. Bingo, přesně to tady dostanete. Boží romantika, kdy to mezi nimi jiskří a vy chcete víc a víc. Já bych jí teda klidně víc mít mohla, na mě jí tam vlastně ve výsledku bylo málo, rozvíjet se začala až někdy po polovině knihy, ale i tak jsem si ty jejich společné chvilky užívala. Stejně tak autorka umí mužské hrdiny. A ano, stejně jako v knížkách pro dospělé, i tady je boží chlap. Nolan je prostě úžasnej, tvrďák, ale v duši a hloubi srdce je to jen hodný kluk, co čeká na tu pravou. Aaaaaaw. Krásné to bylo. Zároveň se mi tady ale líbily i další věci, které mi přijde, že autorčiny dospělé knihy nemají. Třeba ta modernost. Anglicismy, prostředí, nějak to na mě působilo prostě lépe. Celkově to prostředí šachů bylo boží, mám po přečtení tehle knížky chuť začít hrát taky. Mallory je zároveň bisexuální, což je super, protože se to v knížce vůbec neřeší. Já mám teda ráda knížky i přímo o coming outu, ale tohle je taky důležité. A taky se tu zmiňuje menstruace, aleluja! Málokdy o ní v knížkách čtu, i když se to děje každé ženě. A tady to bylo, děkuju! Byla jsem do toho zažraná hned od začátku, knížka má nádhernou obálku a ořízku a mě jen mrzí ten rychlý konec. Epilog mi nevadil, ale proč jsem nedostala popis toho finálního zápasu? Proč to bylo tak rychlé? Grrrrr. Ale i tak, moc dobré čtení, které vás bude bavit, pokud rádi čtete odpočinkové knížky a chcete nějakou dobrou romantiku z originálního prostředí.

07.05.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Od třetího dílu, který je můj nejoblíbenější jsem si říkala že žádný si už asi stejně tak nezamiluju. A pátý díl mě mile překvapil! Miluju to celé, úplně všechny díly, Nick a Charlie jsou prostě boží, je to děsně roztomilé, při čtení se smějete, culíte, uchechtáváte a když máte dočteno tak si přijdete jak kdybyste za sebou měli objímací maraton svých blízkých, protože celá série Srdcerváčů je jako jedno velké objetí. Tady už navíc zacházíme i do větších intimností na což jsem se moc těšila a bylo to boží! I přes to, že se to čte moc hezky a celé je to neskutečně ňuňaté se tu řeší i vážná témata, ale autorka to prostě dokáže podat tak, že to na vás stejně působí mile, zároveň to ale neznevažuje. No prostě, miluju to. Srdcerváče, autorčinu celou tvorbu, její kresbu, to co vytvořila, ach. Krásné, nádherné, pokud potřebujete pohlazení po duši a milý příběh, tady ho máte. #humbookblogeri #humbook #spoluprace

05.03.2024 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

3,5*/5* Tohle bylo super YA podzimní fantasy, které ale nebylo zas tak dokonalé abych ho cpala všem. Což teda neznamená, že bych si ho neužila, ale že bych na Beladonu i po dočtení pořád myslela, to také úplně ne. Jestli je nějaká věc na téhle knížce super, tak je to rozhodně ta atmosféra. To, jak je celá knížka prodchnutá tou temnotou, která se proplétá mezi stránkami, jak cítíte to mrazivé počasí a zataženou oblohu, to vše na pozadí luxusního sídla v devatenáctém století... boží! Moc hezky se to četlo, mělo to příjemně krátké kapitoly a také mě bavila ta detektivní linka. Vůbec jsem neodhadla kdo by za tím mohl stát, takže mě to velmi příjemně překvapilo. Knížka je víceméně uzavřená, ale jsem ráda, že se u nás dočkáme dalších dílů, s radostí si je přečtu. Až epilog otevírá prostor pro pokračování a nové otázky, což bylo zajímavé. S čím jsem ale měla trochu problém, byla ta romantika. Já jsem velkým zastáncem romantiky v knížkách, ale tady to bylo divné. Ta romantika jako taková byla v pohodě, ale ten milostný trojúhelník mi nedával smysl a něco na něm nehrálo. To se pak vysvětlilo a dávalo to smysl, dobře, ale pořád jsem s tím měla problém. Nechci spoilerovat, takže když to řeknu velmi jednoduše, tak se mi k sobě nehodili tak extrémně, že jsem se přes to nedokázala přenést. Vadilo mi to, stále jsem nad tím přemýšlela a zvlášť u těch intimních chvil jsem to faaaaakt nezvládala. Knížka je to ale jinak moc fajn, bavila mě a do dalších dílů se určitě pustím.

08.11.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

S autorkou už mám zkušenost z minulého roku a tak jsem tušila do čeho jdu. Byla jsem zvědavá jak si poradí tentokrát s fantasy a ne s čistou romantikou. U Xoxo mi přišlo že romantika jako taková moc nefungovala a tady jsem byla ze začátku velmi překvapená. Bylo to totiž super a nechápala jsem proč většina lidí hodnotila tuto knihu jako průměr. Cirka v půlce jsem to ale chápat začala. Většinou se knížkám vytýká, že jsou moc dlouhé a daly by se zkrátit. Tady by to chtělo opak. 296 stran bylo na tolik akce a tak dlouhý časový úsek opravdu málo. První půlka knihy se odehraje asi během dvou dní, do konce knihy se má stihnout celý měsíc a poslední dvě kapitoly proletí asi rok a půl? V tom jak autorka pracuje s časem jsem byla fakt zmatená. Postavy byly fajn, ale žádná mi nijak extra nepřirostla k srdci. Líbila se mi inspirace mytologií, ale pak už to spolu s akcí, provázkem, který si dělá co chce a uspěchaným dějem bylo moc. A ta romantika. Ach jo. Do půlky to bylo fakt fajn, pak se to ale začalo motat, měla jsem zmatek, nechápala jsem to, nefandila jsem jim a ve výsledku jsem byla i trochu znechucená. Knížce by určitě prospělo více prostoru, klidně by mohla být třeba dualogií. Takhle si na ní už za chvíli nevzpomenu.

11.09.2023 3 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Moje první setkání s autorkami, ale rozhodně ne poslední. Tohle totiž bylo hrozně moc fajn! Já jsem teda čekala, že dostanu příjemnou letní oddechovku, ale že se budu tolik bavit, to jsem fakt nečekala. Kluci jsou úžasní, celá knížka je proložená nenásilnými vtipy a navíc se to extrémně dobře čte. Jako fakt, vůbec jsem nevěděla, kam ty stránky mizely. Přátelství kluků bylo hrozně hezky vykresleno a užívala jsem si i to, jak objevovali sami sebe. Klukům je v knížce okolo šestnácti a to byl sám o sobě prvek, který mě taky bavil. Přijde mi totiž, že holky v tomhle věku už jsou mentálně někde trochu jinde a kluci jsou kolikrát malinko pomalejší. Rozhodně to ale nechci nijak hanit, naopak! Já si užívala, že jsem mohla vidět jak se kluci v tom věku chovají, co dělají, čím se baví, co řeší a jak se pošťuchují. Ty jejich naschvály, prostě mě to všechno ohromně bavilo. Podíl na tom bude mít asi i to, že od přátelství k lásce je moje oblíbená romantická linka a tak jsem si tohle fakt užila. Jasně, kdyby spolu promluvili hned tak by to bylo mnohem jednodušší, tady mi to ale přišlo nějak uvěřitelné. Poslední, co bych ráda vypíchla je fakt, že to autorky zasadily do českého prostředí. Názvy ulic byla věc, kterou jsem si po celou dobu extrémně užívala. Pokud chcete nějakou nejen letní oddechovku, tak jste jí právě našli.

22.08.2023 4 z 5

Poslední stanice Hamburk Poslední stanice Hamburk Martin Vopěnka

1,5*/5* Jediný důvod proč jsem tuhle knížku dočetla je ten, že jsem jí poslouchala jako audioknihu. Jinak si myslím, že bych u toho nevydržela. Filip Švarc ale načetl knížku krásně, zpracované to bylo moc hezky a já bych si poslech i užila, kdyby byl lepší příběh. Chápu, že to asi není knížka úplně pro mě, ale i takové příběhy se mi občas líbí. Tenhle to ale není. Příběh který sliboval obchodníka na burze s bitcoinem a pornoherečku, to mohlo být fakt dobrý. Ale nebylo. Já nějak nechápu co mi to mělo dát a čím se to snažilo být. Do thrilleru to nakonec nedošlo, erotickým románem bych to také nenazvala, i když sex tam je. Byla to prostě taková velmi cynická a divná zpověď nespokojeného padesátníka který si stěžoval na různé věci. Byla jsem u toho akorát naštvaná a chtěla jsem si rvát vlasy a ani konec tomu nepomohl. Zaprvé fakt nebyl překvapivý, spíše naopak. A hlavně co to jako bylo a kam to směřovalo? Měla jsem si něco uvědomit? Proč je to otevřené? Nechápu to. Neříkám, nějaké plusy to má, líbilo se mi třeba jak autor věří v mojí generaci a že mě knížka občas ponoukala k zamyšlení. Jinak ale nechápu a jsem bohužel velmi zklamaná.

01.08.2023 2 z 5