Aires Aires komentáře u knih

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Milujeme se, dokud nás smrt nerozdělí. Jenže co když věříte, že pravá láska překoná i tuhle překážku? Kam až vás může dohnat touha vyplnit prázdnotu?

V této knize řádí vrah se zvrácenou myslí. Nedělá chyby. Neexistují stopy, jen oběti. Jediná možnost, jak ho odhalit, je myslet jako on. S tím se musí poprat forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a agent Tatum Grey. Mají totiž zdatného protivníka. Vraha, s kterým by si určitě i děsivý Hannibal Lecter rád přátelsky potykal. Navíc tu jiskří dvojité napětí. Jednak z mrazivého příběhu, ale i mezi hlavní dvojicí. Občas tím probleskne i trocha humoru, kterou lehce obstará Tatumův dědeček, co ujíždí na marihuaně, a psychopatická kočka. Takže zhluboka se nadechněte a ponořte se do napínavého čtení. Pokud máte rádi thrillery, určitě budete vrnět blahem.

10.11.2019 4 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Miluji kočky, romantiku i hřejivé příběhy, které pohladí u srdce. Ranní přání ovšem nebylo pro mě to pravé. Příběh je doslova rozkošný, protkaný miloučkými myšlenkami. Je psaný ale hrozně zvláštně. Přelouskala jsem třicet stránek a po nich jsem měla jediné přání - zaklapnout knihu. Vše je zmatené a hlavní hrdinka je jako bytost z jiné planety. Dává pokojům barvy podle nálady, přemýšlí jestli přijde krásný déšť nebo špatný déšť ,jestli její kočky chtějí večeřet na hezké podlaze a jestli jim vadí, že každá má jiný počet písmen ve jméně. Zkrátka je to snílek s velkým S, který má hlavu v barevných oblacích. Pro někoho může být její příběh tím pravým pohlazením. Pro mě to byl ovšem moc velký úlet. Prostě nemám to štěstí, abych viděla za každou barvou emoce, tančila po chodnících nespoutaně bosa a měla tak bohatou fantazii.

14.04.2019 1 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Vrah, který sbírá sbírá tetování. Kůže je pro něj uměleckým dílem. Detektiv Francis je odhodlaný ho zastavit. S tím mu pomáhá tatérka Marni, která chce ochránit svoji komunitu. Pokud se jim nepodaří zabijáka zastavit, každý kdo má na těle kérku, si bude muset doslova hlídat kůži. Mohl by o ni snadno přijít...

Velmi vychvalované čtení. Je to autorčin debut a je poznat, že má ještě co zlepšovat. Kniha je čtivá a napínavá, ale nesedlo mi vyprávění z pohledu třetí osoby. Navíc vše se rozhýbává jen velmi pomalu. Žádné stopy, nikdo nevěří teorii o vrahovi, který jde po tetování a policajti si neustále házejí klacky pod nohy. Chtělo by to ještě trochu přidat spád a bylo by to skvělé čtení :)

16.02.2019 3 z 5

Šťastní lidé čtou a pijí kávu. Krásný název, který ve mě probouzí představu vůně kávy a kouzlo útulného antikvariátu v Paříži. Jednoduše jsem si myslela, že je to kniha pro knihomola jako stvořená, ale bylo to šlápnutí vedle. Název je to nejlepší z celé knihy. Ve skutečnosti je o tom, jak se Diane vzpamatovává z velké životní tragédie. Kouří jako fabrika a den za dnem se opíjí. Zkrátka má depresi jako vyšitou a tak uteče do Irska. Nejdřív vesele pokračuje ve své snaze zdolat co nejvíc krabiček cigár denně, ale pak potká svého nového souseda. Edward je protivný morous, ale možná právě on bude lékem pro Dianinu depku a její bolavé srdce.

Takže žádné knihy, žádné kafíčko, žádná velká romantika. Depka, cigára, a letmý záblesk naděje. Čekala jsem něco veselejšího, co zahřeje a pohladí u srdce. Proto je pro mě knížka zklamáním

24.08.2018 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Uf, tohle byla pěkná ptákovina. A to nejen podle názvu, ale i podle děje. Hlavní hrdinka neustále vráží do mohutných svalnatých těl, v patách má deset elitních hochů a půlka z nich se jí líbí. Hrají s ní podivné hry, jsou tajemní jako hrad v Karpatech a nebezpeční jako celá smečka upírů Cullenových, když zavětří krev. Hrají s hlavní hrdinkou podivné hry, ale ona má stále úsměv na rtech. Občas ji děsí k smrti, ale hned vzápětí se s nimi chce líbat. Je tu spousta otázek. Byla jsem zvědavá co se za všemi těmi hrami skrývá, ale kniha nepřinesla vůbec žádné odpovědi a nevím o nic víc, než na začátku. Snad jen to, že většina z těchto hochů dobře líbá...

23.08.2018 2 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)

30.10.2017 5 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha staví především na dramatické rodinné tragédii a psychologii postav. Dřív než ji najde proto není dechberoucí thriller, při kterém se vám budou ježit chlupy na rukou. A to je tak trochu škoda. Tempo je pomalé, vláčné a něco přelomového se stane až v samotném závěru knihy. Konec je bleskurychlý, tak trochu klišoidní a kniha s takto zajímavou zápletkou by si zasloužila velkolepější finále. Knize schází potřebná dávka napětí a jiskra, která vás přinutí u dobrého thrilleru sedět až do rána. Na emoce vám příliš nezahraje, na nervy nezabrnká, zkrátka přejde jako dešťová přeháňka a nic moc ve vás nezanechá. Asi první kniha, která u mě po dočtení nevyvolala vůbec nic.

06.05.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Oceán ti daroval život. Teď mu 100 let služ jako Siréna. Nezestárneš ani o den, nebudeš nemocná. V přítomnosti jiných lidí mlč, dokud nenastane čas pro zpěv. Jakmile ten čas přijde, zpívej bez váhání...

Těmito pravidly se řídila Kahlen, kterou oceán zachránil před utopením, celou dobu svojí služby. Teď jí zbývá posledních 20let služby. Jenže potká Akinliho, který si získá její srdce. Ona a on. A mezi nimi samotný Oceán...

Na Sirénu jsem četla hodně kritiky a byla tak připravená na to, že to nebude nic dokonalého. Jenže mě ten příběh kupodivu bavil. Jasně, neseká se tu mečem, nelítá na dracích ani tu nejsou sexy princové Maxonové jako v Selekci. Kahlen je naivka, co se zamiluje na první pohled a celá kniha je jedna velká rozkošná romantika. Ale jinak se čte krásně, bavila mě a i příjemně překvapila.

Sirénu doporučuji, ale pozor- nezkoušejte ji srovnávat se Selekcí. Selekce je jednoznačně lepší, ale také jiná. Siréna je čistá romantika, při jejímž čtení vám v uších hučet Oceán :)

26.03.2017 5 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Příjemně čtivá oddechová knížka, patří mezi lepší v tomto žánru, ale na pět hvězdiček to není :) Za pár dní zapomenete o čem byla :) Hlavní hrdinka navíc po ostatních vyžaduje schopnost telepatie a protože její milý Oliver telepatii vážně neovládá, hádají se kvůli hloupostem :D A ten sladký závěr je možná až přehnaný, ale jinak to je čistá romantika :)

15.05.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka si vysloužila tři hvězdičky. Ne, že by byla průměrná. Je to dobrá kniha, která stojí za přečtení. Ale.. čekala jsem fascinující a temnou dystopii, jak se slibuje v anotaci. Nápad Rozpojení, zákon o životě, to je nesmírně zajímavé téma. Ale pořád mi v knize chybělo něco, abych si řekla, ano tohle je geniální. Bez šance na mě působí spíše jako kniha pro mladší čtenáře, hlavními hrdinové jsou totiž třináctiletí puberťáci a všechno to bylo takové ploché. Nedokázala jsem se do příběhu opravdu pořádně vcítit. Kdo ví, možná jsem prostě jen očekávala moc :)

02.05.2016 3 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Měděná rukavice je ještě čtivější a chytlavější, než první díl :) Jakmile se začtete, knížka vás už nepustí a vžijete se do Callova příběhu :) Opět s ním budete jíst lišejníky, bloudit chodbami Magisteria, čelit nové výzvě a doplňovat bodíky na jeho seznam zlosynnosti :) Vlažný začátek vám rychle vynahradí zbytek knihy :)

13.02.2016 5 z 5

Noční agent Noční agent Matthew Quirk

Noční agent má všechno, co si pod pojmem akční thriller představuji. Samé superlativy- akční jako James Bond a Avengers dohromady. Obsesivně návykový a čtivý natolik, že by závislost na této knize měla být uznanou chorobou (na kterou dostanete dva dny volno než dočtete).

Spousta intrik, spiknutí a lží. Tahle kniha má zkrátka vše, co zajistí, že se budete dobře bavit a sotva dýchat u akčních scén. Bonusem je, že vás vede ku zdraví, jelikož jistě poběžíte do supermarketu pro popcorn, abyste mohli schroustat všech deset dílů seriálové verze na Netflixu.

Po mnoha thrillerech, které si říkají thrillery, ale jsou plné jen žárlivých manželek, vraždících manželů, zhrzených milenek, tajemných chat a vřesovišť, tohle byla příjemná změna. Všechny ty rádoby psychothrillery si nechte prosím a naordinujte nám více akčních špionážních thrillerů, kde kulky sviští, agenti jsou sexy a kniha je natolik napínavá, že bych si nevšimla ani kdyby mi ten popcorn k seriálu naprosto bouchnul i s celou mikrovlnkou.

12.02.2024 5 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Nechat se načapat posledním nezadaným miliardářem v jeho vlastní koupelně při depilaci? Mít nejhoršího asistenčního psa na světě, který krade z kufru robertky vaší potenciální tchyně?

Jo, to je Begonie, šílená, ukecaná až běda a otravně neodbytná jako sluneční paprsek, co pronikne naprosto vším. Osvítí i temné kouty srdce posledního svobodného miliardáře.

Tenhle páreček se vážně hledal. Na papíře to mezi nimi jiskří, div kniha nevzplane samovznícením. Neuvěřitelných situací a humoru si užijete víc než dost. Begonie je prostě jak hurikán, který se vymknul všem meteorologickým zákonům. Nikdo ji nepředpoví, ani nezastaví.Prosviští kolem vás a na rozdíl od všech těch princezen co chtějí zachránce, temného mafiána nebo pana Greye, je příjemná změna. Ona chce prostě jen lásku. A to je nesmírně osvěžující. Výsledkem je konečně kniha u které se počůráte smíchy, užijete si romantiku a zároveň neřešíte žádné temné drama. Begonie a Hayes jsou prostě jedineční, zábavní a věřte mi - o nich fakt chcete číst!

11.02.2024 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Když zvažujete, jestli si máte někoho pustit do domu, promyslete to. Co když si ho pozvete domů a zůstane tam po něm stopa? Co když se pak váš vysněný dům stane mrazivou pastí?

Hlavní hrdinka Elle je spisovatelka, která je zrovna tak trochu v koncích. Nové nápady na knihu nepřichází a nepřichází, až to nakonec vypadá, že pořádný psychothriller si zažije sama na vlastní kůži. Svůj dům pronajala jiné rodině a teď po návratu něco není, jak má být. Hřejivá atmosféra domova se vytratila, nahradil ji chladný osten strachu. Někdo ji sleduje. Někdo se jí snaží dostat pod kůži. Děsivé vzkazy, rozbité těžítko v zamčené místnosti, otisk na okně anebo jen bujné hrátky její představivosti?

Tohle je zkrátka silně znepokojující thriller, přesně jak má být. Příběh je jako tikající bomba, s mimořádně intenzivní náloží mrazivé atmosféry!

27.12.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Četli jsme stejnou knihu? Patříš mi nebo Patříš do recyklovaného papíru? Protože tohle byla nuda. Vždycky se snažím na knihách najít něco jedinečného, zajímavého, napínavého. Ale tenhle příběh byl psaný neosobní formou, takže se od hlavních hrdinů nevcítíte a považujete je akorát za ztroskotance. Čekala jsem napínavé drama, místo toho bandička čtyř chlap(c)ů celou knihu kouří, pije a lituje se. Jasně, neměli to v minulosti lehký, ale o troskách se čte vždycky hůře, než o hrdinech :) A co této knize vůbec dodá děsný kopanec, je styl psaní, který připomíná školní sloh a tempo šneka, co jede pozpátku.

05.10.2020 1 z 5

Dar Dar Louise Jensen

Dar je dobře napsaný psychologický thriller, který se zabývá buněčnou pamětí. Ať už je tato hypotéza pravdivá nebo ne, každopádně jde o skvělý nápad, jak napsat zajímavý příběh. Vše začíná pozvolna a postupně nabírá temnější odstíny. Do hlavní hrdinky se snadno vcítíte a její objevování pravdy je pořádně napínavé. Jen velká škoda překombinovaného závěru, který by si zasloužil více vymazlit! :)

02.02.2020 4 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Slyšeli jste už o supernovách? Září ze všeho nejjasněji. Prudce explodují a pak rychle vyhasínají. Představte si lásku silnou jako supernova. Která však náhle skončí, protože jste rozděleni. Již navždy..

Bez tebe napořád je objevem letošního roku. Tahle kniha je neuvěřitelně dojemná a emotivní. Při jejím čtení skoro jistě uroníte slzu. Jde o příběh Elsie a jejího uzdravování. Pere se s bolestí v srdci a mezitím vám zpětně vypráví všechny nejdůležitější okamžiky jejich lásky. Je to hodně intenzivní čtení s velkou silou. Občas je to ničivé a pak tu jsou i šťastné okamžiky. A zatím vším visí otazníky. Jak se vypořádat se smrtí manžela. Co když vám všichni říkají, že máte celý život před sebou a tohle byla jen první láska, ale vy v duši cítíte, že to byl ten Pravý s velkým P?

30.06.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Krásných okřídlenců, co vám snesou modré z nebe, už tu bylo dost. Andělé nejsou v young adult literatuře nic nového. Dokonce jich je pěkná řádka a vy si tak můžete vybrat, jestli chcete Daniela Grigoriho z Pádu, Zavrženého Patche anebo archanděla Kassiela. A víte co? Jednoznačně volím Kassiela. Autorka hravě setřásla všechny konkurenty. Její Sedmé nebe je totiž mnohem lepší, čtivější, návykovější. Není dokonalá kniha. Má trochu pomalejší rozjezd a občas místy připomíná Stmívání. Ale přesto vám tahle kniha ukradne duši, omotá si vás kolem prstu a pustí až na samotném konci. Intenzivní čtení zaručeno! :)

17.03.2019 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

18.03.2018 3 z 5

Ritmatik Ritmatik Brandon Sanderson

Jednodušší, čtivá a napínavá kniha :) Je to ideální čtivo pro mladší čtenáře, ale i starší se rádi ponoří do světa ritmatiků a divokých křídáků :)

22.01.2018 4 z 5