Aimee1 Aimee1 komentáře u knih

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Ačkoliv se jedná pravděpodobně o nejoceňovanější Mawerovu knihu, tak musím říct, že se mi nelíbila tolik jako Skleněný pokoj. Je ale pravda, že to bylo částečně i odlišným tématem. Historická dějová linka pra-pra-prastrýce Gregora mi přišla někdy strašně mimo mísu, především ke konci, kdy jsem skoro měla chuť jí přeskočit (obzvlášť, když Lambertova linka začala být hodně zajímavá). Moc mi ani neseděly všudypřítomné sexuální narážky, i když chápu jejich význam a poselství. Znovu bych si knihu nepřečetla, i když v ní byly zajímavé pasáže. 4 hvězdy z 5 dávám hlavně kvůli autorovi, za česko-moravské reálie a styl psaní.

17.01.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

V krátké době jsem přečetla více knih od autorky a bohužel musím říci, že Krasojezdkyně je suverénně nejslabší. Příběh i jeho námět je skvělý, ale myslím, že z toho autorka mohla vytřískat více. Ale ono taky - co chcete pořád v těch románech pro ženy pořád vymýšlet, že? Každopádně autorka má lepší tituly a kvality Než jsem tě poznala nebo Poslední dopis od tvé lásky tento rozhodně nedosahuje. Škoda.

25.09.2018

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Lehká a nenáročná letní četba. Nečekejte kdovíjak intelektuální text, spíše je to taková příjemná vymývárna mozku, když má člověk špatný den :)

09.07.2018 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Zajímavý exkurz do světa dítěte trpícího autismem. Znovu bych si nepřečetla, ale v rámci všeobecného rozhledu doporučuji ;)

09.07.2018

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Nenáročná, čtivá letní záležitost. Přečtete jedním dechem.

09.07.2018 3 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Nic není takové, jaké se zdá. A pokud člověk nemá kontakt s realitou a vyrůstá v prostředí, kde je něco "normální", jen těžko pak chápe, že to vlastně normální vůbec není.

21.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha plná finského magického realismu! Mohu doporučit :)

21.11.2017 5 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Velmi zajímavá kniha z prostředí orientu. Není to klasická oddechová četba na vymytí mozku, ale vyžaduje trošku zkušenějšího čtenáře. Poměrně se mi líbila, ale znovu bych si ji asi nepřečetla.

21.08.2017 3 z 5

Catsass Catsass Claude Combacau

Zaujala mě obálka, vnitřek bohužel trošku zklamal... :/ víc netřeba dodávat.

07.08.2017

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku jsem byla trošku skeptická. Od autorky už jsem četla Zamilovanou hypnotizérku a Na co Alice zapomněla. Druhou jmenovanou jsem ani nedočetla. Ale byla jsem příjemně překvapena. Dobře a poutavě napsáno, taková odpočinková četba se zajímavým rozuzlením :) k moři na dovču ideální!

07.08.2017

Bouře Bouře Steve Sem-Sandberg

Musela jsem knihu odložit, protože mě čtení spíše otravovalo než bavilo. Nesedí mi autorův styl "budu chodit kolem horké kaše, dokud to půjde". Nemohu doporučit.

26.07.2017

Začni žít Začni žít Nadine Gordimer

Po přečtení již chápu, proč autorka dostala Nobelovu cenu za literaturu. Kniha je trošku náročnější na čtení, není to vyloženě oddychová četba, při níž člověk "vypne", ale o to více je zajímavější. Obzvlášť z pohledu poměrů v JAR.

05.06.2017 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Zajímavý exkurz do života ortodoxních Židů, který mě usvědčil v tom, že absolutně nechápu, jak si někdo může tento život dobrovolně vybrat. Zpočátku mi přišlo vše hrozně nadnesené (asi proto, že jsem nevěřila, že dcera rabína může být tak zdivočelá, jako ona, a manželka rabína může být psychotický závislák, ale proč ne). Znovu bych si knihu asi nepřečetla, ale jako seznámí s ortodoxní vírou, to bylo zajímavé.

15.05.2017 5 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Výborná knížka pro všechny, kdo se zajímají o to, co dávají svým mazlíčkům v misce.

19.07.2014 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Z trojice volně navazujících Smithových románů podle mě ten nejslabší článek :( Bohužel jsem knihu ve 3/4 odložila, protože se stále nedělo nic zásadního. Lev Stěpanovič se utápí v depresích po smrti své ženy a to bych z toho měla za chvíli depresi taky :( Nicméně předchozí dvě knihy Dítě číslo 44 a Utajovaný projev mohu vřele doporučit!

28.10.2013

Záhada domu Šeferů Záhada domu Šeferů Tamar Yellin

Literatura s židovskou tématikou mě fascinuje celý život. Přečetla jsem desítky knížek o Židech, židovské kultuře, holocaustu apod....Kdybych z toho kvanta měla pár doporučit, tak tahle by byla jedním z nich. Ukazuje, že i ortodoxní Židé nejsou staromódní, nežijí zahrabaní v jeskyních, nepěstují si dlouhé pejzy a netráví celé dny a noci u Zdi nářků. Právě naopak. Vřele doporučuji!

09.09.2013 5 z 5

Moje tajná válka s Hitlerem Moje tajná válka s Hitlerem Gretel Wachtel

Výborná kniha, která skvěle popisuje život běžných lidí během 2. světové války. Když si člověk uvědomí, že to všechno jedna žena zažila, je to strašné. Vřele doporučuji všem, kteří si touží přečíst příběh, který chytne za srdce.

30.08.2013 1 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Nádherná kniha - komentáře ze světových periodik umístěné na zadní straně knihy tentokrát nelhaly. Silně jde vidět vliv velkých realistických autorů, už jenom to, jak dokonale má Némirovská zvládnuté postavy, které se navzájem prolínají, ač by se to někdy dozvěděly. Čtenář vidí, jak je i tak velká země jako Francie najednou malá, ale i přesto se celé rodiny míjejí (viz Jeanne a Maurice Michaudovi a jejich syn Jean-Mare v městečku Bussy).

01.07.2012 4 z 5