Začni žít

Začni žít https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17626/bmid_zacni-zit-mKM-17626.jpg 3 11 4

Pětatřicátník Paul Bannerman má svůj život pod kontrolou. Když mu ale jednoho dne lékaři diagnostikují rakovinu, zhroutí se mu svět. Paul se stává nebezpečným pro své okolí, protože je "radioaktivní". Aby uchránil manželku a dítě, uchýlí se dobrovolně do karantény domu svého dětství, kde se o něho starají rodiče. Manžel a otec se tak znovu stává synem. A tento krok má své následky. Pro všechny zúčastněné...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Get a Life , 2005

Abroš
14.03.2020 4 z 5

Náročná kniha na čtení.

Aimee1
05.06.2017 4 z 5

Po přečtení již chápu, proč autorka dostala Nobelovu cenu za literaturu. Kniha je trošku náročnější na čtení, není to vyloženě oddychová četba, při níž člověk "vypne", ale o to více je zajímavější. Obzvlášť z pohledu poměrů v JAR.

Scathia
08.08.2016 2 z 5

Nemohla jsem se do toho začíst. Dlouho mi trvalo, proč mi knížka přijde tak odcizená. Po padesáti stránkách mi došlo, že v 99% obsahu chybí přímá řeč. To, že je kniha psaná v er-formě také nepomohlo. Skoro dvě stě stránek vnitřních pochodů různých lidí, to jsem prostě nedala.

Makocka
18.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem, neurazilo mě to, ani nenadchlo. Dobré na seznámení s autorkou a trochu naťuknutí problematiky života v JAR (kriminalita, politická korektnost po zrušení apparteidu, HIV pozitivní děti, ekologie). Něco si o tom víc zjistím, ale v čtení autorky už asi pokračovat nebudu.

jihoafrická literatura

Nadine Gordimer