Ailee Ailee komentáře u knih

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Ač mi někdy Susannah přijde značně natvrdlá a svými řečmi mě dohání k šílenství (nemluvě, že nespisovných tvarů je v celém ději až přespříliš), nemůžu si pomoct, abych tuhle sérii prostě nemilovala. Moje srdcovka už od dětství a rozhodně ji nečtu naposledy!

06.12.2017 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Možná trošku slabší než první dva díly, ale pořád srdcovka. Velké plus je, že ubylo opakujících se popisů, co bylo před začátkem prního dílu a všeho potom. Respektivr jsou tyto infomace roztroušené během děje a mnohem lépe to zní.

03.12.2017 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Dle mého názoru velice povedený reteling klasické pohádky o Sněhurce. Jistě, chybí nám zde sedm trpaslíků, ale místo toho je příběh protkán silnou originální magií a ohnivou silou draků. Nenechte se zmást tím, že v zahraničí vyšly další díly. Příběh je ukončen se vším všudy a rozhodně stojí za přečtení.

30.11.2017 5 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Marie Rejfová

Tři a půl, kniha nebyla horší, ani lepší, než Čarověník. Neztratila svůj "nádech domoviny" ani svou originalitu a nápaditost. Co mě však u obouch knih troku mrzely byly konce. Celou dobu děj k něčemu směřuje, k hlavnímu rozuzlení, velkému finále, a když na to konečně dojde, je to odbyté během pár řádků. Troška větší gradace a napětí by jim neuškodilo. Ale celkově se mi knihy líbily, i když to není přímo můj šálek čaje.

26.11.2017 4 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Kniha nebyla špatná a četla se docela dobře. Ale rozhodně bych se obešla bez toho, aby mi na každé stránce opkaovali,kdo jak voní, komu se jak lesknou vlasy, že má hlavní hrdinka na krku věčně medailon (vážně, to si z celé knihy budu pamatovat asi navždy)., co všechno ji bolí. Přišla mi trošku moc ufňukaná, i když zas to působilo realistištěji. Za přečtení stojí, ale vracet se k ní už nebudu.

25.11.2017 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Na začátku mě štvalo příliš dlouhé popisování věcí z minulosti, které jsem se dozvěděla už v prvním díle, ale když se autorka po několika stránách vrhla do "aktuálního" děje kolem mediátorky Sue, nemohla jsem si stěžovat. Ač je knížká útlá, má dvěstě stran, které utíkají pod rukama jako zrychlený film. Čtenář se ani nestihne rozkoukat a už je na konci. Čte se opravdu velice rychle. I když jsem knihu četla před několika lety minimálně dvakrát, nenudila jsem se ani tentokrát. Mediátor prostě vede:-)

17.11.2017 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Skvělé zakončení skvělé série. Konečné vyvrcholení pětí dílů, bitva i Olymp, která se táhla skoro po většinu knihy, aniž by ztratola na dynamice nebo napětí. Jen to konenčné vyvrcholení mě trošičku zklamalo. Čekala jsem ěnco více velkolepého, ale jako kdyby to Rick najednou utnul. Ale i tak to byla pecka! Rozhodně jsem knihy nečetla naposled a vrátím se k nim.

12.11.2017 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Čtyři je moc, tři zase málo. Knížka měla určitě originální nádech a to, že je z naší domoviny, na mě při čtení doslova dýchalo. Rozhodně za přečtení stála a vrhnu se i na druhý díl, třebaže podruhé se k ní nejspíš již vracet nebudu. Ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Doporučuji spíše pro starší čtenáře. Mladší, bažící po akčním dobrodružství ve stylu Skleněného trůnu asi moc nenadchne. Chce to vyzrálejší pohled.

11.11.2017 4 z 5

Čestný špionský Čestný špionský Ally Carter

Tahle kniha je dobrá. Moc dobrá, i když je to "kravina", ale když k ní právě takhle budete přistupovat, budete ji brát do ruky s tím, že si chcete přečíst něco, co je postavené na hlavu a přitažené za vlasy a vlastně neuvěřitelný nesmysl, tak budete nadmíru spokojení. Nesmíte řešit logiku či pravděpodobnost příběhu, ale jen si ho užívat a smát se mu. A pak se budete usmívat i v okamžiku, kdy knihu dočtene a budete ji odkládat do police.

03.11.2017 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha se mi četla lehce a skoro sama. Konec mě trochu zklamal, ale zase jsem ráda, že se mi ještě nepodařilo na 100% odhalit, kdo a proč stojí za celým spiknutím, i když Konstantinovu roli jsem v něm odhadla celkem dobře. Pár teorií ale mám:-) Na druhý díl se vrhnu co nevidět. Za mě 4,5*

24.10.2017 4 z 5

Modelka Modelka Holly Smale

Já vím, že tahle kniha je svým způsobem strašná blbina, ale za přečtení stojí. Sice nad ní budete občas rozmrzele kroutit očima (pokud jste starší), ale za to ty hlášky... Vracet se k ní asi už nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji přelouskala.

20.10.2017 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Bylo to čtivé, styl psaní byl příjemný a plynulý a nápad zajímavý, ale co ten děj? Kromě začátku tam napínavého nebylo snad vůbec nic! O konci ani nemluvě. Pořád jsem měla pocit, že mi někdo poslední stránky vytrhl, protože tam FAKT něco chybí. Jediná zajímavější část byla uprostřed a i tady se mi zdálo, jako kdyby se autorka té části snažila co nejvíce vyhnout. Halóóó! Připadám si okradená! :-/

18.10.2017 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Tuhle knihu jsem četla již poněkolikáté a ani tentokrát mě nenudila. A to i přesto, že je děj vlastně naprosto přímočarý a bez větších zvratů či překvapení. Čte se strašně rychle, je to taková knihohubka, kterou máte přečtenou za pár hodin. Doslova. Nikdy mě neomrzí.

08.10.2017 5 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Tahle kniha měla dobrý nápad a pomalý, ale slušný začátek. Ale od půlky to začala být hrůza. "Putování srdcem" bylo dlouhé, příliš popisné, nudné a anatomicky chybné. Konečný souboj byl celkem zajímavý, ale dalo se z toho vytáhnout víc. A závěr byl odfláknutý. Jednoduše odfláknutý. Škoda. Ale četlo se to rychle. Velké řádky. :-/

08.10.2017 3 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Zatím snad nejlepší díl! Konečně zajímavý konec. I když jsem tušila, co se stane, nevěděla jsem kdy a jak.

02.10.2017 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Kniha se zdá velká, ale díky velkému řádkování a kraťoučkým kapitolám se čte velmi rychle. Finální bitva, na kterou jsem se celý díl těšila, byla trošku... odfláknutá. Nezaujala mě, ale jinak knize moc vyčíst nemůžu. Za přečtení stála.

24.09.2017 4 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi tam chyběla kloudná zápletka a hlavní hrdinka se většinou vztekala úplně bezdůvodně. Na druhou stranu právě její vztekání a popichování se s ostatními bylo to, co na knize nejvíc bavilo. Miiny hlášky a popisy situací jejím svérázným pohledem na svět stály za to. Přesto jsem ke konci některé odstavce začala přeskakovat, když jsem tušila nudu a vyjádření její mizerné nálady, což bylo minimálně na každé druhé stránce.

19.09.2017 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Možná zatím nejlešpí díů Pecyho. Občas trochu zmatený, ale což.

03.09.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nebyla to Selekce, nebyla to dokonce ani Dcera, ale za přečtení to stálo. Bylo příjemné se vrátit do tohoto světa a vzpomenout si, co všechno se odehrálo v Selekci z trochu jiného pohledu. Nejvíc mě bavila povídka Princ a Druhé výročí. U těch jsem se nejvíc zasmála.

27.08.2017 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Lepší než druhý díl, odpočinkové, akce jen zlehka, aby se neřeklo a stejně jako v prvním díle spousta zbytečných řečiček okolo, které děj zbytečně natahovaly. Ale nápad a prostředí se mi líbilo.

27.08.2017 3 z 5