Úklony a úklady

Úklony a úklady https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210594/bmid_trochu-jiny-penzionat-uklony-a-ukla-uhB-210594.jpg 4 180 34

Trochu jiný penzionát série

< 2. díl

Druhý díl úspěšné knihy Etiketa a špionáž vypráví o mladé Sofronii navštěvující druhý ročník Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Sofronie nastupuje do druhého ročníku Penzionátu mademoiselle Geraldiny a hned musí pomoct své kamarádce Dimity zbavit se únosců a Vieve dostat se do Bunsonovy chlapecké školy. A záhada s prototypem pokračuje – tentokrát by někdo zabíjel za jeden droboučký ventil z divnostroje. Má totiž kontrolovat étherické proudy tak, jak se ještě zatím nikomu nepovedlo! A to by znamenalo převrat v dopravě! Vedle všech těchhle potíží Sofronie zvládne ještě flirtovat s kotelníkem Mydlounem a vykašlat se na Felixe, syna vévody z Golborne. Divnostroje a mechanická zvířátka. Piklouni a nebezpečné pudinky. Vězte, že i druhý díl Etikety & špionáže bude stát za to!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Curtsies & Conspiracies , 2013

hanaseidl
19.06.2021 4 z 5

Prostě zábavné a nápadité. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Je chytrá a vynalézavá. Kombinace správné hospodyňky a špionky je prostě legračně ironické :D

Killlerka3031
04.11.2020 5 z 5

Kniha byla zábavná, a plná zajímavých zápletek.

brzda.
20.08.2020 3 z 5

Dobrá knížka, ale horší než první díl.

CampHalfBlood
30.04.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem stejně nadšená jako první dílem. Doopravdy jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Miluji Sofronii a velmi snadno se s ní ztotožňuji. Oceňuji, že se nejedná o romanci a jen tam jen okrajově daná, jak s MYdlounem, tak s Felixem, přestože jsem se do Felixe zamilovala v té chvíli, kdy ji řekl Rio.. JSem velmi zklamaná, že nejsou přeložené další díly, ale rozhodně si je přečtu v angličtině, už je mám koupené v čtečce a jen čekají, až se na ně vrhnu!

Boby17
08.02.2020 4 z 5

Nenáročný steampunkový příběh se mi zdál být malinko slabší než první díl. Možná, že jsem si již příliš zvykl na vynálezy, které používala Sofronie a její kamarádky a téměř žádné nové se v příběhu neobjevily. Naopak v příběhu dostaly podle názvu více prostoru úklady a pak také náznaky srdečních záležitostí. Nebylo to zlé, hodnotím 3,7 hvězdami, tedy matematicky zaokrouhluji na 4.

Džungle_knih
19.09.2019 3 z 5

Za mě nevyužitý potenciál školy v oblacích. Druhý díl byl slabší něž první. Celkem chápu, že se další díly nepřeložily, ale já vážně nenávidím neúplné série.

Silmarien
12.02.2019 4 z 5

Pokračovanie, Sophronia sa ďalej vzdeláva v špiónskej škole madame Geraldine.
Druhý diel sa mi páčil viac ako prvý, človek sa už vyzná vo svete, nevytáčali ma jednotlivé zvláštnosti ako v jednotke, kde som prvú polovicu len uvažovala či je to naozaj alebo si zo mňa autorka robí srandu.
Bolo to dobré. Dejová línia z jednotky sa rozvinula, postavy boli detailnejšie, zjavil sa aj istý náznak romantiky, ale neprevalcoval zvyšok deja.
Mrzí ma, že ďalšie diely nie sú preložené, kvôli poslednej strane sa možno pustím aj do angličtiny :-)

vlkove
22.09.2017 3 z 5

Musím konstatovat že první díl mi sedl lépe. Kniha se místy vlekla a postrádala spád. Prostředí příběhu je úchvatné ale samotný děj svou zajímavost postrádá.
Určitě bych tuto sérii doporučila, tento díl končí uzavřeně, proto určitě nevadí, že u nás další díly nevyjdou. Krásné prostředí a příběh, který pohladí po duši.

HODNOCENÍ SÉRIE: 82 %

Ailee
27.08.2017 3 z 5

Lepší než druhý díl, odpočinkové, akce jen zlehka, aby se neřeklo a stejně jako v prvním díle spousta zbytečných řečiček okolo, které děj zbytečně natahovaly. Ale nápad a prostředí se mi líbilo.

GabkaN993
17.08.2017

dobrá knížka, je dobrá jak její 1.díl a chtěla bych si přečíst i poslední 2 díly až budou v češtině.

brzda.
18.07.2017 3 z 5

Pěkná kniha i když se mi více líbila jednička.....

Veronika33
18.07.2017 4 z 5

Kniha a príbeh bol viditeľne lepší ako v prvom diele. Náväznosť deja bola stráviteľnejšia a pútavejšia. Malo to miestami nejaké chybičky krásy, ale stojí za prečítanie. Keďže ďalšie diele už vydané nebudú, v sérií už pokračovať nebudem (aj v prípade v pokračovaní vydávania série).

Ledward
09.07.2017 5 z 5

Tahle knížka je úžasná, stejně jako ta předtím.
Jsem jediná, kdo si teďka chce koupit vycházkové, či večerní šaty?

abelmoony
04.03.2017 3 z 5

I druhý díl mohu doporučit ke čtení. Hlavně pokud si chce odpočinout a nechcete číst nic nad čím byste museli moc přemýšlet.
Ráda bych si přečetla i další díl, ale bohužel to vypadá, že do češtiny přeložen nebude.

Marthas
22.09.2016 3 z 5

Opravdu napínavé a místy i vtipné, po té, co si jeden zvykne na prazvláštní prostředí...
Bohužel ten konec byl na mne příliš... Ono je to ale stejně jedno, poněvadž další díly asi nebudou, navíc si nejsem ani jistá, zda v zahraničí vědí, kolik to má mít dílů.-/ Osobně pokud bych chtěla být v týmu, tak F... Kotelnící mohou mít sebezlatější srce, ale...
Navíc Sofronie mi nepřipomíná dívku, ale kapesní kalkulačku.-)))

pink_ivy
20.08.2016 2 z 5

Knížka se mi "líbila" asi stejně jako první díl. Nedokážu přesně říct co přesně mě na obou knížkách tak vadilo. Nevím jestli je to styl psaní autorky, nebo fakt, že knížky zní, jako kdyby je napsalo dvanáctileté dítě, nebo snad to, že to nejspíš pro dvanáctileté děti je. Mě se to ale opět moc nelíbilo, příběh nebyl nic moc, vlastně se dalo vcelku rychle předvídat co a jak a proč. Postavy se opět chovali dost ploše, unile a otravně. Ale tak, když se hodně nudíte, tak se to číst dá. Čas to zabije. 2*

vodopad152
23.07.2016

Kniha byla pěkná a byla jiná než první kniha což se mi líbilo.

kyticka152
15.07.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, bohužel částmi jsem se nudila. Na konci to bylo vlastně všechno důležité a vzhledem k tomu, že konec byl bomba, tak to spisovatelce odpouštím. Doporučuji k přečtení.

ve7gr11
15.04.2016 4 z 5

tato kniha se mě bavila o trochu míň než první díl, to však nic nemění na tom, že je to bezva série a každému ji doporučím :)

Efeméra
06.04.2016 5 z 5

Je poměrně těžké, aby mě nějaká série s tím, co už mám načteno, oslovila, ale tato to dokázala. Proto mě mrzí, že se v Česku nedočkáme dalších dílů :/ Nezbývá mi, než pokračovat ve čtení v angličtině.

špionáž dobrodružství steampunk

Gail Carriger (p)
americká, 1976
2014  77%Etiketa & špionáž
2014  83%Úklony a úklady

Kniha Úklony a úklady je v