Adele02 Adele02 komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Místy z toho stále cítím jen trochu víc okecávané drama, což mě někdy trochu brzdilo ve čtení, nejsem zrovna fanoušek sáhodlouhých monologů přes dvě stránky. Ale Wilde má něco do sebe, myšlenka celého díla je skvělá, a kdybych si měla zvýrazňovat pasáže, asi bych popsala celou knihu. Nemůžu říct, že s postavami ve všem souhlasím, ale že měly něco do sebe? To rozhodně.

18.09.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

První díl sérii, který pokaždé spolehlivě obrečím, jak knihu, tak film... a je zřejmě úplně jedno, kolikrát se k jednomu z toho dostanu. Ohnivý pohár je v mnohém vyspělejší a je jasné, že s nadcházejícími temnějšími tématy bude ještě víc.
A stejně si myslím, že by byl Voldy ten nejlepší řečník vůbec.

17.09.2020 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Detailně zpracovaný rozklad osobnosti a lidské psychiky. Už jen kvůli tomu jsem zvědavá, co přinesou další díly.

18.07.2020 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

„Kdy se končí lidská zloba? Pravím, kdy se končí? Je naděje, že ukojivši svou vášeň, sama se rozplyne a uklidní? Nikoliv! Konce jí není. Žene se dal silou pořád vzrůstající, vše jí slouží za pohnutku, ve všem spatřuje zmocnění k svým útiskům...“

18.07.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jestli chcete ještě silnější zážitek, tak si pusťte audioknihu. Špičkové zpracování.

18.07.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ooo. Tak tomu říkám konec!

Moc nevím, co na to říct. Je to promyšlené, ale něco mi tam chybí, něco mi tam prostě neštimuje. A pořád shipuju Ilan a Joela :D

13.12.2019 3 z 5

Hospoda Na mýtince Hospoda Na mýtince Zdeněk Svěrák

Naše staré hodiny
bijí čtyři hodiny...
To je směšné, cha cha cha!

20.08.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Mon Dieu.
S každou její další knihou ji miluju čím dál víc. ♥

SPOILER
A bulela jsem jako želva. Sice jsem si u Rhyse říkala, že to je ohraný a že je jasný, že ho nenechá umřít, protože tam někde musí být to kouzlo, co bylo v jedničce, a hlavně Tamlin, že jo, ale stejně jsem brečela jak malá :D

20.08.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Posledních třicet stran jsem si asi vymyslela, jak jsem to četla přes slzy. Nechápu, proč jsem to vůbec četla, když jsem chytala deprese z každé druhé strany.
Citát "Žijte každý den, jako by byl ten poslední" je mým mottem už nějakou dobu, ale teď si to uvědomuju ještě víc.
A i přes to všechno, jak mě ta kniha ničila, mám chuť na poslední stránku připsat pro změnu citaci Harryho.

All was well.

19.08.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

S Hoover si asi nesednu. Je to čtivé a fakt silné téma, ale... ne, spíš se mi to nelíbilo.

19.08.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Asi je to u mě už klasický případ, že když je něco boom, já to zase tolik nežeru... :D Nejsem z toho paf jako všichni ostatní, ale uznávám, že to bylo fakt super! Originální příběh, jen co je pravda. Postavy reálné, chechtala jsem se nad mužskou rozpačitostí, jakmile měli jednat s dítětem. Nepřekážel mi ani Ilanin věk, ten autorka taky vystihla perfektně. Jenom mě trochu mrzí, že se prvních stran jenom vysvětlovalo, historie, původ, všechno, mám radši, když to vyplyne z příběhu.
Chybělo tam hrozně moc čárek a dvě vyjmenovaná slova jsem našla s měkkým i. Pardon, ale tohle české autorce neodpustím.

A doufám, že až Ilan vyroste, zůstane s Joelem, protože ten ship si o to prostě říká! A Vargase mi nechte, prosím :D

26.06.2019 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Evženku, Evženku... naprosto dokonalé dílo.

21.07.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Až mrazí.

21.07.2018 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Zde si dovolím jen citovat z jednoho filmu - „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem."

27.12.2017 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Přišel jsem na svět, abych si postavil život dle obrazu srdce svého...

27.12.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

U prvního dílu jsem se nudila, tady jsem stránky hltala jako blázen. Konce Dvorů jsou jiné než u Trůnu, ale stejně mi vždycky vyrazí dech. Miluju celý Noční dvůr. A pro autorku mám do dalšího dílu jediné přání: Zabij tu tamlinovskou svini hned na začátku trojky. A pěkně pomalou, mučivou smrtí, ať si to taky vychutnám.

16.09.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Přiznám se, že jsem čekala lecco, ale toto rozhodně ne. Styl autora mě překvapil a celou dobu jsem se skutečně bavila. Jen škoda toho konce, ten byl strašně urychlený...

31.01.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Běžte mi někdo koupit další kapesníky, prosím...
Спасибо.

10.12.2016 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Jak teď mám
mám kruci popsat
svoje myšlenky
a to, jak
se po přečtení
cítím?

Čekala jsem úplně něco jiného, než mi bylo nabídnuto - a jsem velice překvapená. A taky zvědavá, jak na tohle sakra napíšu recenzi, abych mohla říct pravdu a abych taky trošku lhala.
Sama jsem z toho trochu vedle.

29.08.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

4,5
Tak tedy, pět bych klidně dala. Tuhle sérii mám fakt ráda, ale když uděláte z hlavní hrdinky děvku, je to pak o ničem. America mě tu tedy příšerně štvala, Aspen opět nic moc a dokonce i Maxon si lehce klesl. A když to shrnu? Na konci je to samé, co u prvního dílu. Opět nevím vůbec nic.
No, jsem zvědavá, co se z nich vyklube v První.

26.05.2015 4 z 5