adajka adajka komentáře u knih

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Geniální hříčky se slovíčky, Plíhal je v tomto mistr.

17.05.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knížku rozhodně doporučuji k přečtení. Je úžasně napsaná. Téma je dost silné a po přečtení jsem byla docela otřesená. Svět ani dnes není úžasný, ale člověk si uvědomí, jak se má skoro jako v bavlnce oproti některým epochám dějin nebo oproti některým osudům.

17.05.2013 5 z 5

Šimsa Šimsa Hana Doskočilová

Moc pěkná knížka pro děti. Jedna z těch, které učí děti citu pro to dobré - třeba kamarádství, pomáhání si, odpouštění ...

29.04.2013 5 z 5

V pravou chvíli V pravou chvíli Nora Roberts

Výborná knížka, plná romantiky i napětí.

13.04.2013 5 z 5

Červená lilie Červená lilie Nora Roberts

Romantická duchařská knížka, příjemné počtení.

05.04.2013 4 z 5

Kouzla osudu Kouzla osudu Nora Roberts

Tři romantické fantasy příběhy. Počtení nebylo špatné, ale rozhodně ani ne z nejlepších.

29.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

V druhém díle už je i náznak děje. Je v něm méně erotiky než v prvním, což je škoda. Žiju už leta ve vztahu a mám děti, už prožívám spíš odvar vanilky a matně vzpomínám, že to bylo kdysi i jinak. První díl pro mě byl vzpomínkou na vzrušující začátky vztahů :-D. Druhý je víc o romantice a to až moc, že se z něj stala taková limonáda :-(

24.03.2013

Skryté schodiště a kouzelný koberec Skryté schodiště a kouzelný koberec Tony Abbott

Pěkná dobrodružná knížka pro děti. Musíme sehnat pokračování :-)

24.03.2013 4 z 5

Slavnosti krokodýlů Slavnosti krokodýlů Alena Jakoubková

Mě knížka moc nezaujala, nějak přeskakovala v čase, působila na mě celkem ukňouraně (humornou nadsázku jsem tedy opravdu nepostřehla) a ty cizí jména téměř všech postav kromě Krokodýla Oldřicha se do socialistické ČSSR opravdu moc nehodí.

17.03.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Většina z nás asi neodloží knihu a nepůjde spát právě ve chvíli, kdy se dočte k milostné scéně. Tato kniha je jedna milostná scéna za druhou. Proto se tak těžko odkládá a docela rychle je přečtená. Jinak ale postrádá děj a pointu. Výborná oddechovka. A souhlasím s názorem, že ze začátku opravdu hodně připomíná Stmívání.

16.03.2013

Tři maminky a tatínek Tři maminky a tatínek Barbara Nesvadbová

Příběh od Aleny Ježkové je o tom, že je někdy dobré zavzpomínat na své dětství, abychom byli lepšími rodiči. Moc hezky se četl. Snový příběh Natálie Kocábové byl pro mě trošku úlet. Dopis dceři po prvním zklamání v lásce byl zajímavý a rozhodně je dílko příjemným překvapením od Barbary Nesvadbové.

09.03.2013 2 z 5

Tři tatínci a maminka Tři tatínci a maminka Michal Viewegh

Knížka pro děti i pro dospělé. Řekla bych, že je o kouzlech a dobrodružstvích, které bychom neměli zapomenout z generace na generaci předat.

09.03.2013 3 z 5

V tomto díle jsem se trochu ztrácela v počtu osob. Možná je to trochu i těmi pro mě neobvyklými severskými jmény. Ale míchalo se mi, kdo je od policie, kdo je od tajné bezpečnosti, ze Sekce, z Milton security, z jedné redakce, z druhé redakce ... Ufff, už to bylo trochu překombinované a o něco méně čtivé.

08.03.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zezačátku jsem se trochu prokousávala podrobným popisem charakterů a trochu minulostí hrdinů, ale potom začal být děj napínavý, že knížku nešlo skoro odložit. Výborné čtení.

17.02.2013 5 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Příběh o nevěře, jaký si můžete přečíst skoro v každém časopise. Snad jen s tím rozdílem, že si ho můžete přečíst ze dvou úhlů pohledu. Nic nového nepřináší a po pravdě bych řekla, že ani hloubku pocitů, kterou se museli přebrodit, příliš neodhaluje. Nicméně myslím, že vydání této knihy rozhodně musel být poslední hřebíček do psychiky exmanželky.

05.02.2013 1 z 5

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Baví mě rozhodně víc Vieweghovy romány než deníky. K pár zajímavým postřehům a vtipným slovním obratům se čtenář musí prokousat nicneříkajícími zápisky nebo částmi deníku ve stylu ´nemám rád, když o mě píše bulvár, nejlepší bulvární články o sobě napíšu sám´.

04.02.2013 2 z 5

Zoufalé matky Zoufalé matky Maria Beaumont

Oddechové počtení :-)

04.02.2013 3 z 5

Povídky z verandy Povídky z verandy Philip Gulley

Oddechovka, no z kategorie nezabije ani nepos

01.02.2013

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Knížka se mi moc líbila. Film o dost míň. Je to takové pohádkové a přitom místy až krutě reálné.

29.01.2013 5 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Dětská knížka, kterou jsem četla své dceři a tak trochu chvílemi měla "knedlík v krku" dojetím. Bylo by moc krásné, kdyby tuto knížku přečetlo co nejvíc školáčků.

29.01.2013 5 z 5