adajka adajka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to jednoduché dovolenkové čtení. Přesto se pokouší přinést z různých úhlů náhled na život a občasné trable jako nevěru, ztrátu důvěry, rozpad rodiny ...
Závěr může trochu kýčovitě působit moc happy, všichni jsou nakonec spokojení, ale díky tomu v nás knížka nezanechá depkoidní pocit, jak marná je jakákoliv snaha, ale pozitivní touhu být strůjcem svého štěstí navzdory okolnostem.

08.07.2019 5 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Miluju knížky, které mě rozesmějí. A to je v případě této knížky slabý slovo. Chvílema jsem se uculovala, chvílema řehtala, až na mě rodina civěla, jestli se mi něco nestalo. Ale podobně jako u představení Čtyř dohod s Jardou Duškem - člověk se chechtá jak pominutej, jenže kurnik ono je v tom bohužel tolik pravdy. Výborný čtení pro pobavení.

31.03.2018 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Výborné čtení

28.03.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížkou jsem nadšená. Když pročítám nesouhlasné komentáře, říkám si, že možná je to i proto, že i můj život prošel pár velkými zvraty a i mně se do hlavy občas vkrádají myšlenky typu "co by bylo, kdyby ...". Pro mě vystihuje perfektně složitost závažných rozhodnutí a smiřování s osudem.

23.06.2015 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Drsný příběh. Kdybych nevěděla, že je podle autentického vyprávění, řekla bych, že to autor s těmi krutými zážitky, nakonec skoro nepravděpodobným návratem i s happy-endem překombinoval. Život opravdu někdy píše neuvěřitelné osudy.

06.04.2015 4 z 5

Velmi silně emotivní skutečný příběh, doporučuju přečíst a chystám se na další knihy této autorky.

22.02.2015 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi zajímavá knížka o tom, jak je dobré propojeno se špatným. U této knížky jsem netušila, jak dopadne, ale navíc jsem ani nevěděla, jak bych chtěla, aby příběh skončil.

29.05.2014 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Bezvadné počtení. Děj byl trochu naivně romantický, ale docela jsem se i nasmála.

12.05.2014 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Tilly Bagshawe

Příjemné čtení, romantika, přátelství, láska, zrada, všechno v knize je

02.03.2014 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Výborné čtení, napínavé. Jen škoda, že je to začátek série, takže má otevřený konec :-(

30.09.2013 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Knížka se výborně čte, je plná romantiky a erotiky a nechá nás ochutnat napětí, že bude i děj, ale ... ten asi až v druhém díle. Chjo, tak já si ho jdu sehnat. :-D

26.09.2013 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

I mě připadne hodně podobná Padesáti odstínům, ale přiznám se, že tahle kniha mě bavila víc. Asi hlavně proto, že tu nefigurovala nějaká nesmyslná smlouva jako v Padesáti odstínech. Je to spíš milostný příběh s erotickými scénami. A myslím, že i oboustranná žárlivost je celkem pochopitelná. (Osobně pro mě je teda ale jméno Gideon trochu antiafrodisiakum :-D )

28.06.2013 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Klasický příběh Krásky a netvora pojatý v novodobém New Yorku mezi středoškoláky. Takže nečekáte se zatajeným dechem, jak to dopadne, protože to vlastně víte. Knížka se příjemně čte.

28.06.2013 3 z 5

Úsvit lásky Úsvit lásky Dorothy Garlock

Příjemný romantický příběh

28.06.2013 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Hodně silný příběh, zajímavý pohled na koncentrační tábor očima nic netušícího dítěte.

28.06.2013 5 z 5

Jak se žije dětem s postižením Jak se žije dětem s postižením Helena Chvátalová

Zajímavé nakouknutí do života rodin s různě postiženými dětmi prostřednictvím rozhovorů s rodiči, ale i s některými z dětí.

07.06.2013 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Monyová (p)

Příjemné čtení jako všechny knížky Monyové

07.06.2013 4 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Tak toto na mě teda bylo až moc přeslazené, nemělo to prakticky žádný zádrhel, hrdinové si museli prostě vytvořit problémy tam, kde žádné nejsou.

17.05.2013 odpad!

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Knížka je psaná lehce humorným stylem, ale přesto ... nachystejte si kapesníky! Krásná knížka

17.05.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Trochu náročnější čtení, malinko překombinované.

17.05.2013 3 z 5