Další báječný rok přehled

Další báječný rok https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77003/dalsi-bajecny-rok-77003.jpg 3 145 145

Po pětiletém odstupu se nejpopulárnější český spisovatel Michal Viewegh opět vrátil k žánru deníku. Na otázku Proč znovu deník? výmluvně uvádí: „Za prvé doufám, že kromě nevyhnutelných banalit obsahují moje deníky i nějakou tu nebanální myšlenku, pravdivý postřeh, vtip, slovní hříčku, zajímavou situaci, autentický cit, otevřené doznání, nevšední setkání, veselou historku a tak dále. Za druhé: i já coby náruživý čtenář rád čtu deníky spisovatelů; kdyby vyšel v českém překladu například deník nejprodávanějšího současného španělského nebo norského spisovatele, rozhodně bych si ho přečetl. A do třetice: i kdyby nakrásně můj život banální byl, nemá snad čtenář právo mé deníky ignorovat?“ Další báječný rok je zajímavou osobní kronikou roku 2010, přinášející nebývale detailní portrét nejznámějšího tuzemského autora.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Další báječný rok. Přihlašte se a napište ho.

mila2411
07.11.2023 3 z 5

První "Deník" pobavil, další nezklamal. Škoda těch kapitol co končí slovíčkem "cenzurováno" :-)

Christo
18.01.2023 4 z 5

Myslím, že na české prostředí je zde velmi upřímný a sebekritický pohled. A to se cení.

Mi--LADA
25.06.2021 3 z 5

S chutí a zvědavostí jsem nahlédla do kousku života našeho známého českého spisovatele, do té části, kterou nám byl ochotný odtajnit. Zajímavé, zase něco jiného, než co běžně čtu. Proč si k tomu ještě nepřečíst i Zrušený rok !?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Další báječný rok v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x