adabraz adabraz komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je taková klasika. Poučná, ponurá, skvěle napsaná. Není to jen nudná maturitní četba :).

Vše o koních Vše o koních Judith Draper

Moc hezká a povedená knížka. Všude jsou ilustrační fotky a popisy, které ale nedělají knihu nudnou "příručkou". Doporučuji :).

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Děj této knížky mě opravdu chytl za srdce. Hodně poučná a zajímavá. Rozhodně by si ji jednou za život měl přečíst každý, nejen k maturitě.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jakožto knížka k maturitě je tohle za mě dobrá volba. Dobře a rychle se čte. Navíc děj není vůbec nudný.

26.04.2023 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Milovaná knížka z dětství :). Mám na ni jenom skvělé vzpomínky, když mi ji mamka četla před spaním.

26.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nemám co vytknout. Úžasná knížka, skvělý děj. Líbí se mi že je děj pomalu trochu více ponurejší a nepřipomíná pouze "pohádku".

26.04.2023 5 z 5

Příběh opravdu srdcervoucí.. skvěle napsaná kniha, která vás pohltí. Nemohla jsem ji přestat číst.

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Jak název napovídá, tahle kniha pro mě byla opravdu nejmilejší když jsem byla malá. Moc krásné ilustrace.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Řekla bych že neurazí ani nenadchne :). Chvilkama jsem se knihou trochu vlekla, ale za půlkou už to bylo zajímavější a akčnější. Těším se na další díly.

26.04.2023 3 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Příběh byl fajn, líbilo se mi, že jsou zde smutné i šťastné chvilky. Bylo tam ale až moc psychologických věcí, všichni extrémně chápaví a furt se řeší jenom emoce. Trošku mi to vadilo. Jinak ale nemám co vytknout.

25.04.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Tuhle sérii jsem si oblíbila. Krátké a zábavné čtení na uvolnění. Trochu mě štval Peter a jeho hraní si na drsného šéfa. Jinak ale jsem se i dost nasmála :)

20.04.2023 3 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

No, nebudu lhát. U této knížky jsem si párkrát pěkně pobrečela :D . Je opravdu hezky a dojemně napsaná.. příběh je skvělý, zajímavý, plný zvratů a životních příběhů. Výstižně poukazuje na to, že život dokáže být velmi krutý, smutný a chaotický. Stejně tak ale krásný, zajímavý a jedinečný. Doporučuji.

13.04.2023 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Druhý díl opravdových zločinů mě nezklamal, i přes fakt, že většinu příběhů znám z podcastu :). Velký plus za mě jsou rozhovory se zajímavými lidmi na konci.

08.04.2023 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Sarkasmus hlavní postavy je opravdu skvělý. Bez něj by tento příběh byl suchý a stereotypní. Děj se de facto pořád opakuje - záhadný bohatý sexy muž a žena v nesnázích. Na odpočinek a pobavení ale stačí :).

30.03.2023 3 z 5

Štěně Štěně Katharina Schlegl-Kofler

Hezká přehledná knížečka pro všechny začátečníky :).

29.03.2023 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Když opomeneme, že děj je opravdu trochu přitažený za vlasy a docela brutální, tak je kniha čtivá a napínavá. Za mě Kepler nezklamal :).

28.03.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku této knížky jsem myslela, že půjde o klasický "obyčejný" román. Musím ale říci, že jsem se spletla. Tolik emocí, situací a překvapujících událostí jsem nečekala. Opravdu mě moc překvapila, tím, jak dokáže chytit za srdce a jak skvěle je napsaná. Přečteno jedním dechem. Moc se těším na další díl. Doporučuji!

19.02.2023 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Další fajn díl z této série. Zajímavé hororové scény. Jediné co mi trochu vadilo byla Jurkova "nesmrtelnost". Po těch dílech už mě fakt štval . Ale jinak doporučuji ️.

16.02.2023 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Jako oddechová knížka je to fajn, avšak je to pořád ten samý děj dokola, jako u předešlých dílů :D. Často i dost nereálné okamžiky.. Ale na relax a zasmání ji doporučuji.

25.01.2023 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Fajn kniha, když hledáte něco, co budete mít rychle přečtené. Zajímavý děj a překvapivý konec. Za mě byl až moc uspěchaný a ten konec až moc sluníčkový, ale nevadí mi to :)

13.01.2023 3 z 5