adabraz adabraz komentáře u knih

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Zajímavý děj a zápletka. Knížka se mi líbila a od druhé půlky byla dost napínavá.

09.09.2023 4 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Moc hezký příběh. Opravdu se mi líbilo prostředí a vývoj postav. Hezké milé čtení, které stojí za to :).

27.08.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Na oddech je to fajn kniha, avšak děj je pořád to samé dokola. Jakoby autorka neměla nové nápady. Občasné vtipné hlášky to zachraňují. Děj je ale dost nereálný :D.

16.08.2023 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Zajímavý námět o posmrtném životě. Jak je u Larse klasika, nechyběla dávka brutality a realizmu. Knížku bych znovu ale číst nemusela.

06.08.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížky od této autorky mám moc ráda. Občas mám problém s velkým počtem podezřelých, ve kterém se prostě musíte naučit vyznat. Děj byl zajímavý a do konce mě nenapadlo, kdo byl opravdu skutečným vrahem.

24.07.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

K této knížce jsem se dostala díky výzvě. Řekla bych že neurazí ani nenadchne. Taková romanťárna pro teen :).

09.07.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Souhlasím s komentáři. Moc zdlouhavé a každá kapitola skoro o tom samém.

08.06.2023 2 z 5

Pohádkové pohromy! Paleček Pohádkové pohromy! Paleček Fabrice Colin

Nemůžu říct že je to pohádka pro děti, možná tak dorost :D. Je to celkem brutální..

01.06.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super knížka. Hodně mi toho dala. Je zajímavé vidět co v životě bereme jako samozřejmost a kolik si toho vyčítáme. A nakonec dojdeme k tomu, že svůj život máme jen ve svých rukách.

27.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Skvělý díl. Přečteno za pár dní. Děj je napínavý až do samého konce. Hlavní záporák a rozuzlení - skvělé. Jediné co mi tam trochu chybělo byla Lumi. O té tam byla zmínka asi jen jednou. Jinak doporučuji všemu deseti :).

21.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tahle knížka byla velmi zajímavá. Nahlédnete do zákulisí života hvězdy z Hollywoodu - Evelyn. Její život, manželství s vztahy jsou opravdu pozoruhodné. Kniha je napsaná velmi čtivě. Některé části byly hodně emotivní a nečekané. Za mě doporučuji :).

18.05.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobrá knížka, i když už jsem od autorky četla asi i lepší :). Nejvíce nabušený je konec. Prostředek knížky se docela dost táhl. Jinak ale doporučuji.

16.05.2023 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tahle kniha mě moc nebavila. Oddechovka na jeden, dva dny. Ale že bych ji musela číst víckrát, to asi ne :).

11.05.2023 2 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Tento děj jsem viděla nejdříve v seriálovém provedení s Danielem Redcliffem a velmi mě zaujal i pobavil. Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a nebyla jsem zklamaná :). Realismus a humor vás knihou provedou za jedno odpoledne.

04.05.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Dočtena celá série. Jak jsem psala už u předchozích dílů, děj se pořád dokola opakuje. Nemůžu ale říct, že by mi to vyloženě vadilo. Je to fajn oddechovka, která mi vždy zvedne náladu svým humorem. Pro relaxaci doporučuji :).

03.05.2023 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Darcy a její knížky jsou opravdu něco. Nejedná se jen o obyčejný trochu strašidelný příběh. Opravdu napínavá, strašidelná, vtipná a super knížka.

28.04.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Dobrá divadelní hra, která se nebojí ukázat syrovost a realitu života.

26.04.2023 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Taková klasika, která nesmí chybět v žádné knihovničce. Vtipné, zábavné čtení a příhody mladého Grega vás hodí do pohody. Líbí se mi, že je zde hodně ilustrací, takže i pro začínající čtenáře naprosto vhodná, jelikož se nejedná o dlouhý text na jedné straně.

26.04.2023 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Zábavné čtení, které nejen pobaví ale i ponaučí a vrátí vás do dětských chvil :).

26.04.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farmu zvířat jsem četla k maturitě a chytla mě za srdce. Líbí se mi myšlenka, ponaučení a mnoho dalšího.. Přečtete ji za chvilku a ten pocit z ní si nesete ještě pár dní. Každý by si ji měl přečíst.

26.04.2023 5 z 5