adabraz adabraz komentáře u knih

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tahle knížka byla jedna velká jízda. Líbilo se mi její ponuré vyprávění, ale zároveň zajímavý děj. Nebylo to čistě o morbidních věcech ale i o životním příběhu všech postav. Bylo zde všechno, co by dobrá kniha měla mít. Romantickou, morbidní, poučnou i děsivou stránku.
Líbí se mi, že autorka často popisuje hlavní hrdinku, některé vedlejší postavy a prostředí jako ne úplně hezké, což přidává na celkové atmosféře již ponurého příběhu. Navíc dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou a propracovanou knížku.
Doporučuji :).

31.12.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Dávám dvě hvězdičky za zajímavé téma, avšak nebojím se napsat, že tohle byla nejhnusnější knížka, co jsem kdy četla. Od začátku do konce plná realizmů, podrobností o zvrácenostech, které se tam dějí.. Jsem zvyklá na horory, true crime miluju, ale tohle na mě bylo opravdu hodně.

17.12.2022 2 z 5

Úžasná knížka, která ve mě zanechala a vyvolala tolik emocí, že nevím kde začít. Přečetla jsem ji za pár hodin.
Zpracování - vtipné, věcné, zábavné. Obsah je za mě moc zajímavý a podaný takovou formou, která zaujme snad každého. Moc se mi líbila dávka sebereflexe a sebeuvědomění na konci. Velmi cením Toma za to, že neustále mluví o ostatních lidech, ne jen a pouze o sobě - jak byste to v autobiografii asi čekali :).
Miluju, miluju, miluju.

07.12.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tahle knížka se rychle četla, napínavý děj i když předvídatelný. Tak od poloviny knihy člověk lehce odhadne konec. Přesto ale je to fajn oddechovka, při které se člověk sem tam opravdu bojí :).

05.12.2022 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tahle knížka byla další ze série "oddechových". Získala si mě pro vtipné situace a humor, kterého je v ní požehnaně. Pokud chcete čtení u kterého se pobavíte a zrelaxujete, doporučuji :).

09.10.2022 3 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Tato knížka se maličko zbytečně táhla, řekla bych.. Každopádně od půlky dál to bylo zajímavé čtení, plné napínavých okamžiků. Obě hrdinky mě trošku štvaly ale nakonec jsem si na ně zvykla :).

04.10.2022 3 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Jakožto dílo k maturitě, bych řekla že fajn volba. Hezky se to čte nebo popřípadě je hodně audio nahrávek, které máte poslechnuté například při uklízení :). Zároveň je to zajímavý děj.

02.10.2022 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Upřímně, u této knihy mi bylo několikrát opravdu hodně smutno. Bohužel toto byla/je realita, kterou musela/musí některé rodiny žít. Po dočtení jsem si najednou začala opravdu hodně vážit toho, jaký život mám. Je to napsané dobře a určitě by si to měl přečíst každý. Tato kniha zůstane navždy v mém srdci kam se hluboce zaryla.

01.10.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha z povinné četby, která mě ale oslovila, i když bych po ní sama od sebe nesáhla. Atmosféra je neskutečná, a pointa taktéž. Doporučuji přečíst každému.

01.10.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od autora co jsem četla. Občas mi Harry lezl trochu na nervy, ale postupem času jsem si na jeho osobnost zvykla. Kniha je brutální a vtipná zároveň, což se mi na ní opravdu líbilo. Není to jen klasický mord o ničem :).

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od Larse Keplera, kterou jsem četla. Zaujala mě hned od začátku do konce. Je maličko brutální a hypnotické stavy jsou popisovány možná maličko zbytečně zdlouhavě. To ale ději a celkově knize neubírá na hodnotě. Vřele doporučuji.

01.10.2022

Upřímně, na to jaký tahle kniha byla boom jsem čekala mnohem víc. Povídání celkem o ničem a nakonec ani nepřijdete pořádně na to, co si z ní máte, jako z motivační knihy, vzít.

01.10.2022 2 z 5

Kniha se hezky čte, určitě přináší skvělá moudra. Určitě si ji někdy znovu přečtu. Stojí za to.

01.10.2022 5 z 5

jakožto milovník světa kouzelníků a zvířat, je tato knížka pro mě to pravé. Opravdu nádherná kniha se spoustou zajímavostí, které jste se ve filmu i knihách nemohli jen tak dozvědět. Doporučuji.

01.10.2022 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Super knížka, která Vám otevře trochu více kouzelnický svět. Do detailů popsaná historie famfrpálu a detaily hry jsou zajímavé. Sem tam je kniha i vtipná a pro milovníky Harryho prostě must have.

01.10.2022 4 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Byla depresivní - to ano, ale velmi mě fascinoval konec.. Děj byl maličko táhlý ale to mi vůbec nevadilo. Hlavní postava je opravdová hrdinka.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou znají asi všichni. Dobře se čte, je celkem krátká a k maturitě ideální.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

01.10.2022 2 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Řekla bych že tento díl je lepší než první, líbí se mi zápletky, i když jde vlastně pořád o to samé. Vztahy, záporák, boj. Děj je ale i tak super.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Jakožto fanynka upířích deníků, jsem samozřejmě hned sáhla po knize. Je dost rozdílná oproti seriálu, avšak Elena mě štve stejně tak i v knize. Jinak ale pro lidi co mají rádi fantasy. Určitě doporučuji :).