Opravdové zločiny 2

Opravdové zločiny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499759/bmid_opravdove-zlociny-2-GG9-499759.jpg 4 145 33

Mrazivá nálož skutečných krimi případů. Pokračování bestselleru podle oceněného podcastu. Vydejte se do nejtemnějších koutů lidské duše s vydatnou dávkou slavných zločinů, které jsou skrz naskrz nasáklé krví! Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás neochudí ani o ty nejmorbidnější detaily. Známé případy doplňují rozhovory s elitním kriminalistou i s lidmi z odvrácené strany zákona, kteří strávili podstatnou část života za mřížemi. Připravte si nervy – dostanou vážně zabrat.... celý text

andy_nejedla
31.10.2023 4 z 5

Za mě byla dvojka slabší než první díl, ale furt super. Opět se mi moc líbily rozhovory na závěr.

lucie3944
06.09.2023 3 z 5

Podcast znám, ovšem některé příběhy jsem si nepamatovala. Jinak bych řekla, že to, co se odvypráví v podcastu, se téměř doslova přepsalo do knihy. Ale za některé případy jsem byla ráda, oživila jsem si je. Rozhovory na konci byly fajn, jeden jsem jen přeskákala. Tak uvidíme, co si od spisovatelky přečtu dál a jaké to bude.

Ivanka0070
23.06.2023 4 z 5

Čtivé, zajímavé, i když některé zločiny jsem si pamatovala z podcastů, líbilo se mi knižní zpracování. Rozhovory v závěru knihy byli příjemným a zajímavým zakončením.

zsykorova
10.04.2023 3 z 5

Podcast mám naposlouchaný, takže příběhy znám, ale bylo fajn si je připomenou. Velkým plusem jsou rozhovory na konci, obzvlášt se mi líbil ten s panem Štočkem.

adabraz
08.04.2023 4 z 5

Druhý díl opravdových zločinů mě nezklamal, i přes fakt, že většinu příběhů znám z podcastu :). Velký plus za mě jsou rozhovory se zajímavými lidmi na konci.

LucySmile
27.03.2023 5 z 5

I když jsem příběhy znala z podcastu, bylo fajn si o nich i přečíst. Velké plus je pro mě rozhovory na konci knihy.

Ivet_V
27.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale nejsem z ní tak nadšená jak z prvního dílu. Samozřejmě jsem některé případy znala z podcastu, ale některé pro mě byly nové. Nejvíc jsem si užila rozhovory na konci, z kterých jsem si i něco odnesla.

snílkařka
07.02.2023 4 z 5

I druhý díl se za mě povedl.A moc zajímavé a pěkně rozhovory na konci knihy.

Leník95
07.02.2023 3 z 5

Ano, podcast od holek miluju a tak jsem měla knížku na seznamu k přečtení. Asi jsem očekávala, že si Lucka vezme ponaučení z recenzí z první knihy, ale to se nestalo. Kniha je úplně to stejné. Mrzelo mě, že si s tím nedala více práce (fotky zločinců, nebo obětí u všech), některé příběhy nebyly chronologicky uspořádané a chaotické. Kniha se dá přečíst rychle, díky krátkým kapitolám. Ale očekávala jsem něco jiného a něco navíc. Bohužel se mé naděje nenaplnily a tak musím dát 3/5.

zaru0878
31.01.2023 5 z 5

Skvělá knížka, jako první díl.

akinomV
30.01.2023 3 z 5

Stejně jak o u prvního dílu to byl spíš takový úvod do skutečných příběhů. Využila jsem odkazů na dokumenty a filmy, které o nich byly natočeny a zkusím se na některé z nich podívat. Určitě bych ráda viděla víc fotografií osob, kterých se případ týká, takhle jsem hodně "gůglila". A příběhů by mohlo být míň, ale víc se o nich rozepsat. Jako nebylo to špatné, ale top strop to zatím ještě nebyl.

Kara28
25.01.2023 2 z 5

První kniha mě nadchla, což se o této říct nedá. Nemastné, neslané a stejné příběhy, co zazněly v podcastu téměř doslova přepsané. Chybí mi tam třeba i nějaké české nebo slovenské příběhy.

ZuzanaZ83
10.12.2022 2 z 5

Podcast znám a některé díly poslouchám opakovaně. Kniha ale obsahuje právě již prezentované příběhy, víceméně slovo od slova tak, jak byly odvyprávěny v podcastu. V knize jsou navíc čtyři rozhovory. Jinak ale pro ty, kdo podcast znají, nepřináší kniha nic nového. Dvojku jsem koupila, protože už mám první díl a věřila jsem, že tady bude něco navíc.... No, do případné trojky už bych nešla.

Pitbullka
09.12.2022 5 z 5

Mnohem lepší než první kniha, takové více komplexní. Rozhovory byly super doplněk, byly opravdu zajímavé.

martunka
22.11.2022 5 z 5

Tak tohle se mně líbilo. Vydařené.

Pepina19
22.11.2022 4 z 5

Líbila se mi víc než první kniha Opravdových zločinů.

petule3389
21.11.2022 4 z 5

Některé případy byly moc hezky napsané, kniha se četla sama, ale osobně bych vynechala tu ezo část nebo jak jí mám nazvat. Ta mě hodně rušila.

Sabča92
15.11.2022 4 z 5

Opravdové zločiny 2 je kniha, která obsahuje příběhy skutečných lidí - ať už se jedná o oběti, tak i o jejich strůjce. Zájem veřejnosti o zločiny je v poslední době nesmírně populární, a já sama jsem ráda, že se o starých případech mluví i dnes. Že staré a mnohdy i zapomenuté křivdy neumírají s jejich obětmi. Je mi velmi líto, že je stále spousta lidí, kteří se nikdy nedozvěděli, co se s jejich příbuznými stalo. Osobně si myslím, že je daleko horší se nikdy nedozvědět pravdu, než čelit kruté realitě. Čtení Opravdových zločinů 2 mě velmi pohltilo, o většině případů jsem osobně neměla zdání, a mrazilo mě z toho, co všechno se stalo. Podcast Lucie Bechynkové a Báry Krčmové ráda poslouchám. Při čtení knihy jsem měla pocit, že mu opět naslouchám, takže za mě knižní provedení bylo zpracováno velmi příjemně a čtivě. Jedinou výtku mám k tomu, že jednotlivé příběhy nebyly vyprávěny vždy stejně. Někdy se začínalo zločinem a vracelo se k minulosti, někdy se příběh vyprávěl od samé minulosti.Líbily se mi kapitoly o Warrenových a jejich případech, které se v knize vyskytují. Zamrazil mě hned první případ, a to případ chlapce Adama Walshe.

cleopatra11
09.11.2022 5 z 5

Velmi zajímavé příběhy, dobře se četlo, žádné zbytečné rozepisování, pouze daná fakta k případům.

Langosh
31.10.2022 4 z 5

Hodně příběhů o zločinech, hlavně tedy vraždy. Krátké, stručné, výstižné. Za mě super. Z některých příběhů fakt mrazí. Pár rozhovorů na konci to krásně doplňuje. Podcast neznám, na knihu jsem narazil v knihkupectví. První díl jsem přečetl krátce po druhém. Oba díly mi připadají stejné.

2022  80%Vrah je v každém z nás
2021  71%Opravdové zločiny