Opravdové zločiny 2

Opravdové zločiny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499759/bmid_opravdove-zlociny-2-GG9-499759.jpg 4 146 33

Mrazivá nálož skutečných krimi případů. Pokračování bestselleru podle oceněného podcastu. Vydejte se do nejtemnějších koutů lidské duše s vydatnou dávkou slavných zločinů, které jsou skrz naskrz nasáklé krví! Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás neochudí ani o ty nejmorbidnější detaily. Známé případy doplňují rozhovory s elitním kriminalistou i s lidmi z odvrácené strany zákona, kteří strávili podstatnou část života za mřížemi. Připravte si nervy – dostanou vážně zabrat.... celý text

hungryreader00
13.10.2022 4 z 5

Myslím, že tento díl si polepšil především rozhovory na konci. Zločiny jsou zpracované pořád stejně, jsou to příběhy, které známe z podcastu. Poučné rozhovory se zajímavými lidmi to ale posunuly zase o kousek výš. Takže jsem byla vcelku spokojená :)

Marisa
05.10.2022

Já jsem byla naprosto spokojená. Díky prvnímu dílu jsem věděla, jakou formu bude kniha mít a tak jsem už věděla, co mě čeká.
Přišlo mi, že příběhů tu bylo nějak víc, což mě potěšilo. Opět mi chybělo více fotek, ale to se zase kompenzovalo tím mixem paranormálních příběhů, které s těmi krimi souvisely. Závěrečné rozhovory byly opět povedené.

janeonthemove
02.10.2022 5 z 5

Pokud rádi posloucháte podcast Opravdové Zločiny asi si nenecháte knihu ujít a děláte dobře. Druhý díl mě bavil ještě víc, než ten první, i když jsem místy měla stažený žaludek a knihu jsem si musela dávkovat. Je to pro mě úplné vybočení mimo moje běžné knihy a možná i právě proto mě kniha tolik pohltila. Rozhvory a urban legends byly prima doplněním příběhů. Za mě palec nahoru.

Maki21
02.10.2022 5 z 5

Miluju podcast Opravdové Zločiny již od začátku takže kniha byla nutností do mé knihovničky. Opět nádhera stručně, jasně popsané jednotlivé případy a závěrečné rozhovory byly jen třešinkou na dortu.

Smadienka
01.10.2022 5 z 5

Měla jsem tu čest, že se mi dostala do rukou reading copy Opravdové zločiny 2.
Takhle, MILUJU OZ, miluju ty dvě ženský , nedělní večer patří jim a já tedy upřednostňuji YT video.
Kniha je skvělá, spousta nových příběhů, velmi zajímavých rozhovorů.

MarekJuroška
01.10.2022 3 z 5

Já jsem “kouzlo” podcastu objevil před několika měsíci a musím říct, že po pár epizodách jsem se na něm stejně jako spousta lidí stal závislým. True crimes mě nikdy moc nebavilo, ale v podání holek mě to chytlo a začalo bavit čím dal víc.

Takže když jsem se dozvěděl, že má vycházet druhá kniha Opravdových zločinů, tak jsem ji hned musel mít. Kdo poslouchá podcast tak tady narazí na případy, které už zná, jen jsou zpracované trošku jinak. Ale samozřejmě jsou tady i nové případy, které mě mnohdy dost šokovaly. Já osobně jsem se neskutečně těšil na Warrenovi, protože duchařiny a nadpřirozeno mě baví ještě více než vraždy, takže jsem byl moc rád, když manželského páru, tady byla věnována kapitola.

Na konci najdete i pár rozhovorů a já bych je uvítal i ve větší míře. Líbí se mi jak jsou jednotlivé případy zpracované, na pár stran a je tam to nejdůležitější.

Celkově bych knihu doporučil všem fanouškům podcastu Opravdové zločiny a všem, kteří se zajímají těmto tématům

Kristi_čte
30.09.2022 4 z 5

Tentokrát musím vyzdvihnout hlavně to, jak moc příjemně se mi kniha četla. Chápu, že to zní asi dost divně, vzhledem k její tematice, ale četla se naprosto sama. Ani jsem si to neuvědomila a půlka knížky byla pryč. To, jak autorka jednotlivé příběhy zpracovala, se moc povedlo, i když u některých bych ráda dostala trochu podrobnější rozbor a myslím, že by zasloužily více prostoru.

Úplně nejvíc mě nečekaně bavily příběhy ze života Eda a Lorraine Warrenových, což byli snad nejznámější démonologové na světě. Podle některých jejich případů byly natočeny i mé oblíbené horory jako je série Conjuring. Jejich příběhy prostě žeru, protože na horory jsem poměrně dost zvyklá a nic moc mě úplně nevyděsí. Ale posednutí démonem je něco, že čeho mi naskakuje husí kůže.

Verida
30.09.2022 5 z 5

Miluju thrillery ale toto? Skutečné příběhy, které se staly a o to víc mě čtení bavilo. Miluji jejich podcast a na knihu jsem se opravdu těšila.
Lucka bravurně sepsala ty krutý příběhy a mě to úplně pohltilo.

Ann1307
20.09.2022 4 z 5

Čtu thrillery. Docela hodně. Ale tam mě vždy uklidňuje fakt, že příběh je smyšlený.
Opravdové zločiny se opravdu staly a tak jsem to prožívala ale úplně jinak.
Vůbec jsem nebyla natěšená, jaká další hrůza se na dalších stránkách objeví a s čím zvráceným vrah zase přijde.

Srovnávala jsem příběhy se situacemi, ve kterých jsem se někdy ocitla já a snadno mohla skončit jako oběti případů, které Lucie Bechynková zpracovala.

Kniha mě fascinovala. Byl to pro mě pocit, jakobych se dívala na kriminální seriál a přitom ho tak trochu prožívala.

Ten pocit seriálu, nebo spíš reportáže občas umocňoval trochu “bulvární” styl, kterým je kniha psána.
Střídá se velký text s malým a občas, jakobych četla noviny s chytlavými titulky.

Ale musím uznat, že Lucie příběhy zpracovala s úctou a grácií na to, o jakých hrůzách psala.

Za mě rozhodně velké doporučení!

Co vy a Opravdové zločiny? Posloucháte podcast? Nebo jste četli některou z knih?
Nebo jste spíš zastánci fiktivních hrůz, jako jsem do teď byla já?

klaraj093
05.09.2022 4 z 5

Tento díl mi připadal mnohem lepší, propracovanější.

Karly
02.09.2022 4 z 5

Byla jsem moc zvědavá, jak se autorka “zlepší” oproti prvnímu dílu. Měla jsem k němu totiž pár výhrad.
Doufala jsem, že tam najdu hlavně části, které jsem neslyšela v podcastu. Bohužel takových tam bylo jen pár. Ale za to autorka přidala nějaké ty urban legends a zajímavé rozhovory z obou stran kriminality. Což bylo moc příjemné okořenění celé knihy. Ty v podcastu nenajdete, takže se jedna o něco trošku exkluzivnějšího.
Zároveň se stále jedná o kratší, čtivé kapitoly, prokládané fotkami a zvýrazněným textem, to zůstalo ve stejném stylu jako u první knihy.
Některé ty příběhy bych klidně maličko více rozebrala, protože v určitých chvílích mi přišlo, že jsou zbytečně strohé.

8⭐️/10⭐️ Pokud se vám líbil první díl, bude se vám líbit i tento. Jsem ráda, že jsem si mohla podcasty proložit i čtením (ale nebudu lhát, chybí mi tu ty klasické hlášky, u kterých se vždycky neskutečně bavím.

Za knihu děkuji Albatros media

lulu-cieee
01.09.2022 5 z 5

Určitě jsem ovlivněna tím, že pravidelně poslouchám podcast a proto se mi oba díly velice líbí. Ale věřím, že pro někoho kdo nezná styl autorky a její kolegyně Báry, tak se mu kniha nemusí tolik líbit. V knize je hodně příběhů, které zazněli právě v podcastu a to vidím jako jedinou malou chybičku, že by kniha mohla obsahovat víc případů, které nebyli už jednou slyšeny. Doplňková část s rozhovory je perfektní, dobře položené otázky a zvolené osobnosti, kdyby jich bylo ještě víc, tak jsem nadšená ještě více :)

Jane2016
28.08.2022 5 z 5

Já sama jsem před malou chvilkou knížku dočetla a ještě teď mě trochu mrazí v zádech. I když jsem na krimi příběhy zvyklá a podcast poslouchám pravidelně, tak to knižní zpracování doplněné fotkami s člověkem udělá divy.

V knize se mi moc líbilo celkové zpracování, jsou zde krátké, úderné kapitoly, které se čtou prakticky samy. Nejvíce mi v hlavě utkvěly příběhy: Lindy Chamberlain, Luigi Longhi: The shampoo killer nebo třeba Ďábelský guláš. A samozřejmě nesmím zapomenout na prakticky všechny kapitoly, které se týkaly Warrenových. Zde byl v knížce popsán příběh rodiny Perronových, který Ed a Lorraine Warrenovi společně vyšetřovali. O tomto případu jsem v minulosti letmo slyšela, ale díky knize jsem se dozvěděla spoustu nových věcí o kterých jsem neměla ani tušení.

Ohledně Warrenových je zde taktéž zmíněna velmi známá postava panenky Anabelle, Vlkodlak ze Southendu či Hřbitov Union. Takže pokud Vás zajímají nejen krimi případy, ale i nějaké to tajemno či duchařina, tak si v knížce přijdete také na své.

Skoro na konci samotného čtení mě velmi mile překvapilo, že knížka je doplněna o urban legends. Kdyby někdo trochu tápal s tímto pojmem, tak se jedná o pověsti nebo mýty, zkrátka příběhy, které jsou předávány ústně či psanou podobou. Pokud znáte příběhy Černé sanitky, jde prakticky o totéž. Je zde například příběh s Krvavou Mary či příběh o Dárci ledvin. Jelikož mám urban legends skutečně moc ráda, tak mě tato kapitola opravdu překvapila a potěšila.

Ve zkratce jsem z dalšího dílu Opravdových zločinů moc nadšená, knížku jsem přečetla jedním dechem a určitě se k nějakému příběhu během let vrátím a na knížku mi nebude sedat prach na poličce.

2022  81%Vrah je v každém z nás
2021  71%Opravdové zločiny