Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha mne velice potěšila. Nejsem hokejový fanoušek, ale díky skvělému Backmanovu umu jsem se ocitla uprostřed Medvědína a nemohla se od knihy odtrhnout. Pěkně vykreslené postavy, se kterými člověk prožívá jejich radosti i zoufalství, jejich tvrdý boj a doufá v lepší zítřky a mám radost, že nám je autor dopřává...

09.08.2022 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky. Velice zajímavé čtení. Pro mne první setkání se světem neslyšících a nestačila jsem se divit, čím vším si musí procházet - jak to mají v životě těžké - hlavně v době docela nedávné .... děkuji za poutavé a poučné přiblížení tichého světa plného tak těžkých bojů. Moc bych přála hluchavkám, aby se s jejich světem mohlo seznámit co nejvíce lidí, abychom mohli pochopit s jakými překážkami se každý den musí potýkat a mohli se naučit jim pomáhat a alespoň trochu usnadnit tak náročné soužití s námi .

04.08.2022 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Posloucháno jako audiokniha rodinou včetně babi přes 85.r. a všichni jsme se moc pobavili, ale není to humor pro každého !!! Opatrně pro někoho, kdo neměl s ARto Paasillinou ještě žádné zkušenosti ... Nám autor sedí a rozšiřujeme pro něj místo v knihovně. Doporučuji pro nadšence černého humoru.

10.07.2022 4 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Milé, oddechové čtení, u kterého si člověk příjemně odpočine. Kočky nemám, ale jejich příběhy mne bavily, stejně jako život Františka Poněšického. Kniha pro mne vnesla nový, nepoznaný pohled do neobyčejného a pestrého života koček a jejich oddaných pečovatelů a blízkých duší, které pro jejich lásku a obětavost obdivuji. Krásné ilustrace, které pohladí... Ráda se nechám do této velké rodiny opět pozvat.

08.07.2022 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Píši až s odstupem několika let po přečtení, ale tato kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené a nezapomenutelné. Chvíli trvá než se člověk zorientuje v tolika postavách, nicméně to není vůbec na škodu. Naopak úžasné pomalé vtažení do života jednoho městečka, kde člověk poznává mnoho lidí, se kterými se setkal a čím hlouběji proniká čtenář do jejich nitra, tím se nestačí divit... zajímavé, působivé čtení. Výborně vykreslené postavy a bolestně zachycené pokrytectví kolem nás.

15.06.2022 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Mé první setkání s autorkou. Bohužel jsem začala poslední knihou trilogie - budu muset dohnat ... Kniha byla velmi zajímavá - napínavá, tajemná, zvláštní - přiražlivá - nevšední. Musí si ovšem najít své čtenáře. Bavil mne příběh - dobře vykreslené postavy a prostředí. Připomínalo mi to Hastrmana - vášeň- něha - krutost - zoufalost... Ráda se nechám upoutat dalšími příběhy této autorky.

05.06.2022 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Nádherná kniha, která Vás přenese do Mexika před 100 lety a dovolí Vám prožít uchvacující a magický příběh a k tomu z několika perspektiv.

16.04.2022 5 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Já jsem s knihou velmi spokojená. Jsem ráda, že jsem jako první četla Dokud žijí motýli potom Medovou smrt a nyní se mi kruh uzavřel a vše do sebe zapadlo. Jedná se o vymyšlený příběh, ale věřím tomu, že řadu věcí si mnoho lidí prožilo. Moc zajímavě a poutavě napsané. Pro mne nový pohled na poválečnou dobu a vypořádání se s minulostí. Za mne naprosto skělé.

26.02.2022 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Nádherná kniha - první setkání s autorem. Jsem nadšená! Roztomilý černý humor. Překvapivý, bláznivý děj a postavy, které si člověk zamiluje. Já to vidím Něco mezi Pulp fiction a Arthurem Truluvem. Moc se těším na další autorovo skvosty...

12.02.2022 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Kniha mne velice zasáhla. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou díky čtenářské výzvě- jinak bychom se nepotkaly. Výborně zpracované putování po stopách a duši Chrise McCandlesse od J. Krakauera, které mne přimělo zamyslet se nad tímto mladíkem a jeho světem, ale také nad nepochopitelnými útoky proti člověku, krerý nikomu neublížil - jenom byl jiný a potřeboval si prožít část svého života po svém...

04.02.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou. Po této detektivce mi přijde jako česká Camilla Läckberg- čte se jedním dechem, není to krvák a hlavně mě baví příběhy postav. Milé oddychové počtení. Těším se na další.

23.01.2022 4 z 5

Příliš mladí na válku Příliš mladí na válku Radek Gális

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize rozhovorů s válečnými hrdiny dostala. Zajímavé osudy statečných mužů a žen, kteří bojovali za naši svobodu. Velice si jich vážím a je neomluvitelnou hanbou, jak se k nim naše země pod vedením komunistické lůzy zachovala! Kéž bychom si uměli takovéto vlastence vychovat i dnes.

02.01.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Báječná kniha ! Moje srdcovka. Fantasticky napsané, dokonalé! Ove je miláček. Čtení které ve vás zanechá trvalou a nesmazatelnou stopu. Už se těším na dalšího Backmana...

18.12.2021 5 z 5

Pokoj k pronajmutí Pokoj k pronajmutí Elizabeth Berg

Z počátku mne kniha moc nebavila, dokonce jsem myslela, že ji nedočtu. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Nakonec se mi moc líbila. Hezky zachycuje vztahy matky dcery a jejího syna i těžký boj po odchodu manžela. Postavy mi byly blízké jako bych byla jejich kamarádka.

18.12.2021 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Asi nejoblíbenější kniha od pro mne blízkého a výjimečného autora. Velice silný příběh o skutečných událostech, které probíhaly v době mého dospívání za humny a já o nich neměla ponětí. Vyhledala jsem poté dokumenty o zaniklých místech a když tam člověk dnes prochází mrazí ho při vzpomínce jak kruté to muselo být pro všechny, kteří to prožívali.Je mi jich moc líto. Zajímalo by mne divadelní zpracování, kterého se chopilo JD, ale kvůli covidu asi mnozí nemohli vidět snad ještě bude možnost. Autor píše velice zajímavé poutavé a hlavně naprosto vystihující příběhy z našeho kraje. Pojďte jeho prostřednictvím k nám ochutnat!

07.12.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha, která se čte jedním dechem a při které si člověk uvědomí, jak je šťastný, že tuto dobu nemusel prožít.

05.12.2021 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Já jsem četla knihu už před nějakým časem a kniha mne naprosto pohltila. Velice poutavé a hlavně pravdivé příběhy téměř nedávné doby - je to pouhých cca 70 let, ale jako by to bylo ze středověku! Obdivuji nelehkou práci sestřiček, kterou dělají s láskou a takovým nasazením! A kolik lidských duší dovedou pohladit či zachránit! Nádherná kniha, která vykresluje nejenom toto krásné a těžké povolání, ale také velice pěkně ukazuje Londýn té doby a hlavně je neskutečně lidská! Tolik krásy a bolesti v tak malé knize! Po přečtení jsem moc toužila vidět seriál a dočkala jsem se až letos - bohužel v tak naprosto nepochopitelném hloupém vysílacím čase!!! Nechápu koho to mohlo napadnout! Cílová skupina v práci a doma mohou vidět děti bez rodičů - což pro ně může být bez vysvětlení dost šokující- to se ale knihy netýká. Za mne kniha super! Seriál milý jen prosím ČT o reprízu , kterou si jistě zaslouží, ale ve správném vysílacím čase!

01.12.2021 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Kniha se mi moc líbila. Pravda chvilku trvalo se zorientovat v různě se prolínajících a zdánlivě nesouvisejících příbězích a časových obdobích, ale potom skvělé. Baví mne knihy, které vás tak vtáhnou do děje, že vše prožíváte s hlavními hrdiny, či alespoň pozorujete za oknem. Po setkání s autorem mne nadchlo jeho vysvětlení třetího neživého kamaráda, kterému chtěl alespoň takto dopřát prožít dětské dobrodružství. Autor je mi blízký, přečetla jsem asi vše co napsal a těším se na další.

21.11.2021 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Je to mistrovské dílo! To se panu Urbanovi opravdu povedlo. Bravo! Knihu jsem hltala a žila jsem ji s jejími hrdiny, projížděla jsem se starou Libní a po přečtení jsem hned zamířila do knihovny pro knihu o Pragovkách.. Největší překvapení mne potkalo při osobním setkání s autorem a jeho příběhem k této knize. Neprozradím -musíte si někde dohledat, ale rozhodně až po přečtení knihy, jinak zrušíte kouzlo !

20.11.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Kniha se mi moc líbila hlavně jako celek. Přijde mi velice zajímavá až geniální. Krásný a poutavý příběh s nádherně vybarvenou přírodou a zvyky před 200 lety, který se pěkně povedl přenést na filmové plátno a pak ten překvapující skok do současnosti. Chvilku mi trvalo se rozkoukat, ale potom mne dostala ta paráda možnosti jednání s prevíty, kteří jsou naprosto v klidu, že na ně nikdo nemůže a jejich setkání s hastrmanem... to mne moc bavilo. Myslím, že by se nám takový hastrman hodil.

19.11.2021 4 z 5