Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelná kniha!!! Celou dobu jsem byla v šoku, že ji autor psal v roce 1948!!!! Jedinečné, nadčasové - tak prozíravé a vždy tak pravdivé dílo! Eric Arthur Blair byl naprosto geniální! Knihu jsem dlouho odkládala a nechtělo se mi do ní, ale byla jsem překvapená, jak se čte dobře , jako by byla psaná v dnešní době a hlavně s dnešní odžitou historií!!! Bravo! Toto vzácné dílo by si opravdu za svůj život měl každý alespoň jednou přečíst.

30.12.2022 5 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Opět krásné pohlazení…. Nádherné setkání se světem Arthura Truluva a jeho nejbližších - kouzelné čtení o Vánocích … takové léky člověk občas potřebuje .

27.12.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dobré počtení. Napínavé, čtivé, zajímavý děj s překvapivým koncem, který mne trochu zklamal… líbí se mi i propletení s osobním životem vyšetřovatelů, i když je pravda, že to ke konci zastínilo samotné vyšetřování. Níže někdo upozornil na školu a prázdniny - sama jsem si to neuvědomila při čtení, ale ano-to je nesmysl, který by se do knihy neměl dostat…mladá autorka je velice nadějná a šikovná, jdu vyhledat první knihu a těším se na další. Držím palce!

19.12.2022 4 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Ooooo zase takový skvost! Nádhera ! Pohlazení duše. Skrze dopisy psané své jediné spřízněné a vysněné bytosti čtenář prožije neskutečně krutá léta komunistických zvěrstvech a jak neodpustitelné škody napáchali …. Tak hluboké, tak těžké, tak srdcervoucí, tak plné citu a bolesti a lásky , tak pravdivé ….

12.12.2022 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Je to hodně těžká kniha a asi bude hodně čtenářů, kteří to nedají.. Ale je geniálně napsaná - neskutečně obdivuji autorku, jak se jí povedlo tak dokonale vykreslit myšlenkové pochody nemocného člověka a tak krutý a těžký život jeho rodiny, které skvěle doplňují velmi vydařené koláže Ondřeje Dolejšího. Přečetla jsem jedním dechem a bylo tu kruté. Díky této knize si alespoň část statečných, kteří dočtou, dokáže na chvíli představit hrůzný a krutý osud všech zúčastněných. Děkuji všem, kteří se na zrodu tohoto skvostu podíleli a obývací pokoj vám všem ( ba i těm, kterým kvíz nevyšel podle jejich představ)!

11.12.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

To bylo kraaaaasneeee! Tak milý svěží příběh - paráda ! Děkuji autorce za tak krásnou představu co bude po životě - nikdy na to nezapomenu a budu se moc těšit a doufat… perfektní ! Výborný nápad - výstižné - naprosto uvěřitelné všechny postavy, se kterými jsem vše prožila, dojemné, vtipné, ale hlavně plné naděje - hned se mi na všechny, které člověk ztratil dívá s radostí bez břemene tíživého smutku - doporučuji !

10.12.2022 5 z 5

Únikové cesty Únikové cesty Barbora Haplová

Edice Tvář nakladatelství Vyšehrad je velice povedená - je radost mít v ruce tak krásné knihy - příjemný formát, obálka - která zaujme a ilustrace! V dnešní době jsou to krom dětské literatury zrnka písku… a příběhy, které se mi zatím dostaly pod ruku vždy zajímavé, poutavé, nevšední. Únikové cesty jsou povedené - pomalu se rozvíjející příběh několika dětí a jejich rodin vám krůček po krůčku poodhaluje jejich tajemství a trápení, se kterým se každý popere bez pomoci okolí po svém … jsem ráda, že jsme se potkaly. Doporučuji.

27.11.2022 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Krásná kniha! Díky nakladatelství Vyšehrad si může čtenář užít knihu všemi smysly - příjemný formát s nádhernými ilustracemi- požitek. Výborně napsané- těžké téma skvěle vykreslené ze všech úhlů - jak oběti, zrůdného pachatele a jeho zdůvodnění konajícího dobra a přitom naprosto devastujícím okolní životy, tak i zúčastněných, kterých se též dotýká. Napínavé, okořeněné tajemnem. Doporučuji!

20.11.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Přečetla jsem nejprve Před povodní a Ke dnu, které mne nadchly a těšila jsem se Do tmy. S touto knihou jsem se bohužel nepotkala. Byl to ukrutný boj - připadala jsem si jako šílená umírající Bartáková a nemohla jsem se stále dobrat konce, stránky mi přes noc přibývaly a zoufale jsem se těšila až dočtu a mé trápení pomine…. Bála jsem se knihu odložit s tím, že ve mne zůstane prorostlá všechna hrůza světa, tak jsem musela umřít a očistit se! Kniha je opravdu hodně zvláštní, obdivuji autorčin dar očarovat čtenáře a nasytit je tak silnými bylinami….

17.11.2022 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborný počin od autora - částečné přenesení historie rodiny Harantů a jejich Hoslovického mlýna do knižní podoby a zachování pro další generace a to včetně vykreslení a přiblížení zrůdné doby, na kterou nesmíme zapomenout! Trochu mi při čtení vadil způsob dialogů v jednoduchých větách, ale nakonec to vystihovalo hlavní postavy a k převyprávění jejich života mi správně sedlo.

13.11.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha byla šokující ! Myslím si, že po jejím přečtení musí být zdrceni rodiče, kteří tam své děti měli a neměli tušení čím si jejich potomci prošli. Je to velice kruté a děti, které toto absolvovaly musely být velice silné a mít obrovskou touhu jít za svým snem. Jak zdrcující je potom výsledek ... tolik zničených a zmařených životů, které se ani nepřiblížili ke své touze a přitom pro to tolik obětovali. Smutné, strašné, téměř neuvěřitelné čeho se mohou dopouštět na tak zranitelných bytostech.

03.11.2022 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

To jsem si zase smlsla! Hluboký nezapomenutelný dech beroucí zážitek ! Nádherný vypravečký jazyk, který vás pohltí. Baví mne autorčino barvité vykreslení přírody a míst, kde se odehrává - vše pod jejím perem ožívá a přímo vás vtáhne do knihy. Přečteno téměř na jeden zátah nedalo se tam ty postavy opustit a nechat čekat...

02.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Příběhy Cormorana a Robin mne baví a těším se na další, ale musím se přidat k těm, kteří by uvítali o pár set stran méně. Mělo by to lepší spád a zavládla by radost a naplnění a ne úleva, že už to má člověk za sebou a konečně se dobral toho, co se stalo. Je mi to líto, ale tak to prostě cítím.

24.10.2022 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Hodně dobrá kniha!!! Velice těžká, depresivní témata, co s Vámi pěkně zacloumají a rozhodně Vás nenechají v klidu, ale výborně napsané. Skvělý autorčin um - barvitý popis postav, naprosté vtažení do děje, mnohdy tak syrové až Vás mrazí a dlouho musíte povídku rozdýchávat. Mnohé příběhy ve mne zanechaly hlubokou ránu, po které zůstane asi trvalá jizva. Za mne skvělé.

10.10.2022 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Milé překvapení. Do knihy se mi moc nechtělo, trochu jsem se bála, že to bude ztráta času, ale jsem ráda , že jsem našla odvahu. Moc dobře se četlo - zajímavý příběh, který mne vtáhnul a nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla. Příjemné osvěžení prolínajícím se příběhem kluka. Prima!

29.09.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Moc se mi kniha líbila - zajímavý a napínavý příběh s překvapivým koncem. Odehrává se v srdci milované Šumavy a dotýká se tolika známých těžkých témat z doby poměrně nedávné i té dnešní.

25.09.2022 5 z 5

Úžasná kniha při jejímž čtení jsem cestovala po Číně s autorem a prožívala a viděla všechny hrůzy, které popisuje i neskutečnou vstřícnost a laskavost místních obyvatel, kteří zde vedou tak krutý život. Výborně napsané - naprosto mne pohltila. Hluboce se skláním před tak profesionální novinářskou prací. Hned jdu hledat do archivu ČT natočené reportáže. Všem vřele doporučuji!!!

25.09.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

No to byla jízda! Moc jsem si to užila - líbilo se mi více než Medvědín. Skáním se před Backmanovým umem! Tak zaujmout-tak napínat, naťuknout co přijde, ale nakonec je vše jinak... hlavně skrze jedno malé městečko popsat celý život - tak dojemně, citlivě a dát naději v to lepší v nás- paráda! Asi nemám co více dodat-to si musí člověk prožít ...

03.09.2022 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Úžasná kniha! Propojilo se mi i s připomínkou srpnových událostí ... Není moc co dodávat - skvěle napsané vtipné, smutné - tak hmatatelně člověk cítí a znovu prožívá tu dobu ... jak maturitní ročník, tak hlavně tu hrůznou dobu a co dokázala z lidí udělat! Já po nezapomenutelném divadelním představení Hrdýho Budžese budu mít navždy Helenku Součkovou před očima a v srdci jako Báru ...

22.08.2022 5 z 5

Barvy slečny Toyen Barvy slečny Toyen Vladislav Kučík

Kniha se mi líbila, ale jedná se o smyšlený příběh - já jsem ji s chutí zhltla, ale nespojovala jsem se skutečnou Toyen - pro ty, kdo hledají fakta o malířce - budou roztrpčeni.

10.08.2022 4 z 5