Kočky nájem neplatí

Kočky nájem neplatí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143195/kocky-najem-neplati-143195.jpg 4 30 30

Kočky nájem neplatí je nová v pořadí již čtvrtá kočičí kniha manželské dvojice výtvarníků Jitky Baliharové a Oldřicha Přibíka, kteří společně malují a píší pod pseudonymem František PON.. Kniha znovu zavede čtenáře do malebné jihočeské vesničky Poněšice, kde se odvíjejí další osudy autorů jejich koček, odtud se s nimi čtenář občas vydá na výlet, navštíví jejich ateliér či výstavu obrazů a prožije v jejich pestré společnosti část z těch jedenácti let, která uplynula od vydání jejich první knihy Kočky to vědí líp. Nové příběhy, nové kočky a hlavně řada drobných událostí, jejichž líčení dokáže čtenáře rozesmát i dojmout a hlavně povzbudit. Protože i přes drobné nezdary a nehody, které autory i jejich čtyřnohé přátele potkávají, dokáží brát život s humorem a nadhledem. Což ostatně čtenáři z jejich předchozích knih dobře vědí.... celý text

Lenka4
08.06.2023 4 z 5

Trefné a vtipné postřehy o soužití koček s kočkami i lidmi. Potěší i čtenáře, kteří žádnou micku doma nemají, natož pak tak velkou smečku.

Ada0004
08.07.2022 4 z 5

Milé, oddechové čtení, u kterého si člověk příjemně odpočine. Kočky nemám, ale jejich příběhy mne bavily, stejně jako život Františka Poněšického. Kniha pro mne vnesla nový, nepoznaný pohled do neobyčejného a pestrého života koček a jejich oddaných pečovatelů a blízkých duší, které pro jejich lásku a obětavost obdivuji. Krásné ilustrace, které pohladí... Ráda se nechám do této velké rodiny opět pozvat.

HaJC1978
16.04.2021 4 z 5

Další knížka která mě příjemně pobavila, ale také naplnila pocitem, že se našim čtyřem kočkám nevěnuji dostatečně. Všechny mi při čtení průběžně asistovaly a v pocitu viny mě usvědčovaly. Budu to muset napravit, jdu nakrájet nějaké to masíčko.

bboruvka
29.12.2019 5 z 5

Oddychové čtení o soužití s kočičkami. Sama to znám, žiju v jedné domácnosti s 10ti “drobkama”. :-)

niki-chan
15.12.2017 3 z 5

Zajímavé příběhy o soužití koček s lidmi jak uvnitř, tak venku. Moc se mi líbily ilustrace, měly vtipné popisky.

sweettest
26.09.2017 2 z 5

Dala jsem na skvělé hodnocení a knihu pořídila, ale čtení jsem se prostě nudila...

Anna-Kateřina
30.08.2017 5 z 5

Moc krásná knížka o životě s kočkami. Jedna z mnoha knih co nesmí chybět v knihovně.

lucmat
25.04.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, krásné ilustrace, hezky jsem si početla, pobavila jsem se, zasmála, určitě si přečtu i ostatní knihy, výhodou je "kabelkovský" formát. I když kočky nemusím, jsem pejskařka a u toho zůstanu, zvlášť po přečtení, haha, no potvrdila jsem si, že s kočkou žít nechci ;-)

daza.dt
22.10.2016 5 z 5

Opět milé pohlazení po duši od obou autorů. Už třetí knížka jsem od "Františka Pona" mohla přečíst. Knížky od těchto manželů se čtou úplně sami a škoda, že jsou tak tenké.

gilt
28.01.2015

Mám oba autory ráda a ikdyž kočky nemusím(jsem pejskař), knížka se mi moc líbila.

AshlinkaV
10.10.2013 3 z 5

Pěkně napsaná knížka pro všechny milovníky koček. Úplně jsem v některých situacích poznávala našeho domácího miláčka :) Pro odehčení a pobavení to bylo moc pěkné, ale není to zrovna něco co bych v budoucnu vyhledávala...

babyboar
26.05.2013 5 z 5

Moc milá knížka, stejně jako ty předchozí od této autorské dvojice. Doporučuji všem kočkomilům jako pohlazení na duši v dnešním uspěchaném světě. Hvězdičky jsou i za ilustrace. V umění, natož v malování se příliš nevyznám, ale specifický styl obrázků umělecké dvojice František PON se mi moc líbí a uvažuji alespoň o koupi jejich kočičího kalendáře.

Bytost na cestě
27.04.2013 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která mě moc bavila a určitě ji doporučuji všem kočkomilům ;-)

2001  86%Kočky to vědí líp
2003  84%Kočky mluví ze spaní