2368 2368 komentáře u knih

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Tato kniha byla moje první od autorky.Bohužel mě moc nechytla a konec se mi těžko četl.Hlavni hrdinka neni schopná řešit běžné situace a komunikace taktéž není její silná stránka.Celkově je nedospělá a její neustálé vnitřní monology jsou zdlouhavé,nudné,opakující se neustále dokola.

11.08.2015 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Musím říct, že poslední díl byl pro mě velikým zklamáním :-( a taky jsem na chvíli uvažovala, že knihu snad ani nedočtu. Hodně mi vydilo, že autorka změnila způsob vyprávění příběhu a z hlavní mužské role udělala zženštilou trosku. Ani závěr se obzlášť nepovedl, škoda, tak jak jsem milovala první díl poslední nesnáším a budu se hodně rozmýšlet něž si od této autorky něco přečtu...jestli vůbec něco.

13.10.2014 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergence je první kniha, kterou jsem od autorky četla.Příběh je velmi poutavý, hlavně hlavní myšlenka rozdělení do jednotlivých frakcí.Hlavní hrdinka mě ze začátku moc k srci nepřirostla, ale postupem času si mě získala.Druhá hlaní postava Čtyřka mě naopat zaujal hned na samém začátku :-).Kniha se mí velmi líbila, vybormě se čte a myslím si, že nikoho nezklame.Už se nemůžu dočkat a ž s koupím druhý díl.

16.06.2013 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Začátek knihy byl nudny a zdlouhavý, až jsem začala uvažovat nad tím, že knihu ani nedočtu.Autorka opravdu v sobě nezapře své povolání, na můj vkus jsou zde až moc podrobně popisované historické pasáže a dále i genetika.Ani jednomu moc nefandím, proto mě to nebavilo.Jinak téma je zajímavé a jsem ráda, že jsem knihu dočetla.Určitě si přečtu i další díl.

28.09.2012 3 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Další skvělý příběh, který Vám umožní utéct do jiného světa. Je odlišná od jiných knih autorky, což je dobře. Dějová linie Vás vtáhne do děje a budete hltat jednu kapitolu za druhou.. Opět se zde prolínají pohledy obou hrdinů. Moc se mi líbil vztah princezny Anniky a jejího bratra. Konec je velké překvapení a zvrat. Doporučuji.

18.08.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Když jsem čekala na tuto knihu, očekávala jsem, že zde budou úplně jiné hlavní postavy. Po prvotním šoku jsem jí dala šanci. Ani mě nevyhovuje podbarvení stránek, dopisované komentáře a značky, ale zvykla jsem si. Kufr z nebe je detektivka, která má spád a doplňuje dějovou linii Kroniky prachu. Proto pokud jste nečetli první díl určitě jim začnete. Četla se sama a byla napínavá do poslední stránky, nakonec je vše shrnuto pro případ, že by jste se v něčem ztratili. Určitě stojí za přečtení, krásně uzavírá celý příběh.

18.08.2023 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Než jsme si koupila celou sérii četla jsme Vaše recenze (dělám to tak vždy). Pro mě byl ale první díl hodně velké zklamání, nuda. Bože nutila jsme se číst dál s tím, že se snad celý děj rozjede. Ke konci tomu tak je, nyní čtu druhý díl a je o něco lepší tak snad z něj budu alespoň zpolobiny tak nadšená jako vy.
A ještě poznámka nakonec, co je to za módu psát z pohledu hlavních postav. Je to teď snad ve všech knihách. Neříkám, někde se to hodí, ale mě to spíš štve. Nemůžu se pak začínat tak já bych chtěla.

10.10.2022 2 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Líbí se mi jak jsou knyhy rozděleny. Druhý díl nás vezme do domoviny, seznámí s rodinou a blíže osvětlí svět kouzel. Některé pasáže jsou zdlouhavé a děj se vleče ovšem celkově se i druhý díl povedl. Příběh pokračuje už se těstím co Jelenů a Valeka čeká.

13.03.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

No konečně! To už je mnohem lepší, je tu akce, má to děj a i Hollis je jiný člověk. Škoda, myslím si, ze spoustu lidí už druhý díl do ruky nevezme po přečtení prvního dílu . Jsem ráda, že jsme to udělala.

28.12.2021 4 z 5

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Knížka se mi líbila, byla to moje prní od tohoto autora. Počítala jsem s tím, že bude styl psaní odlišný od moderního a tam se mi nevadilo ani obsáhlé popisování krajiny, pocitů atd. Stojí za přečtení.

06.01.2019 3 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Opravdu zábavné čtení, rozhodně nezklama. Už se těsím na pokračování.

06.01.2019 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Kniha se velmi dobře čte, příběh se taktéž příjemné rozvíjí, ale nečekejte akci a napětí

28.10.2017 3 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

Dlouho jsem cekala na pokracovani,ale uprime,jsem zklamana.Z cele serie se mi libil jen prvni dil. Celkove je dej utahany,nudny a predvidatelny.Hlavne posledni kapitoly se dost vlecou,knihu jsem docetla jen abych vedela jak skonci,skoda.

14.07.2016 2 z 5

První První Kiera Cass

Poslední díl,byla jsem napnutá jestli už se konečně začne něco dít.Začátek byl pozvolný, ale pak vzal příběh spád.Konec mě ale trochu zklamal, čekala jsem,že krále odhalí a pak třeba popis jak jim to šlo po svatbě,ale nic tam už není...možná bude pokračování.
Všechno dobře dopadlo,ikdyž tam jsou i ztráty na životech, ale tak to prostě chodí.

30.12.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Od této autorky to byla první kniha,kterou jsem četla.Četla se mi velmi dobře a oceňuji,že tam jsou i dopisy a později i články z novin,byla to příjemná změna.
Vzhledem k věku hlavní postavy a také kategorie knihy jsem počítala s tom,že se nebude příběh odehrávat rychle a někdy jsem si říkala jestli té naivity už není trochu moc.Jinak je kniha ale svým způsobem poutavá a tak určitě stojí za přečtení,která z nás nechce být princeznou.

30.12.2015 4 z 5

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

Knížku jsem si koupila na základě hodnocení.Jsou tu sice vtipné pasáže,ale zas tak moc jich tam není.Nelíbí se mi neochota hlaní hrdinky,má Benna ráda,ale už né na tolik,aby mu pomohla.Co to je za ženskou?já neříkám,že práce na statku je jednoduchá,ale ona se to ani nepokusí zkusit.Kniha se čte dobře,ale muj šálek kávy to není.

11.08.2015 2 z 5

Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Jill Smokler

Vlastní zkušenost zatím nemám,ale zaujala mě a musím říct,že během jejího čtení jsem se nejen zasmála,ale někdy jsem dokonce nevěřila co některé matky dokáží veřejně přiznat.Určitě stojí za přečtení.

11.07.2015 3 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Ze začátku jsem si moc nemohla zvyknout na neustálé přeskakování mezi postavami v rámci dopisů, e-mailů atd. pak jsem se ale začetla a musím uznat, že si mi rychlé tempo zamlouvalo. První půlku knihy jsem zhltla na posezení, zbytek knihy se ale už docela táhl a dopisy prodlužovaly :-(. I tak si myslím, že stojí za přečtení ikdyž jde spíše o oddychovku.
Myslím si, že filmové zpracování je daleko povedenější. Je pravda, že se do filmu nevešel celý děj knihy, ale to zásadní tam zůstalo :-).

06.03.2015 3 z 5

Zítra změním svět Zítra změním svět Louise Bagshawe (p)

Opravdu velice příjemná knížka u které si člověk odpočine a vyčistí si hlavu.

13.10.2014 4 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Jedním slovem NUDA , strašně zdlouhavý děj, hlouho se nic moc neděje a až posledních pár kapitol má nějaký spád. Tahle část se moc nepovedla, nevím jestli sáhnu po posledním díle.

14.03.2014 2 z 5