Osvícení

Osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264/bmid_osviceni-lld-264.jpg 5 4168 647

Osvícení série

Jack Torrance získá místo zimního správce v horském hotelu Overlook, kam se odstěhuje s celou svojí rodinou. Docela jednoduchá práce, až na jednu maličkost. V hotelu straší a postupně způsobí Jackovu posedlost. Je tu však ještě Jackův pětiletý syn Danny, který je obdařen mimořádnými telepatickými a jasnovideckými schopnostmi....

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Shining , 1977

Clash
24.03.2011 5 z 5

Máte nějakou knihu, kterou když jste četli tak vás na tolik spoutala a vtáhla do děje, že jste se nemohli ani vysmrkat ? Tak to je ona ... Nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Mrazivá atmosféra, psychicky zdeptaný Jack, který se každou chvilku má zbláznit a veliká sněhová valnice. Opravdu kvalitní čtení na dlouhé, zimní večery.

Fiza
07.02.2011 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Kinga četl a to někdy v roce 2000 a na kterou mě přivedl seriál Přátelé...v jejich podání to sice bylo přeloženo jako Záře, ale v knihovně jsem se naštěstí nenechal zviklat a tuto pecku jsem si našel... Kubrickovo zfilmování mi nepřišlo ani zdaleka tak děsivé jak toto čtení...

deiwi
18.01.2011 5 z 5

Vedle To asi nejlepší kniha od Stephena Kinga. Čtěte v noci a pokud možno sami. Husí kůži mám ještě když příběh někomu vyprávím :)

p.mihoc
04.12.2010 5 z 5

Kniha začíná jako ceklem dobré psychologické dílko rozebírající nitro a problémy hlavních postav. Ale čím víc se přibližujeme k hotelu Overlook, tím více na nás začíná padat atmosféra tajemna a hrůzy, kterou King dokáže tak nenapodobitelně navodit. A od okamžiku, kdy hotel začíná odkrývat svá hrůzná tajmeství, ze kterých už zešílelo pár, v minulosti ubytovaných (možná i čtenářů), není cesty zpět. Atmosféra strachu a hrůzy, houstnoucí s přibývajícími stránkami, Vám nedovolí odskočit si ani na záchod.

pofka
30.11.-0001 5 z 5

Velmi oblíbená kniha...film je bezva, ale kniha je 1000x lepší.... četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem se nabažit!

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Chvilku jsem váhal, zdali tento román mám ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec jsem tam lupnul pět a snad toho nebudu litovat. Příběh výborný a zpracování bravurný. Konec se mi dokonce i líbil. Já asi skutečně nemám co bych vytknul. Dokonce jsem se u toho i bál.

P.S.
Moc mě nepotěšila zpráva, že Stephen King plánuje pokračování.

petr2
30.11.-0001 5 z 5

Podle mě nejlepší horor jaký kdy kdo napsal.Tohle dílo nemá chybu.