Osvícení

Osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264/bmid_osviceni-lld-264.jpg 5 4185 649

Osvícení série

Jack Torrance získá místo zimního správce v horském hotelu Overlook, kam se odstěhuje s celou svojí rodinou. Docela jednoduchá práce, až na jednu maličkost. V hotelu straší a postupně způsobí Jackovu posedlost. Je tu však ještě Jackův pětiletý syn Danny, který je obdařen mimořádnými telepatickými a jasnovideckými schopnostmi....

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Shining , 1977

Arry
21.10.2013 5 z 5

Osvícení bylo mým prvním setkáním s hororovým žánrem v psané podobě. Některé pasáže jsou opravdu mrazivé a ty, kteří četli tuto knihu v nočních hodinách, obdivuji. Dech beroucí příběh a velmi zajímavý portrét Jacka, coby hlavního hrdiny.

Mikisan
15.10.2013 5 z 5

Bylo úžasné sledovat příběh Dannyho, moc se těším na pokračování Doktor spánek...

servus
29.09.2013 5 z 5

Jediná Kingova kniha, která se mi líbila i ve filmovém zpracování.

monushka
29.09.2013 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. I přesto, že jsem jako první viděla film, tak kniha byla hoooooodně luxusní! Při čtení jsem měla husí kůži snad po celém těle a občas jsem musela i na chvíli přestat číst, abych to "rozdýchala". I když přestat číst bylo nad mé síly, protože jsem prostě a jednoduše MUSELA ČÍST DÁL!

McLovin
09.09.2013 5 z 5

Tady jsem se opravdu při čtení bál,doslova klepal strachy.Je pravda,že King napsal i hromadu sr.ček ale tohle dílko je opravdu kvalitka!!

Listicka.witch
30.08.2013 5 z 5

Tak tato kniha - The Best - srdcová záležitost...miluju... Také film byl perfektní (narozdíl od jiných zfilmovaných děl), J. Nicholson byl parádní - zvířecí. I později natočený "seriál" byl pěkný, občas se znovu podívám na U-tube.
Kniha mně tak uchvátila, že jsem hned po jejím přečtení namalovala obrázek hotelu s chlapcem na kole a s démonem alkoholu v popředí...

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla v 11 letech, jelikož jsem o ni četla na internetu.
V noci jsem se bála vylézt z poschoďovky na záchod a raději jsem se počůrala, protože jsem se bála, že potkám Jacka.
Myslím, že tohle mluví za vše :D
Perfetkní horor!!

aannyy
26.08.2013 4 z 5

Knížku jsem si přečetla až po zkouknutí filmu ... a film se té knize nemůže rovnat. Paráda.

Mr. Mercedes
24.08.2013 5 z 5

Povinné čítanie pre každého, kto sa pohybuje v desivej literatúre.

agar
24.08.2013 5 z 5

Za mě skvěle napsaná knížka a skvělý příběh ....pohltilo mě to hodně a místy jsem se fakt bála :D

see_sawandrew
22.08.2013 2 z 5

Pro mě z naprosto záhadných důvodů oceňovaná břečka, která Kubrickově tolik kritizované - mimochodem nejvíce ze všech právě Kingem - adaptaci nesahá ani po kotníky. 30%

kerstyn
05.08.2013 5 z 5

Kingovská kvalitní klasika!

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Další výborná kniha Pana spisovatele. Čtena na rozhraní dětství a puberty a opět mne dostala.

fellaZ
24.07.2013 5 z 5

Sice teprv čtu a dokonalost. Dokonalá kniha, se kterou se King překonal. Velmi zajímavý nápad zavřít rodinku do hotelu. Film je také výborný. U něho jsem se hodně bál =) Doporučuji!!

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

No... najprv som videl film, tak som už akési predstavy, aspoň vizuálne, ale oproti filmu je to videné očami malého chlapca (jasne že sa o neho viac bojíte) a vo vašej predstavivosti môže byť aj lepší herec než Jack Nicholson. A vyhovovalo mi málo postav a jeden baračisko, v ktorom som sa pekne zorientoval - dezorientoval.

Veru99
28.06.2013 5 z 5

Prostě dokonalé. King potvrzuje všechny své kvality, pro které je jedním z nejuznávanějších autorů. A znovu úplně jiný, neotřelý příběh a děsivě strašidelný. Kinga miluji a toho je jen další kniha, která mou lásku ještě více utvrdila. Film je oproti ní slabý a to je to výborné dílo.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Při jménu Overlook mi ještě teď přeběhne mráz po zádech :) Krásně tajemný duchařský horor o hotelu, který má svou temnou duši. V souvislosti s knížkou mi to nedá, abych se nevyjádřila i k filmové adaptaci, která je dle mého skromného názoru prostě katastrofální a ztrácí veškerou knižní mystičnost. Jackův knižní konec - SPOILER - , kdy umírá v plamenech hořícího hotelu je na hony vzdálený umrznuvšímu filmovému Jackovi jak si jen dovedu představit... A pochodující keřová zvířátka mi vážně naháněla hrůzu, jen jsem si je představila.

Dith
17.06.2013 5 z 5

Kdo má rád Kinga, tuhle knihu si nesmí nechat ujít.
Jedním slovem - vynikajicí - atmosféra, příběh, postavy.
I přes to, film mám o něco málo radši...

Saphira
16.05.2013

Jedna z mála knih od Kinga, co se mi opravdu velmi líbila, horror se vším všudy. Super. Doporučuju.

adrijka
16.05.2013 4 z 5

Opravdu výborná kniha, děsivý horor, vyhledávám je kvůli pocitu strachu, a taky jsem se bála, i teď po přečtení budu mít strach z bludišť a živých plotů. Kdo se chce trochu bát, doporučuji.